SCANIA

  • 2012
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12740 cm³
  • 323 kW ≈ 439 k

VINXLEG4X20005293681

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 22:03 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLEG4X20005293681

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 25. 7. 2017. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 41 dnů (25. 7. 2017 až 4. 9. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Typ
G 440 LB4X2
Datum 1. registrace
9. 8. 2012
Datum 1. registrace v ČR
25. 7. 2017
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12740 cm³
Výkon
323 kW
Kategorie
N3 – VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 28. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
375 750 km
při prohlídce 28. 7. 2026
3
Vlastníci v registru
ZETEN spol. s r.o.
od 6. 9. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
9. 8. 2012 První registrace Registr silničních vozidel
25. 7. 2017 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
25. 7. 2017 Nový vlastník a provozovatel ZETEN spol. s r.o. (IČO 48361330) Registr silničních vozidel
4. 9. 2017 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
6. 9. 2021 Nový vlastník ZETEN spol. s r.o. (IČO 48361330) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000 20182020202220242026 18. 7. 2017: 169 611 km8. 8. 2017: 169 661 km25. 8. 2017: 170 668 km24. 8. 2018: 190 041 km23. 8. 2019: 212 079 km23. 8. 2019: 212 087 km17. 8. 2020: 240 920 km16. 8. 2021: 270 067 km16. 8. 2022: 299 474 km16. 8. 2022: 299 475 km10. 8. 2023: 319 221 km30. 7. 2024: 338 689 km29. 7. 2025: 357 934 km29. 7. 2025: 357 935 km28. 7. 2026: 375 750 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
28. 7. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 375 750 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
28. 7. 2027
29. 7. 2025 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 357 935 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
29. 7. 2026
29. 7. 2025 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 357 934 km způsobilé bez závad 29. 7. 2026
30. 7. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 338 689 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
30. 7. 2025
10. 8. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 319 221 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
10. 8. 2024
16. 8. 2022 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 299 475 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
16. 8. 2023
16. 8. 2022 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 299 474 km způsobilé bez závad 16. 8. 2023
16. 8. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 270 067 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
16. 8. 2022
17. 8. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 240 920 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
17. 8. 2021
23. 8. 2019 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 212 087 km způsobilé
3 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
23. 8. 2020
23. 8. 2019 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 212 079 km způsobilé bez závad 23. 8. 2020
24. 8. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 190 041 km způsobilé
3 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
24. 8. 2019
25. 8. 2017 Evidenční kontrola Plzeňský kraj (č. 3413) 170 668 km způsobilé bez závad
8. 8. 2017 Před registrací - opakovaná Plzeňský kraj (č. 3413) 169 661 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
8. 8. 2017
18. 7. 2017 Před registrací Plzeňský kraj (č. 3413) 169 611 km dočasně způsobilé
1 lehká, 1 vážná
  • 2.1.3.1.1 V pohyblivém spoji mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. vážná
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
17. 8. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 17. 8. 2017 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-17-07-2996
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
    Nový vlastník a provozovatel ZETEN spol. s r.o. (IČO 48361330)
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-17-08-5027
  5. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 8. 2019 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-18-08-5201
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 8. 2020 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-19-08-5069
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 8. 2021 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-20-08-2988
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 8. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-21-08-3395
  10. Nový vlastník ZETEN spol. s r.o. (IČO 48361330)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 8. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-22-08-3442
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 8. 2024 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-23-08-2304
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 7. 2025 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-24-07-6658
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 7. 2026 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-25-07-6598
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 7. 2027 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-26-07-5806
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (50)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Typ
G 440 LB4X2
Varianta
MNA
Typ kód
G 440 LB4X2
VIN
XLEG4X20005293681
PČV
14715255
Druh vozidla
VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
Druh vozidla 2. ř.
SG
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
9. 8. 2012
Datum 1. registrace v ČR
25. 7. 2017
Druh (typ)
SG VÝROBA KRMNÝCH SMĚSÍ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 112
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
323 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12740
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2008/74G
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,62
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8150/ 2550/ 3750
Rozvor [mm]
4500
Provozní hmotnost
15820
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
40000/ 40000
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5 154/---G / 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 ---/145G [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
TROPPER, GMBH, RAKOUSKO
Výrobní číslo karoserie
12061057
Barva
ČERVENÁ
Barva doplňková
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo TP
UH395486
Číslo ORV
UBB250968
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Stát poslední registrace SRN, TP: VW585357, ORV: 097277310, RZ: LL AS122.

Další ověření (externí odkazy)