SCANIA P 124 LA
- 1999
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 11705 cm³
- 294 kW ≈ 400 k
VINXLEP6X20004412839
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 2. listopadu 2026 v 21:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLEP6X20004412839
Semafor rizik: červená
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1999. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- P 124 LA
- Typ
- SCANIA P 124 LA 6X2 NA /
- Rok výroby
- 1999
- Datum 1. registrace
- 24. 5. 1999
- Datum 1. registrace v ČR
- 24. 5. 1999
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 11705 cm³
- Výkon
- 294 kW
- Kategorie
- N3 – TAHAČ NÁVĚSŮ
- Stav v registru
- vyřazené z provozu
Aktuálně v registru
- Vlastník: Jaroslav Kalvoda (IČO 12352390) od 4. 10. 2017
- Provozovatel: Jaroslav Kalvoda (IČO 12352390) od 4. 10. 2017
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (SCANIA P 124 LA 1999 v ČR obvykle 1,9, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 47,2 %
Srovnáváme s 36 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel Muška s r.o. (IČO 45310254)
-
Nový provozovatel Cemex Logistics s.r.o. (IČO 25261746)
-
Nový provozovatel ROMAN SCHROM,CP.171,517 23 ŽDÁR N/ORLICÍ KOSTELEC N/ORLICÍ
-
Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 5. 1. 2006 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou
-
Nový vlastník a provozovatel Roman Schrom (IČO 63614715)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2012 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 19. 10. 2012 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2013 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou
-
Vyřazení z provozu KOSTELEC NAD ORLICÍ
-
Konec vyřazení z provozu KOSTELEC NAD ORLICÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 19. 10. 2013 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2014 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou
-
Vyřazení z provozu KOSTELEC NAD ORLICÍ
-
Konec vyřazení z provozu KOSTELEC NAD ORLICÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2015 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou
-
Vyřazení z provozu KOSTELEC NAD ORLICÍ
-
Konec vyřazení z provozu KOSTELEC NAD ORLICÍ
-
Technická silniční kontrola výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 25. 6. 2015 · stanice: PALACKÉHO NÁMĚSTÍ 38, 51741, KOSTELEC NAD ORLICÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 19. 7. 2015 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 6. 2016 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu KOSTELEC NAD ORLICÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2016 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2017 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu KOSTELEC NAD ORLICÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2018 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-17-06-1056
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2017 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-17-10-0169
-
Nový vlastník a provozovatel Jaroslav Kalvoda (IČO 12352390)
-
Konec vyřazení z provozu KOSTELEC NAD ORLICÍVyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (67)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- P 124 LA
- Typ
- SCANIA P 124 LA 6X2 NA /
- Varianta
- 6X2 NA
- VIN
- XLEP6X20004412839
- PČV
- 9338756
- Druh vozidla
- TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA, CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 1999
- Datum 1. registrace
- 24. 5. 1999
- Datum 1. registrace v ČR
- 24. 5. 1999
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA, CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DSC 1201
- Číslo motoru
- 5759666
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 294 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 11705
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -1
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 49-02 B /
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.75
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba předpis
- ZM
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 0
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6845/ 2550/ 3100
- Rozvor [mm]
- 3300; 1305
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 7600
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 26000/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
11500/ 11500
7500/ 7500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 41000/ 41000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 48000/ 48000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/80 R 22.5 156/154 L/ 22.5 X 9.00
315/80 R 22.5 154/150 M/ 22.5 X 9.00
315/80 R 22.5 154/150 M/ 22.5 X 9.00
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- SCANIA, CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 4 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G-50X GF SK-S 36.20
- ABS
- ano
- ASR
- ano
- Airbag
- 1
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- VYŘAZENO Z PROVOZU
- ZTP
- 3350-091
- Číslo TP
- UC955469
- Číslo ORV
- UAP402265
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- 30.11.2009 ORV + RZ uloženy DNE 11.7.2016 VIN VYRAŽENO NÁHRADNÍ TECHLOLOGIÍ
- Další záznamy
- Údaj o spotřebě paliva výrobce neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva určí provozovatel.
Uvedená hodnota celkové výšky vozidla je maximální.
Dle výbavy a provedení vozidla se zvyšuje pohotovostní a snižuje užitečná
hmotnost až o 800 kg.
Vozidlo plní ustanovení vyhlášky MD 102/95 Sb.s vyjímkami §/odst.:
33/3; 47/7; 63/4
Vozidlo vybaveno nezávislým topením EBERSPÄCHER
DNE 11.07.2016 VIN VYRAŽENO NÁHRADNÍ TECHLOLOGIÍ NA PRAVÉ STRANĚ RÁMU ZA KABINOU
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – web si VIN nenechá předvyplnit: XLEP6X20004412839
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail, až se konec platnosti STK přiblíží na 30 dní, a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.