SCANIA .
- 2004
- ČERVENÁ-TMAVÁ
- motorová nafta (NM)
- 11705 cm³
- 309 kW ≈ 420 k
VINXLEP4X20005103553
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 9:46 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLEP4X20005103553
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 6 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 11 dnů (9. 12. 2013 až 20. 12. 2013). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2004. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- .
- Typ
- SCANIA . P124GB4X2NA / P124GB4X2NA
- Rok výroby
- 2004
- Datum 1. registrace
- 4. 8. 2004
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 8. 2004
- Barva
- ČERVENÁ-TMAVÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 11705 cm³
- Výkon
- 309 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: AGRODRUŽSTVO VRBOVEC, družstvo (IČO 00143308) od 30. 12. 2013
- Provozovatel: AGRODRUŽSTVO VRBOVEC, družstvo (IČO 00143308) od 30. 12. 2013
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 4. 8. 2004 | První registrace | UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) | Registr silničních vozidel |
| 4. 8. 2004 | Nový provozovatel | Pavel Pernický (IČO 45171416) | Registr silničních vozidel |
| 27. 12. 2012 | Nový vlastník | Pavel Pernický (IČO 45171416) | Registr silničních vozidel |
| 9. 12. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | FPV technika s.r.o. (IČO 28604202) | Registr silničních vozidel |
| 20. 12. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | AGRODRUŽSTVO VRBOVEC, družstvo (IČO 00143308) | Registr silničních vozidel |
| 20. 12. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | FPV technika s.r.o. (IČO 28604202) | Registr silničních vozidel |
| 30. 12. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | AGRODRUŽSTVO VRBOVEC, družstvo (IČO 00143308) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5. 6. 2026 | Opakovaná STK | Znojmo (č. 3751) | 226 051 km nižší než dříve | způsobilé | 5 lehké | 1. 6. 2027 |
| 1. 6. 2026 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3766) | 226 349 km | dočasně způsobilé | 5 lehké, 4 vážné | 1. 7. 2026 |
| 1. 6. 2026 | Měření emisí | Znojmo (č. 571311) | 226 048 km | způsobilé | bez závad | 1. 6. 2027 |
| 16. 4. 2025 | Opakovaná STK | Znojmo (č. 3751) | 219 468 km | způsobilé | 4 lehké | 15. 4. 2026 |
| 16. 4. 2025 | Měření emisí | Znojmo (č. 571311) | 219 946 km | způsobilé | bez závad | 16. 4. 2026 |
| 15. 4. 2025 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3766) | 219 465 km | dočasně způsobilé | 4 lehké, 5 vážné | 15. 5. 2025 |
| 15. 4. 2025 | Měření emisí | Znojmo (č. 571311) | 1 219 478 km | nezpůsobilé | 1 vážná | |
| 15. 4. 2024 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3751) | 212 126 km | způsobilé | 4 lehké | 15. 4. 2025 |
| 15. 4. 2024 | Měření emisí | Znojmo (č. 571311) | 212 125 km | způsobilé | bez závad | 15. 4. 2025 |
| 13. 4. 2023 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3766) | 207 211 km | způsobilé | 4 lehké | 13. 4. 2024 |
| 13. 4. 2023 | Měření emisí | Znojmo (č. 571311) | 207 210 km | způsobilé | bez závad | 13. 4. 2024 |
| 7. 4. 2022 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3766) | 193 278 km | způsobilé | 7 lehké | 7. 4. 2023 |
| 7. 4. 2022 | Měření emisí | Znojmo (č. 571311) | 193 277 km | způsobilé | bez závad | 7. 4. 2023 |
| 15. 4. 2021 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3766) | 149 370 km | způsobilé | 8 lehké | 15. 4. 2022 |
| 15. 4. 2021 | Měření emisí | Znojmo (č. 571311) | 149 369 km | způsobilé | bez závad | 15. 4. 2022 |
| 14. 4. 2020 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3717) | 107 355 km | způsobilé | 8 lehké | 14. 4. 2021 |
| 14. 4. 2020 | Měření emisí | Znojmo (č. 571311) | 107 354 km | způsobilé | bez závad | 14. 4. 2021 |
| 8. 4. 2019 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3766) | 80 789 km | způsobilé | 11 lehké | 8. 4. 2020 |
| 8. 4. 2019 | Měření emisí | Znojmo (č. 571311) | 80 788 km | způsobilé | 4 lehké | 8. 4. 2020 |
| 13. 4. 2018 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3766) | 51 299 km | způsobilé | 9 lehké | 13. 4. 2019 |
| 12. 4. 2018 | Měření emisí | Znojmo (č. 571311) | 51 281 km | – | bez závad | 12. 4. 2019 |
| 12. 4. 2017 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3766) | 19 859 km nižší než dříve | způsobilé | 11 lehké | 12. 4. 2018 |
| 12. 4. 2016 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3766) | 980 961 km | způsobilé | 5 lehké | 12. 4. 2017 |
| 13. 4. 2015 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3766) | 938 299 km | způsobilé | 5 lehké | 13. 4. 2016 |
| 27. 5. 2014 | Opakovaná STK | Jihomoravský kraj (č. 3716) | 908 260 km | způsobilé | 13 lehké | 28. 4. 2015 |
| 28. 4. 2014 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3716) | 907 247 km | dočasně způsobilé | 13 lehké, 9 vážné | 28. 5. 2014 |
| 28. 12. 2013 | Evidenční kontrola | Jihomoravský kraj (č. 3766) | 899 426 km | způsobilé | bez závad | |
| 19. 12. 2013 | Evidenční kontrola | Moravskoslezský kraj (č. 3814) | 899 153 km | způsobilé | bez závad | |
| 19. 12. 2013 | Evidenční kontrola | Moravskoslezský kraj (č. 3814) | 899 153 km | způsobilé | bez závad | |
| 15. 4. 2013 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3817) | 830 672 km | způsobilé | 3 lehké | 15. 4. 2014 |
| 2. 5. 2012 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3817) | 764 936 km | způsobilé | bez závad | 2. 5. 2013 |
| 9. 3. 2011 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3817) | 682 500 km | způsobilé | 2 lehké | 9. 3. 2012 |
| 31. 3. 2010 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3817) | 605 329 km | způsobilé | 2 lehké | 31. 3. 2011 |
