SCANIA SCANIA
- 2011
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 11705 cm³
- 309 kW ≈ 420 k
VINXLEG4X20005269609
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 15:37 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLEG4X20005269609
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 27 dnů (28. 8. 2014 až 24. 9. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- SCANIA
- Typ
- SCANIA . G 420 LA4X2 / G 420 LA4X2
- Rok výroby
- 2011
- Datum 1. registrace
- 2. 11. 2011
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 11. 2011
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 11705 cm³
- Výkon
- 309 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- vyřazené z provozu
Aktuálně v registru
- Vlastník: Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195) od 7. 5. 2020
- Provozovatel: Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195) od 7. 5. 2020
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2. 11. 2011 | První registrace | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 2. 11. 2011 | Nový provozovatel | Miroslav Novák (IČO 10369261) | Registr silničních vozidel |
| 28. 8. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 24. 9. 2014 | Nový vlastník | MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606) | Registr silničních vozidel |
| 24. 9. 2014 | Nový provozovatel | Miroslav Zíka (IČO 15718581) | Registr silničních vozidel |
| 9. 10. 2019 | Nový vlastník | Miroslav Zíka (IČO 15718581) | Registr silničních vozidel |
| 7. 5. 2020 | Nový vlastník a provozovatel | Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 24. 10. 2024 | Opakovaná STK | Plzeň (č. 3413) | 863 734 km | způsobilé | 5 lehkých
| 21. 10. 2025 |
| 21. 10. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 863 689 km | dočasně způsobilé | 5 lehkých, 1 vážná
| 20. 11. 2024 |
| 16. 10. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 851 190 km | způsobilé | 5 lehkých
| 16. 10. 2024 |
| 11. 10. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 839 476 km | způsobilé | 4 lehké
| 11. 10. 2023 |
| 14. 10. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 821 790 km | způsobilé | 4 lehké
| 14. 10. 2022 |
| 3. 12. 2020 | Opakovaná STK | Plzeň (č. 3413) | 782 077 km | způsobilé | 2 lehké
| 3. 11. 2021 |
| 3. 11. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 775 165 km | dočasně způsobilé | 2 lehké, 2 vážné
| 3. 12. 2020 |
| 24. 4. 2020 | Evidenční kontrola | Plzeň (č. 3413) | 748 643 km | způsobilé | bez závad | |
| 4. 11. 2019 | Pravidelná STK | Plzeň (č. 3413) | 715 144 km | způsobilé | 3 lehké
| 4. 11. 2020 |
| 4. 11. 2019 | Měření emisí | Plzeň (č. 540514) | 715 143 km | způsobilé | bez závad | 4. 11. 2020 |
| 8. 10. 2019 | Evidenční kontrola | Plzeň (č. 3413) | 709 523 km | způsobilé | bez závad | |
| 19. 11. 2018 | Opakovaná STK | Plzeň (č. 3413) | 639 628 km | způsobilé | 4 lehké
| 1. 11. 2019 |
| 1. 11. 2018 | Pravidelná STK | Plzeň (č. 3413) | 631 960 km | dočasně způsobilé | 4 lehké, 1 vážná
| 1. 12. 2018 |
| 1. 11. 2018 | Měření emisí | Plzeň (č. 540514) | 631 950 km | způsobilé | bez závad | 1. 11. 2019 |
| 31. 10. 2017 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 548 010 km | způsobilé | 2 lehké
| 31. 10. 2018 |
| 10. 11. 2016 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 98 764 km nižší než dříve | způsobilé | 1 lehká
| 10. 11. 2017 |
| 6. 11. 2015 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 378 175 km | způsobilé | 1 lehká
| 6. 11. 2016 |
| 11. 11. 2014 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 301 077 km | způsobilé | bez závad | 11. 11. 2015 |
| 24. 9. 2014 | Evidenční kontrola | Plzeňský kraj (č. 3413) | 289 130 km | způsobilé | bez závad | |
| 6. 11. 2013 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3417) | 234 893 km | způsobilé | bez závad | 6. 11. 2014 |
| 19. 11. 2012 | Opakovaná STK | Karlovarský kraj (č. 3417) | 122 827 km | způsobilé | bez závad | 1. 11. 2013 |
| 1. 11. 2012 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3417) | 114 542 km | dočasně způsobilé | 2 vážné
| 1. 12. 2012 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel Miroslav Novák (IČO 10369261)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 11. 2012
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 12. 2012 · stanice: TEPELSKÁ 551/5, 353 01, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - ÚŠOVICEPravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 12. 2012 · stanice: TEPELSKÁ 551/5, 353 01, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - ÚŠOVICE · protokol CZ-3417-12-11-0017
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2013 · stanice: TEPELSKÁ 551/5, 353 01, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - ÚŠOVICEPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2013 · stanice: TEPELSKÁ 551/5, 353 01, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - ÚŠOVICE · protokol CZ-3417-12-11-0442
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2014 · stanice: TEPELSKÁ 551/5, 353 01, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - ÚŠOVICE · protokol CZ-3417-13-11-0157Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2014 · stanice: TEPELSKÁ 551/5, 353 01, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - ÚŠOVICE
-
Nový vlastník a provozovatel TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
-
Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)Nový provozovatel Miroslav Zíka (IČO 15718581)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 326 00, PlzeňEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 326 00, PlzeňEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-14-09-3736
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2015 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-14-11-1661Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2015 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2016 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, PlzeňPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2016 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-15-11-1374
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 11. 2017 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-16-11-2203
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 10. 2018 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-17-10-6872
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 12. 2018 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-18-11-0274
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2019 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-18-11-3857
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-19-10-2061
-
Nový vlastník Miroslav Zíka (IČO 15718581)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2020 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-19-11-0618
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-20-04-5394
-
Nový vlastník a provozovatel Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2020 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-20-11-0436
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 11. 2021 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-20-12-0677
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 10. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-21-10-3971
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-22-10-2465
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 10. 2024 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-23-10-3945
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 20. 11. 2024 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-24-10-4872
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 10. 2025 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-24-10-5892
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 5. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (57)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- SCANIA
- Typ
- SCANIA . G 420 LA4X2 / G 420 LA4X2
- Varianta
- MNA
- Typ kód
- G 420 LA4X2
- VIN
- XLEG4X20005269609
- PČV
- 7003257
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, NIZOZEMÍ
- Rok výroby
- 2011
- Datum 1. registrace
- 2. 11. 2011
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 11. 2011
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC 12 15
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 309 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 11705
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 2008/74G
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO V
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 0,79
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 84/ 1350
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5940/ 2550/ 3995
- Rozvor [mm]
- 3700
- Provozní hmotnost
- 6900
- Hmotnosti provozní Do
- 8200
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18600/ 18600
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 45000/ 45000
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 305/70 R22.5 152/148L/ 22.5 X 9.00
305/70 R22.5 152/148L [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- VYŘAZENO Z PROVOZU
- ZTP
- 5660-915-04
- Číslo ORV
- UBL257068
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- č. LS sml. 9140200463, č.poj. 6300976280
- Další záznamy
- Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Udaná hodnota celkové výšky vozidla je maximální.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
11.11.2020 DRUHOPIS TP.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: XLEG4X20005269609
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.