SCANIA
- 2010
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 11705 cm³
- 309 kW ≈ 420 k
VINXLEG4X20005234201
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 3. listopadu 2026 v 17:15 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLEG4X20005234201
Semafor rizik: zelená
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2010. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Typ
- / G 420 LA4X2
- Rok výroby
- 2010
- Datum 1. registrace
- 3. 2. 2010
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 2. 2010
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 11705 cm³
- Výkon
- 309 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Schweidler s.r.o. (IČO 19332629) od 17. 10. 2025
- Provozovatel: Schweidler s.r.o. (IČO 19332629) od 17. 10. 2025
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel "POLARI" spol. s r.o. (IČO 40755703)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 1. 2013 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍProhlídka pro nebezpečné látky výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 1. 2014 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 1. 2015 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 1. 2016 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 1. 2017 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2017 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-17-01-0070Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2018 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-17-01-0071
-
Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 12. 2017 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-17-12-0787Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 12. 2018 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-17-12-0788
-
Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 12. 2018 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-18-12-0503Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 12. 2019 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-18-12-0504
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2019 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-19-02-0279
-
Nový vlastník a provozovatel Roman Uhlíř (IČO 65968875)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2020 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-19-12-0118
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 12. 2021 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-20-12-0115
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2022 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-21-12-0041
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 12. 2023 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-22-12-0032
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 12. 2024 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-23-12-0012
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 12. 2025 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-24-12-0001
-
Nový vlastník a provozovatel Schweidler s.r.o. (IČO 19332629)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 12. 2026 · stanice: SLAVKOVSKÁ 39, 74707, OPAVA · protokol CZ-3810-25-12-0268
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Zprávy z registru
- Potvrzení o možnosti změny pneu. Vystavil: Brůček
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (64)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Typ
- / G 420 LA4X2
- Varianta
- MNA
- Typ kód
- G 420 LA4X2
- VIN
- XLEG4X20005234201
- PČV
- 8037475
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, NIZOZEMÍ
- Rok výroby
- 2010
- Datum 1. registrace
- 3. 2. 2010
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 2. 2010
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC 12 15
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 309 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 11705
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Retarder
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 85
- Nejvyšší rychlost omezení
- 85
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2006/81G
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.79
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 84/ 1350
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5940/ 2550/ 3995
- Rozvor [mm]
- 3700
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 6900
- Hmotnosti provozní Do
- 8200
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18600/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 66000/ 45000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/80 R22.5 156/150L / 22.5 X 9.00
315/80 R22.5 156/150L [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5660-915-02
- Číslo ORV
- UBN203293
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- DNE 5.6.2019 ZÁPIS ALTERNATIVNÍCH KOL
- Další záznamy
- Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Udaná hodnota celkové výšky vozidla je maximální.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ FL, FX/III, EX/II, OX, AT.
Vozidlo je vybaveno výstražnými majáky oranžové barvy.
Alternativní pneu:
315/70 R22,5; 9.00 x 22,5
385/65 R22,5; 11.75 x 22,5
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – web si VIN nenechá předvyplnit: XLEG4X20005234201
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.