SCANIA
- 2004
- ŽLUTÁ
- motorová nafta (NM)
- 11705 cm³
- 309 kW ≈ 420 k
VINXLEP6X60004511889
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 15:22 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLEP6X60004511889
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 138 dnů (21. 6. 2017 až 6. 11. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2004. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Typ
- SCANIA*P124CB6X6HZ / P124CB6X6HZ
- Rok výroby
- 2004
- Datum 1. registrace
- 19. 5. 2004
- Datum 1. registrace v ČR
- 19. 5. 2004
- Barva
- ŽLUTÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 11705 cm³
- Výkon
- 309 kW
- Kategorie
- T1b – TRAKTOR KOLOVÝ
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Jaroslav Adamíra (IČO 62731823) od 11. 4. 2025
- Provozovatel: Jaroslav Adamíra (IČO 62731823) od 11. 4. 2025
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 19. 5. 2004 | První registrace | DINESIA a.s., v likvidaci (IČO 63999579) | Registr silničních vozidel |
| 19. 5. 2004 | Nový vlastník a provozovatel | Rašelina a.s. (IČO 60071214) | Registr silničních vozidel |
| 21. 6. 2017 | Nový vlastník a provozovatel | ČALOUN TRUCK s.r.o. (IČO 03909565) | Registr silničních vozidel |
| 6. 11. 2017 | Nový vlastník a provozovatel | Karel Ehl (IČO 63615771) | Registr silničních vozidel |
| 11. 4. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | Jaroslav Adamíra (IČO 62731823) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 16. 2. 2026 | Opakovaná STK | Náchod (č. 3623) | 999 140 km | způsobilé | 5 lehkých
| 16. 12. 2027 |
| 31. 1. 2026 | Pravidelná STK | Náchod (č. 3623) | 999 016 km | dočasně způsobilé | 5 lehkých, 4 vážné
| 2. 3. 2026 |
| 29. 1. 2026 | Měření emisí | Broumov (č. 460526) | 998 973 km | způsobilé | bez závad | 29. 1. 2030 |
| 16. 12. 2025 | Pravidelná STK | Náchod (č. 3623) | 997 998 km | dočasně způsobilé | 5 lehkých, 4 vážné
| 15. 1. 2026 |
| 15. 12. 2025 | Měření emisí | Broumov (č. 460526) | 997 955 km | způsobilé | bez závad | 15. 12. 2029 |
| 23. 9. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 986 063 km | způsobilé | 4 lehké
| 23. 9. 2025 |
| 9. 10. 2023 | Pravidelná STK | Náchod (č. 3623) | 972 400 km | způsobilé | 10 lehkých
| 9. 10. 2024 |
| 5. 10. 2023 | Měření emisí | Rychnov nad Kněžnou (č. 560701) | 971 901 km | způsobilé | bez závad | 5. 10. 2024 |
| 11. 10. 2022 | Pravidelná STK | Skuteč (č. 3634) | 951 680 km | způsobilé | 10 lehkých
| 11. 10. 2023 |
| 11. 10. 2022 | Měření emisí | Skuteč (č. 560307) | 951 679 km | způsobilé | bez závad | 11. 10. 2023 |
| 12. 10. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 928 037 km | způsobilé | 12 lehkých
| 12. 10. 2022 |
| 27. 10. 2020 | Pravidelná STK | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 908 892 km | způsobilé | 12 lehkých
| 27. 10. 2021 |
| 27. 10. 2020 | Měření emisí | Rychnov nad Kněžnou (č. 560701) | 908 890 km | způsobilé | bez závad | 27. 10. 2021 |
| 25. 11. 2019 | Opakovaná STK | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 889 600 km | způsobilé | 5 lehkých
| 30. 10. 2020 |
| 30. 10. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 888 099 km | dočasně způsobilé | 6 lehkých, 3 vážné
| 30. 10. 2020 |
| 30. 11. 2018 | Opakovaná STK | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 873 164 km | způsobilé | 14 lehkých
| 1. 11. 2019 |
| 1. 11. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 872 689 km | dočasně způsobilé | 14 lehkých, 3 vážné
| 1. 11. 2019 |
| 2. 11. 2017 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3309) | 854 342 km | způsobilé | 5 lehkých
| 2. 11. 2018 |
| 13. 6. 2017 | Evidenční kontrola | Jihočeský kraj (č. 3323) | 854 227 km | způsobilé | bez závad | |
| 1. 6. 2017 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3304) | 854 046 km | dočasně způsobilé | 2 lehké, 2 vážné
| 1. 7. 2017 |
| 29. 6. 2016 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3304) | 837 652 km | způsobilé | 3 lehké
| 1. 6. 2017 |
| 1. 6. 2016 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3304) | 837 531 km | dočasně způsobilé | 3 lehké, 1 vážná
| 1. 7. 2016 |
| 23. 6. 2015 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3304) | 798 181 km | způsobilé | 3 lehké
| 4. 6. 2016 |
| 4. 6. 2015 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3304) | 796 495 km | dočasně způsobilé | 3 lehké, 2 vážné
| 4. 7. 2015 |
| 5. 6. 2014 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3304) | 744 539 km | způsobilé | 4 lehké
| 5. 6. 2015 |
| 5. 6. 2014 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3304) | 744 539 km | nezpůsobilé | 4 lehké, 1 vážná, 1 nebezpečná
