SCANIA
- 2011
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 11705 cm³
- 309 kW ≈ 420 k
VINXLEG4X20005257319
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 4:50 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLEG4X20005257319
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Typ
- SCANIA . G 420 LA4X2 / G 420 LA4X2
- Rok výroby
- 2011
- Datum 1. registrace
- 4. 2. 2011
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 2. 2011
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 11705 cm³
- Výkon
- 309 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- vyřazené z provozu
Aktuálně v registru
- Vlastník: Q-LEASING, s.r.o. (IČO 25330098) od 6. 6. 2017
- Provozovatel: AKVER, s.r.o. (IČO 29103622) od 6. 6. 2017
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 4. 2. 2011 | První registrace | Scania Finance Czech Republic | Registr silničních vozidel |
| 4. 2. 2011 | Nový provozovatel | Trucking.cz s.r.o. (IČO 27302261) | Registr silničních vozidel |
| 21. 3. 2012 | Nový provozovatel | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 23. 4. 2012 | Nový provozovatel | AKVER S.R.O. NÁDRAŽNÍ 61 KARLOVY VARY | Registr silničních vozidel |
| 25. 4. 2012 | Nový vlastník | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 25. 4. 2012 | Nový provozovatel | AKVER, s.r.o. (IČO 29103622) | Registr silničních vozidel |
| 19. 11. 2015 | Nový provozovatel | Topmenendez Artikel a.s. (IČO 01797760) | Registr silničních vozidel |
| 6. 6. 2017 | Nový vlastník | Q-LEASING, s.r.o. (IČO 25330098) | Registr silničních vozidel |
| 6. 6. 2017 | Nový provozovatel | AKVER, s.r.o. (IČO 29103622) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 25. 5. 2018 | Pravidelná STK | Sadov (č. 3409) | 982 501 km | způsobilé | 1 lehká
| 25. 5. 2019 |
| 24. 5. 2018 | Měření emisí | Sadov (č. 540303) | 982 482 km | – | bez závad | 24. 5. 2019 |
| 26. 5. 2017 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 876 438 km | způsobilé | 6 lehkých
| 26. 5. 2018 |
| 16. 5. 2016 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 775 065 km | způsobilé | 7 lehkých
| 16. 5. 2017 |
| 10. 11. 2015 | Evidenční kontrola | Karlovarský kraj (č. 3409) | 5 716 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | |
| 26. 5. 2015 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3409) | 643 131 km | způsobilé | bez závad | 26. 5. 2016 |
| 23. 4. 2014 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3409) | 490 260 km | způsobilé | bez závad | 23. 4. 2015 |
| 29. 4. 2013 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3409) | 342 269 km | způsobilé | bez závad | 29. 4. 2014 |
| 24. 4. 2012 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3106) | 192 439 km | způsobilé | bez závad | 24. 4. 2013 |
| 5. 3. 2012 | Evidenční kontrola | Ústecký kraj (č. 3523) | 192 315 km | způsobilé | bez závad | 5. 3. 2012 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník Scania Finance Czech RepublicNový provozovatel Trucking.cz s.r.o. (IČO 27302261)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 400 10, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE
-
Nový provozovatel TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Konec: vlastník Scania Finance Czech Republic
-
Nový provozovatel AKVER S.R.O. NÁDRAŽNÍ 61 KARLOVY VARY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 4. 2013 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE
-
Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel AKVER, s.r.o. (IČO 29103622)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 4. 2014 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 362 61, SADOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2015 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 362 61, SADOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2016 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 362 61, SADOV
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 362 61, SADOVEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 362 61, SADOV
-
Nový provozovatel Topmenendez Artikel a.s. (IČO 01797760)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2017 · stanice: Chebská 2239, 356 01, Sokolov
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2018 · stanice: Chebská 2239, 356 01, Sokolov · protokol CZ-3416-17-05-0278
-
Nový vlastník Q-LEASING, s.r.o. (IČO 25330098)Nový provozovatel AKVER, s.r.o. (IČO 29103622)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 5. 2019 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 362 61, SADOV · protokol CZ-3409-18-05-0163
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (59)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Typ
- SCANIA . G 420 LA4X2 / G 420 LA4X2
- Varianta
- MLA
- Typ kód
- G 420 LA4X2
- VIN
- XLEG4X20005257319
- PČV
- 10336326
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, NIZOZEMÍ
- Rok výroby
- 2011
- Datum 1. registrace
- 4. 2. 2011
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 2. 2011
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC 12 15
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 309 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 11705
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Retarder
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 2006/81G
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 0,79
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 84/ 1350
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5940/ 2550/ 3995
- Rozvor [mm]
- 3700
- Provozní hmotnost
- 6900
- Hmotnosti provozní Do
- 8200
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18600/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 66000/ 40000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R22.5 154/150L/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 154/150L [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobní číslo karoserie
- XLEG4X20005257319
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- VYŘAZENO Z PROVOZU
- ZTP
- 5660-915-03
- Číslo ORV
- UBI865572
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- PŘEVOD+DOČASNÉ VYŘAZENÍ Z PROVOZU-2XRZ DEPOZIT ORV VYDAT PŘI PŘEDLOŽENÍ PLATNÉ STK,NÁLEPKY NE- VYLEPENY
- Další záznamy
- ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
UDANÁ HODNOTA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA JE MAXIMÁLNÍ.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: XLEG4X20005257319
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.