SCANIA R 164 LA

  • 2002
  • MODRÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 15607 cm³
  • 353 kW ≈ 480 k

VINXLER4X20004471007

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 6:22 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLER4X20004471007

STK propadla 25. 5. 2012. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 25. 5. 2012 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2002. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R 164 LA
Typ
SCANIA R 164 LA 4X2 NA /
Rok výroby
2002
Datum 1. registrace
2. 4. 2002
Datum 1. registrace v ČR
12. 6. 2006
Barva
MODRÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
15607 cm³
Výkon
353 kW
Kategorie
N3 – TAHAČ NÁVĚSŮ
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 25. 5. 2012
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
188 573 km
při prohlídce 25. 5. 2011
stav v některé prohlídce nižší než dříve
1
Vlastník v registru
UniCredit Leasing CZ, a.s.
od 12. 6. 2006

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
2. 4. 2002 První registrace Registr silničních vozidel
12. 6. 2006 První registrace v ČR Registr silničních vozidel
12. 6. 2006 Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel
12. 6. 2006 Nový provozovatel Han TRUCK, s.r.o. "v likvidaci" (IČO 26832500) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 20102011 15. 6. 2009: 955 275 km24. 5. 2010: 105 837 km25. 5. 2010: 105 999 km25. 5. 2011: 188 573 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
25. 5. 2011 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3831) 188 573 km způsobilé
4 lehké
  • 2132 V převodu provozní brzdy jsou vůle, které však ještě neohrožují jeho funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4144 Tlumič pérování,popřípadě jeho držák je mírně poškozený (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
25. 5. 2012
25. 5. 2010 Opakovaná STK Olomoucký kraj (č. 3807) 105 999 km způsobilé
6 lehkých
  • 3054 Z převodky řízení uniká mazivo neodkapává však na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4174 Některé hřídele, klouby mají mírně zvětšené vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 6161 Přerušování směrového světla vozidla schváleného po 1.7.1972 má výrazně menší nebo větší kmitočet (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
24. 5. 2011
24. 5. 2010 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3807) 105 837 km nižší než dříve nezpůsobilé
5 lehkých, 2 vážné, 3 nebezpečné
  • 2011 Vozidlo nedosáhne předepsaného brzdného účinku, aniž by byla překročena nejvyšší přípustná ovládací síla (orientační popis podle staršího předpisu) nebezpečná
  • 2021 Účinek brzd na protilehlých kolech téže nápravy (kterékoli) není souměrný; rozdíl brzdných sil na obvodu těchto kol je větší než 30% (orientační popis podle staršího předpisu) nebezpečná
  • 2081 Některé z kol vozidla ovládané parkovací brzdou nedosáhne požadovaného účinku (orientační popis podle staršího předpisu) nebezpečná
  • 3054 Z převodky řízení uniká mazivo neodkapává však na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4174 Některé hřídele, klouby mají mírně zvětšené vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 6163 Nesvítí předepsané boční směrové světlo (orientační popis podle staršího předpisu) vážná
  • 6194 Některá zadní obrysová svítilna je poškozena (chybí přepážka apod.), avšak zadní obrysové světlo svítí předepsanou barvou (orientační popis podle staršího předpisu) vážná
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
24. 5. 2010
15. 6. 2009 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3806) 955 275 km způsobilé
8 lehkých
  • 3063 Některá ochranná manžeta chybí nebo je poškozena natolik, že zjevně neplní určenou funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4074 Pneumatika dře o jiné části vozidla (poškození pneumatiky). (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4164 Zkrutná tyč stabilizátoru, případně pružná vodící lůžka jsou mírně poškozená (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4174 Některé hřídele, klouby mají mírně zvětšené vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
15. 6. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
    Nový provozovatel Han TRUCK, s.r.o. "v likvidaci" (IČO 26832500)
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 5. 2012 · stanice: ZAHRADNÍ 1925/44A, 792 01, BRUNTÁL
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (SCANIA R 164 LA 2002 v ČR obvykle 3,0, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 9,5 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 61,9 %

Srovnáváme s 21 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (59)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R 164 LA
Typ
SCANIA R 164 LA 4X2 NA /
Varianta
4X2 NA
VIN
XLER4X20004471007
PČV
4527844
Druh vozidla
TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA, CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2002
Datum 1. registrace
2. 4. 2002
Datum 1. registrace v ČR
12. 6. 2006
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA, CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC 1602
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
353 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
15607
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1.4
Spotřeba předpis
ZM
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 0
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5940/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
7400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
35000/ 35000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
42000/ 42000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Objem cisterny
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/80 R 22.5 156/150 L/ 22.5 X 9.00
315/80 R 22.5 156/150 L/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA, CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Výrobní číslo karoserie
XLER4X20004471007
Barva
MODRÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
4 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TOČNICE JOST JSK 37 2
ABS
ano
ASR
ano
Airbag
1
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
3350-147-01
Číslo TP
UB005826
Číslo ORV
UAA720306
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ

Další ověření (externí odkazy)