| 5. 6. 2014 |
| 8. 7. 2013 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3323) | 697 941 km | způsobilé | 4 lehké
| 4. 6. 2014 |
| 8. 7. 2013 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3323) | 697 940 km | dočasně způsobilé | 4 lehké, 1 vážná
| 7. 8. 2013 |
| 4. 6. 2013 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3323) | 695 894 km | dočasně způsobilé | 4 lehké, 1 vážná
| 4. 7. 2013 |
| 4. 6. 2012 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3323) | 614 751 km | způsobilé | 5 lehkých
| 4. 6. 2013 |
| 4. 6. 2012 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3323) | 641 730 km | nezpůsobilé | 6 lehkých, 2 nebezpečné
| 4. 6. 2012 |
| 3. 6. 2011 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3323) | 590 036 km | způsobilé | 5 lehkých
| 3. 6. 2012 |
| 7. 6. 2010 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3323) | 513 101 km | způsobilé | 3 lehké
| 7. 6. 2011 |
| 3. 6. 2009 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3323) | 404 707 km | způsobilé | 5 lehkých
| 3. 6. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník DINESIA a.s., v likvidaci (IČO 63999579)Nový vlastník a provozovatel Rašelina a.s. (IČO 60071214)
-
Konec: vlastník DINESIA a.s., v likvidaci (IČO 63999579)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2013 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 4. 7. 2013 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 7. 8. 2013 · stanice: Nová 514/II, 39201, SoběslavPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2014 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2015 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 4. 7. 2015 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2016 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2016 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2017 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2017 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-17-06-0019
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-17-06-0364
-
Nový vlastník a provozovatel ČALOUN TRUCK s.r.o. (IČO 03909565)Vyřazení z provozu ČESKÉ BUDĚJOVICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 11. 2018 · stanice: ČÍČENICKÁ PARC. Č. 641/90, 641/91, 641/93 ..., 38901, VODŇANY · protokol CZ-3309-17-11-0011
-
Nový vlastník a provozovatel Karel Ehl (IČO 63615771)Konec vyřazení z provozu ČESKÉ BUDĚJOVICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 12. 2018 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-18-11-0002
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2019 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-18-11-0293
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 29. 11. 2019 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-19-10-0292
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 10. 2020 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-19-11-0257
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 10. 2021 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-20-10-0277
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 10. 2022 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-21-10-0132
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2023 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-22-10-0437
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2024 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHOD · protokol CZ-3623-23-10-0374
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 9. 2025 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-24-09-0157
-
Nový vlastník a provozovatel Jaroslav Adamíra (IČO 62731823)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 15. 1. 2026 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHOD · protokol CZ-3623-25-12-0700
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 2. 3. 2026 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHOD · protokol CZ-3623-26-01-0996
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 12. 2027 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHOD · protokol CZ-3623-26-02-0544
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Zprávy z registru
- Zprávu zapsal: Vilímková Lucie,Typ vozu: P124CA6X
- Zprávu zapsal: Vilímková Lucie,Typ vozu: P124CA6X
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 5. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (58)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Typ
- SCANIA*P124CB6X6HZ / P124CB6X6HZ
- Typ kód
- P124CB6X6HZ
- VIN
- XLEP6X60004511889
- PČV
- 12125804
- Druh vozidla
- TRAKTOR KOLOVÝ
- Druh vozidla 2. ř.
