SCANIA

  • 2006
  • MODRÁ-TMAVÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 11705 cm³
  • 345 kW ≈ 469 k

VINXLER4X20005145361

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 6:31 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLER4X20005145361

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2006. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Typ
SCANIA . R 470 LA4X2 / R 470 LA4X2
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
26. 4. 2006
Datum 1. registrace v ČR
26. 4. 2006
Barva
MODRÁ-TMAVÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
11705 cm³
Výkon
345 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
854 761 km
při prohlídce 23. 4. 2015
stav v některé prohlídce nižší než dříve
4
Vlastníci v registru
Šafr DS s.r.o.
od 30. 12. 2013

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
26. 4. 2006 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
26. 4. 2006 Nový provozovatel Jaromír Šafr (IČO 15729079) Registr silničních vozidel
30. 12. 2013 Nový vlastník a provozovatel Šafr DS s.r.o. (IČO 26406586) Registr silničních vozidel
30. 12. 2013 Nový vlastník Jaromír Šafr (IČO 15729079) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 0001 000 000 201020112012201320142015 6. 5. 2009: 296 457 km24. 4. 2010: 189 872 km23. 4. 2011: 482 805 km23. 4. 2012: 569 475 km23. 4. 2013: 668 142 km27. 12. 2013: 735 328 km24. 4. 2014: 758 635 km23. 4. 2015: 854 761 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
23. 4. 2015 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3415) 854 761 km způsobilé
6 lehkých
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
23. 4. 2016
24. 4. 2014 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3415) 758 635 km způsobilé
8 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.21.1.1 Vnější poškození zařízení brzdového systému (např. protizámrazové čerpadlo, vysoušeč vzduchu apod.) nebo povrchová koroze, která nemá vliv na funkci nebo spolehlivost brzdového systému. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému nebo jeho upevnění je poškozené, ale tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
  • 6.2.9.2.1 Některý spojovací prvek upevnění samostatného technického celku je uvolněný, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost upevnění samostatného technického celku. lehká
24. 4. 2015
27. 12. 2013 Evidenční kontrola Plzeňský kraj (č. 3415) 735 328 km způsobilé bez závad
23. 4. 2013 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3415) 668 142 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.5.1.3.2 Uvolněné uchycení zadní mlhové svítilny, které však neovlivňuje její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) nebo spolehlivost její montáže. lehká
  • 4.6.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém zpětného světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
23. 4. 2014
23. 4. 2012 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3415) 569 475 km způsobilé
6 lehkých
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 6034 Světlomet má prasklé sklo, tento stav nemá vliv na seřízení ani funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 6233 Některé zpětné světlo nesvítí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 6262 Některá zadní svítilna se světlem do mlhy je poškozena, avšak svítí světlem předepsané barvy Poznámka Zadní světla do mlhy mohou svítit i při přepnutí na dálková světla. Činnost sdělovače se hodnotí v úkonu č. 630. (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 8025 Výfukové potrubí je netěsné (dílčí netěsnosti spojů); tyto netěsnosti však nemají vliv na bezpečnost, případně hlučnost vozidla a měření emisí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
23. 4. 2013
23. 4. 2011 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3415) 482 805 km způsobilé
4 lehké
  • 3063 Některá ochranná manžeta chybí nebo je poškozena natolik, že zjevně neplní určenou funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7171 Z hydraulického zařízení uniká olej zjevně odkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 8025 Výfukové potrubí je netěsné (dílčí netěsnosti spojů); tyto netěsnosti však nemají vliv na bezpečnost, případně hlučnost vozidla a měření emisí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
23. 4. 2012
24. 4. 2010 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3415) 189 872 km nižší než dříve způsobilé
3 lehké
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
24. 4. 2011
6. 5. 2009 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3415) 296 457 km způsobilé
4 lehké
  • 5172 Ostřikovač není správně seřízen (stříkající kapalina nemá správný směr) (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7013 Zvukové výstražné zařízení není dostatečně připevněno (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 9013 V lékárničce chybí některý zdravotnický prostředek (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
6. 5. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Jaromír Šafr (IČO 15729079)
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2013 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2014 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE
  5. Nový vlastník a provozovatel Šafr DS s.r.o. (IČO 26406586)
    Nový vlastník Jaromír Šafr (IČO 15729079)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 4. 2015 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2016 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE
  8. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Typ
SCANIA . R 470 LA4X2 / R 470 LA4X2
Varianta
MNA
Typ kód
R 470 LA4X2
VIN
XLER4X20005145361
PČV
6525507
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, NIZOZEMÍ
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
26. 4. 2006
Datum 1. registrace v ČR
26. 4. 2006
Druh (typ)
TAHAČ NÁVĚSŮ
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DT 12 06
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
345 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
11705
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
85
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1.3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5940/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
6900
Hmotnosti provozní Do
8200
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
20500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
66000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
305/70 R22,5 152/148L/ 22.5 X 9.00
305/70 R22,5 152/148L [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobní číslo karoserie
XLER4X20005145361
Barva
MODRÁ-TMAVÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
4 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
5660-004-01
Číslo TP
UD395746
Číslo ORV
UAL885242
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví provozovatel vozidla.

Další ověření (externí odkazy)