| 26. 3. 2009 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3817) | 516 602 km | způsobilé | 1 lehká | 26. 3. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)Nový provozovatel Pavel Pernický (IČO 45171416)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2013 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí
-
Nový vlastník Pavel Pernický (IČO 45171416)Vyřazení z provozu VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
-
Konec vyřazení z provozu VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 4. 2014 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí
-
Nový vlastník a provozovatel FPV technika s.r.o. (IČO 28604202)Vyřazení z provozu VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 12. 2013 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 12. 2013 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
-
Nový vlastník a provozovatel AGRODRUŽSTVO VRBOVEC, družstvo (IČO 00143308)Nový vlastník a provozovatel FPV technika s.r.o. (IČO 28604202)Konec vyřazení z provozu VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 12. 2013 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO
-
Nový vlastník a provozovatel AGRODRUŽSTVO VRBOVEC, družstvo (IČO 00143308)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 28. 5. 2014 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2015 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 4. 2016 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 4. 2017 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 4. 2018 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-17-04-1105
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 4. 2019 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-18-04-1469
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 4. 2020 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-19-04-0738
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 4. 2021 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 67167, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-20-04-0288
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 4. 2022 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-21-04-0814
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 4. 2023 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-22-04-0585
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 4. 2024 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-23-04-0905
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 4. 2025 · stanice: DOBŠICKÁ 3697/6, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3751-24-04-0017
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2025 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-25-04-1425
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 4. 2026 · stanice: DOBŠICKÁ 3697/6, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3751-25-04-0028
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2026 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-26-06-0065
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2027 · stanice: DOBŠICKÁ 3697/6, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3751-26-06-0013
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 6 (SCANIA . 2004 v ČR obvykle 3,0, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 3,2 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 83,1 %
Srovnáváme s 538 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (65)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- .
- Typ
- SCANIA . P124GB4X2NA / P124GB4X2NA
- Typ kód
- P124GB4X2NA
- VIN
- XLEP4X20005103553
- PČV
- 7803184
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, NIZOZEMÍ
- Rok výroby
- 2004
- Datum 1. registrace
- 4. 8. 2004
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 8. 2004
- Druh (typ)
- NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC 12 03
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 309 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 11705
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 85
- Nejvyšší rychlost omezení
- 85
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2001/27A
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.95
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 94/ 1425
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 7605/ 2550/ 3300
- Rozvor [mm]
- 4500
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8100
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 21000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
13000/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 24000/ 24000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 66000/ 42000
- Ložná délka
- 5100
- Ložná šířka
- 2420
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/80 R22.5 156/150L/ 22.5 X 9.00
315/80 R22.5 156/150L(2)/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- Ducom, ČR
- Výrobní číslo karoserie
- 1095-NVN-070/2013
- Barva
- ČERVENÁ-TMAVÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 3 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- C50-X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 3350-302-00
- Číslo TP
- UF642606
- Číslo ORV
- UAL672049
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- Dle akredit zástupca možno alter pneu: 13R22,5 na disk 9,00 x 22,5 nebo 385/65 R22,5 nadisk 11,75 x 22,5 820/2011, 965/2010, 918/2012, 858/2013 dep,odhlášeno v depozitu, rz a orv skartováno. 14.05.2014 OBNOVENO PŮVODNÍ VIN VOZIDLA NÁHRADNÍ TECHNOLOGIÍ.
- Další záznamy
- Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Obnoveno původní VIN vozidla náhradní technologií
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Variabilní provedení vozidla:
*44: 11,75 x 22,5; 385/65 R22,5 /11,75 X 22,5
*44-45: 315/80 R22,5 154/150M; 295/80 R22,5 152/148M;
305/70 R22,5 150/147M; 295/60 R22,5 149/145L; 315/60 R22,5 152/148L;
315/70 R22,5 154/150L; 305/60 R22,5 150/147L; 13R22,5 154/150K;
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: XLEP4X20005103553
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.