- NOSIČ VÝMĚNNÝ ADAPTÉRŮ
- Kategorie vozidla
- T1b
- Výrobce vozidla
- SCANIA, CV AB, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2004
- Datum 1. registrace
- 19. 5. 2004
- Datum 1. registrace v ČR
- 19. 5. 2004
- Druh (typ)
- NOSIČ VÝMĚNNÝCH ADAPTÉRŮ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA, CV AB, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC 12 01
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 309 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 11705
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Retarder
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 85
- Nejvyšší rychlost omezení
- 85
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2001/27A
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 1.15
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 91/ 1425
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 8100/ 2550/ 3700
- Rozvor [mm]
- 3550+1355
- Provozní hmotnost
- 10800
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 28500/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
10500/ 9500
10500/ 9500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 24000/ 24000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 100000/ 48000
- Ložná délka
- 6100
- Ložná šířka
- 2420
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/80 R22,5 156/150L/ 22,5 X 9,00
315/80 R22,5 156/150L [2]/ 22,5 X 9,00
315/80 R22,5 156/150L [2]/ 22,5 X 9,00
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- WILHELM SCHWARZMÜLLER, GMBH, RAKOUSKO
- Barva
- ŽLUTÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA C50-X
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo ORV
- UBK960853
- Druh RZ
- STD. ZVLÁŠTNÍ
- Varianta RZ
- 151
- Doplňkový text na TP
- MS/13226/2016 28.06.2016 PROVEDENA OBNOVA ČÍSLA VIN NÁHR. TECH. Z DŮVODU KOROZE. 19.3.2018 altern. pneu a ráfky - viz TP. Dne 30.06.2025 proveden zápis změn po přestavbě dle Rozhodnutí: NB-D/16617/2025/Baz/2859/2025.
- Další záznamy
- 28.06.2016 MS/13116/2016 PROVEDENA OBNOVA ČÍSLA VIN Z DŮVODU KOROZE NA ZÁKLADĚ VYJÁDŘENÝ AKR. ZÁSTUPCE
VÝROBCE VOZIDLA. VIN VYRAŽENO V BLÍZKOSTI PŮVODNÍHO VIN NA RÁMU P.P. PODBĚHU.
Variabilní provedení vozidla: 20: 11.75 x 22,5; 385/65 R 22.5. Potvrzeno akredit. zástupcem.
Dne 30.06.2025 proveden zápis změn po přestavbě dle Rozhodnutí: NB-D/16617/2025/Baz/2859/2025. Vozidlo vybaveno ochrannou konstrukcí ROPS, typ: ZH3.
PRO PROVOZ TRAKTORU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH PLATÍ PODMÍNKY STANOVENÉ VYHLÁŠKOU Č. 153/2023 SB., PŘÍLOHA Č. 7, H); PRO KONKRÉTNÍ HODNOTY HMOTNOSTI PŘÍPOJNÉHO VOZIDLA PLATÍ PODMÍNKY STANOVENÉ V §3 A §4 VYHLÁŠKY Č. 209/2018 SB. V ZÁVISLOSTI NA KONKRÉTNÍ SESTAVĚ PŘÍDAVNÝCH ZÁVAŽÍ, PŘÍPADNĚ DALŠÍ VÝBAVĚ TRAKTORU.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: XLEP6X60004511889
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.