SCANIA .

  • 2004
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 11705 cm³
  • 309 kW ≈ 420 k

VINXLER4X20005113467

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 9:27 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLER4X20005113467

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2004. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
.
Typ
SCANIA . R124LA4X2EB / R124LA4X2EB
Rok výroby
2004
Datum 1. registrace
6. 12. 2004
Datum 1. registrace v ČR
6. 12. 2004
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
11705 cm³
Výkon
309 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
1 083 525 km
při prohlídce 19. 11. 2014
2
Vlastníků v registru
CS TRANS s.r.o.
od 18. 8. 2006

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
6. 12. 2004 První registrace SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
6. 12. 2004 Nový provozovatel CS TRANS s.r.o. (IČO 62958038) Registr silničních vozidel
18. 8. 2006 Nový vlastník CS TRANS s.r.o. (IČO 62958038) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

400 000600 000800 0001 000 0001 200 000 200920102011201220132014 26. 11. 2008: 485 719 km20. 11. 2009: 576 608 km8. 11. 2010: 679 746 km8. 11. 2011: 784 710 km13. 11. 2012: 895 777 km6. 12. 2012: 902 766 km20. 11. 2013: 992 707 km19. 11. 2014: 1 083 525 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
19. 11. 2014 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3415) 1 083 525 km způsobilé 9 lehké 19. 11. 2015
20. 11. 2013 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3415) 992 707 km způsobilé 10 lehké 20. 11. 2014
6. 12. 2012 Opakovaná STK Ústecký kraj (č. 3514) 902 766 km způsobilé 1 lehká 13. 11. 2013
13. 11. 2012 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3514) 895 777 km dočasně způsobilé 1 lehká, 1 vážná 13. 12. 2012
8. 11. 2011 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3415) 784 710 km způsobilé 9 lehké 8. 11. 2012
8. 11. 2010 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3415) 679 746 km způsobilé 2 lehké 8. 11. 2011
20. 11. 2009 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3106) 576 608 km způsobilé bez závad 20. 11. 2010
26. 11. 2008 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3106) 485 719 km způsobilé 2 lehké 26. 11. 2009

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel CS TRANS s.r.o. (IČO 62958038)
  2. Nový vlastník CS TRANS s.r.o. (IČO 62958038)
  3. Konec: vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2012 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2012 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 11. 2013 · stanice: U OHARKY 3093, 43801, ŽATEC
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 11. 2014 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 11. 2015 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE
  9. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA . 2004 v ČR obvykle 3,0, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 3,2 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 83,1 %

Srovnáváme s 538 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • OMEZ. RYCHLOSTI
  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
.
Typ
SCANIA . R124LA4X2EB / R124LA4X2EB
Typ kód
R124LA4X2EB
VIN
XLER4X20005113467
PČV
8223886
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, NIZOZEMÍ
Rok výroby
2004
Datum 1. registrace
6. 12. 2004
Datum 1. registrace v ČR
6. 12. 2004
Druh (typ)
TAHAČ NÁVĚSŮ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC 12 03
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
309 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
11705
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
85
Nejvyšší rychlost omezení
85
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2001/27a
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.95
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
94/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5975/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
6400
Hmotnosti provozní Do
7900
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18200/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
6700/ 6700
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
66000/ 42000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
295/60R22,5 149/146L/ 22.5 X 9.00
295/60R22,5 149/146L [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
.
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
G50-X - TOČNICE 2"
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
3350-259-00
Číslo TP
BF786360
Číslo ORV
UAE778728
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
MHMP-DB 86188/2015 RZ + ORV ULOŽENY DO 28.1.2016

Další ověření (externí odkazy)