SCANIA

  • 2005
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 11705 cm³
  • 309 kW ≈ 420 k

VINXLEP6X20005115186

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 1:34 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLEP6X20005115186

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 11 dnů (30. 10. 2014 až 10. 11. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2005. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Typ
SCANIA P124GB6X2NA XLEP6X2 / P124GB6X2NA
Rok výroby
2005
Datum 1. registrace
9. 3. 2005
Datum 1. registrace v ČR
9. 3. 2005
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
11705 cm³
Výkon
309 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
794 241 km
při prohlídce 19. 1. 2022
4
Vlastníci v registru
LEGOMAT, s.r.o.
od 10. 11. 2014

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
9. 3. 2005 První registrace SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
9. 3. 2005 Nový provozovatel MIKO TRADE s.r.o. "v likvidaci" (IČO 25389980) Registr silničních vozidel
10. 12. 2007 Nový vlastník a provozovatel KARLA spol. s r.o. (IČO 14613182) Registr silničních vozidel
30. 10. 2014 Nový vlastník a provozovatel LEGOMAT, s.r.o. (IČO 29381444) Registr silničních vozidel
10. 11. 2014 Nový vlastník a provozovatel LEGOMAT, s.r.o. (IČO 29381444) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

200 000400 000600 000800 000 2010201220142016201820202022 23. 3. 2009: 309 226 km26. 3. 2010: 325 918 km25. 3. 2011: 365 883 km19. 3. 2012: 427 035 km19. 3. 2013: 480 024 km18. 3. 2014: 512 276 km7. 11. 2014: 526 381 km16. 3. 2015: 530 943 km13. 3. 2017: 685 544 km13. 3. 2018: 763 174 km21. 1. 2019: 784 428 km21. 1. 2020: 793 519 km21. 1. 2021: 793 922 km19. 1. 2022: 794 240 km19. 1. 2022: 794 241 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
19. 1. 2022 Pravidelná STK Valašské Meziříčí (č. 3817) 794 241 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
19. 1. 2023
19. 1. 2022 Měření emisí Valašské Meziříčí (č. 481012) 794 240 km způsobilé bez závad 19. 1. 2023
21. 1. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Valašské Meziříčí (č. 3817) 793 922 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
21. 1. 2022
21. 1. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Sviadnov (č. 3822) 793 519 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
21. 1. 2021
21. 1. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Sviadnov (č. 3822) 784 428 km způsobilé
3 lehké
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
21. 1. 2020
13. 3. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Moravskoslezský kraj (č. 3822) 763 174 km způsobilé
5 lehkých
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.3.1 Některé spojovací prvky zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku jsou uvolněné nebo upevnění zařízení na vozidle je uvolněné, avšak tato závada nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
13. 3. 2019
13. 3. 2017 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3822) 685 544 km způsobilé
2 lehké
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
13. 3. 2018
11. 3. 2016 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3822) – způsobilé bez závad 11. 3. 2017
16. 3. 2015 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3822) 530 943 km způsobilé
3 lehké
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
16. 3. 2016
7. 11. 2014 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3831) 526 381 km způsobilé bez závad
18. 3. 2014 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3831) 512 276 km způsobilé
2 lehké
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
18. 3. 2015
19. 3. 2013 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3831) 480 024 km způsobilé
4 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky poškozeny nebo zkorodovány, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
19. 3. 2014
19. 3. 2012 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3831) 427 035 km způsobilé
2 lehké
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
19. 3. 2013
25. 3. 2011 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3831) 365 883 km způsobilé
2 lehké
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
25. 3. 2012
26. 3. 2010 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3831) 325 918 km způsobilé
1 lehká
  • 1052 Označení barevného provedení nesouhlasí se vzorníkem barev (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
26. 3. 2011
23. 3. 2009 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3831) 309 226 km způsobilé
1 lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
23. 3. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel MIKO TRADE s.r.o. "v likvidaci" (IČO 25389980)
  2. Nový vlastník a provozovatel KARLA spol. s r.o. (IČO 14613182)
    Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL
  3. Konec: vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 3. 2013 · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 3. 2014 · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2015 · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL
  7. Nový vlastník a provozovatel LEGOMAT, s.r.o. (IČO 29381444)
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL
  9. Nový vlastník a provozovatel LEGOMAT, s.r.o. (IČO 29381444)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 3. 2016 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV
  11. Vybavení zapsané v registru: KATALYZÁTOR
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 3. 2017 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 3. 2018 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-17-03-0163
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 3. 2019 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-18-03-0185
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 1. 2020 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-19-01-0213
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 1. 2021 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-20-01-0241
  17. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  18. Konec vyřazení z provozu FRÝDEK-MÍSTEK
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 1. 2022 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí · protokol CZ-3817-21-01-0094
  20. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  21. Konec vyřazení z provozu FRÝDEK-MÍSTEK
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 1. 2023 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí · protokol CZ-3817-22-01-0097
  23. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • KATALYZÁTOR
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (57)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Typ
SCANIA P124GB6X2NA XLEP6X2 / P124GB6X2NA
Typ kód
P124GB6X2NA
VIN
XLEP6X20005115186
PČV
11890563
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
NOSIČ KONTEJNERŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
ASCANIA NEDERLAND, B.V., ZWOLLE, HOLANDSKO
Rok výroby
2005
Datum 1. registrace
9. 3. 2005
Datum 1. registrace v ČR
9. 3. 2005
Druh (typ)
NOSIČ KONTEJNERŮ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Půjčovna

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB., SÖDERTALJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC 12 03
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
309 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
11705
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -1 STŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
85
Nejvyšší rychlost omezení
85

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2001/27A
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.95
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
94/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8350/ 2500/ 3800
Rozvor [mm]
4300+1355
Provozní hmotnost
11680
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
26500/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
7500/ 7500
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
24000/ 24000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
66000/ 48000
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R 22.5 154/150 L/ 22.5 X 9.00
315/70 R 22.5 154/150 L/ 22.5 X 9.00
315/70 R 22.5 154/150 L/ 22.5 X 9.00
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
MULTILIFT OY, RAISIO, FINSKO
Výrobní číslo karoserie
S260565056745
Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
4 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA C50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
Číslo ORV
UAM432981
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
NÁKLADNÍ AUTOMOBILem 3/06, ABs c.sml: 12286/05,leasing ukoncen Spací nástavba C 50-X EHS 2001/27A
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Schválena spcí nástavba ISM FANTASY IIXXL - výrobce PONY AUTO TREND S.R.O., DRAHOTUŠE.

Další ověření (externí odkazy)