SCANIA .

  • 2006
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 11705 cm³
  • 309 kW ≈ 420 k

VINXLEP8X60005144500

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 3. listopadu 2026 v 12:01 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLEP8X60005144500

Semafor rizik: zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2006. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
.
Typ
SCANIA . P 420 CB8X6 / P 420 CB8X6
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
7. 7. 2006
Datum 1. registrace v ČR
7. 7. 2006
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
11705 cm³
Výkon
309 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA . 2006 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 11,2 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 82,3 %

Srovnáváme s 891 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SANDSTORM a.s. (IČO 24689033)
    Nový provozovatel KASTABAU s.r.o. v likvidaci (IČO 26968410)
    Vybavení zapsané v registru: ABS
    Vybavení zapsané v registru: OMEZ. RYCHLOSTI
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
    Vybavení zapsané v registru: ZÁVĚS
  2. Nový provozovatel DRIVESTONE A.S. THANOVSKÁ 179/12 PRAHA 1
  3. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel DRIVESTONE a.s. (IČO 28274245)
  4. Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 13. 9. 2010 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
  5. Nový provozovatel SANDSTORM a.s. (IČO 24689033)
    Konec: vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 1. 2013 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 1. 2014 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2014 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 1. 2015 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 12. 2. 2015 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 1. 2016 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 1. 2017 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 1. 2018 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-17-01-0124
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2019 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-18-01-0130
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2020 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-19-01-0141
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2021 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-20-01-0133
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2022 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-21-01-0118
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2023 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-22-01-0170
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2024 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-23-01-0184
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 1. 2025 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-24-01-0198
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 1. 2026 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-25-01-0214
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 1. 2027 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-26-01-0196
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • OMEZ. RYCHLOSTI
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  • ZÁVĚS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (67)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
.
Typ
SCANIA . P 420 CB8X6 / P 420 CB8X6
Varianta
HHZ
Typ kód
P 420 CB8X6
VIN
XLEP8X60005144500
PČV
10412566
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, NIZOZEMÍ
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
7. 7. 2006
Datum 1. registrace v ČR
7. 7. 2006
Druh (typ)
TŘÍSTRANNÝ SKLÁPĚČ
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC 12 14
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
309 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
11705
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
4/ -3
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
85
Nejvyšší rychlost omezení
85

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2001/27A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO III
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.95
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
94/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8700/ 2450/ 3200
Rozvor [mm]
1795;2315;1445
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
16140
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
42000/ 32000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
8000/ 8000
13000/ 9500
13000/ 9500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
32000/ 28800
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
9000/ 48000
Ložná délka
5470
Ložná šířka
2300
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
13 R22;5 156/150G/ 22.5 X 9.00
13 R22;5 156/150G/ 22.5 X 9.00
13 R22;5 156/150G [2] / 22.5 X 9.00
13 R22;5 156/150G [2] / 22.5 X 9.00

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
F.X. MEILLER, SLANÝ, ČR
Výrobní číslo karoserie
7251312
Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA C50 - X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5660-298-00
Číslo TP
UF887545
Číslo ORV
UBC923486
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
N3-SKLÁPĚČKOVÝ
Další záznamy
DOSTAVBA MUSÍ BÝT SCHVÁLENÉHO TYPU NEBO JEDNOTLIVĚ SCHVÁLENA.
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.