SCANIA .

  • 2002
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 11705 cm³
  • 309 kW ≈ 420 k

VINXLET4X20004485174

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 3. listopadu 2026 v 13:51 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLET4X20004485174

Semafor rizik: oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Rakouská republika). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2002. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
.
Typ
SCANIA . T124LA4X2NA / T124LA4X2NA
Rok výroby
2002
Datum 1. registrace
18. 12. 2002
Datum 1. registrace v ČR
16. 9. 2010
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
11705 cm³
Výkon
309 kW
Kategorie
T1b – TRAKTOR KOLOVÝ
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA . 2002 v ČR obvykle 2,9, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 11,7 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 73 %

Srovnáváme s 111 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Nový provozovatel BLUE TRAIN a.s. v likvidaci (IČO 28998201)
  3. Nový vlastník IPB Invest, a.s. (IČO 25522248)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 9. 2012 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE
  5. Nový vlastník a provozovatel WERTHEIM JAROSLAV J. Z PODEBRAD 1989 MELNÍK
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2013 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2012 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2015 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2015 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  8. Nový vlastník a provozovatel SYTRANS s.r.o. (IČO 27556239)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 25. 12. 2016 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-16-11-1292
  10. Konec vyřazení z provozu SVITAVY
  11. Evidenční kontrola výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2017 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-17-01-0120
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 11. 2017 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-17-01-0595
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 12. 2018 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-17-12-0109
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 12. 2019 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-18-12-0064
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 12. 2020 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-19-12-0149
  16. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 1. 2020 · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 53048, Pardubice · protokol CZ-7717-20-01-0217
  17. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: tř. Kosmonautů 10, 77900, Olomouc · protokol CZ-7714-20-06-0075
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 2. 2022 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-21-02-0099
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 2. 2024 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-22-02-0110
  20. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 53048, Pardubice · protokol CZ-7717-22-08-0142
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 1. 2026 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-24-01-0017
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 3. 2028 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-26-03-0205
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Rakouská republika (datum dovozu není v registru uvedeno)

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (58)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
.
Typ
SCANIA . T124LA4X2NA / T124LA4X2NA
Typ kód
T124LA4X2NA
VIN
XLET4X20004485174
PČV
9561690
Druh vozidla
TRAKTOR KOLOVÝ
Kategorie vozidla
T1b
Výrobce vozidla
SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, NIZOZEMÍ
Rok výroby
2002
Datum 1. registrace
18. 12. 2002
Datum 1. registrace v ČR
16. 9. 2010
Druh (typ)
(99) TAHAČ NÁVĚSŮ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC 12 03
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
309 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
11705
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 DRUHÁ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
85
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2001/27A
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.95
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
94/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
7100/ 2550/ 3910
Rozvor [mm]
4700
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
9180
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
20500/ 17990
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
13500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
35820/ 35820
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
45000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
305/70 R22.5 152/148L/ 22.5 X 9.00
305/70 R22.5 152/148L [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
RAMAT servis s.r.o., ZLIV, ČR
Výrobní číslo karoserie
XLET4X20004485174
Barva
ČERVENÁ
Barva doplňková
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
3350-290-00
Číslo ORV
UBN489566
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
Dne 11.01.2017 provedena obnova VIN náhradní technologií pod č.j.59948-16/OD-kam/8202-2016. Obnovené VIN je vyraženo vpravo v přední částí pod vyklápěcím víkem.
Další záznamy
*R: ČERVENÁ+BÍLÁ.
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
*13: UVEDENÁ HODNOTA JE MAXIMÁLNÍ.
VOZIDLO JE VYBAVENO ZVLÁŠTNÍM VÝSTRAŽNÝM SVĚTELNÝM ZAŘÍZENÍM ORANŽOVÉ BARVY.
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: *N.1: 22.5X11.75; 385/65 R 22.5 158 L; 385/55 R 22.5 158 L – RÁFKY MOŽNO Z LEHKÉ SLITINY / N.1-*N.2: 315/80 R 22.5 154/150 M; 295/80 R 22.5 152/148 M; 305/70 R 22.5 150/147 M; 295/60 R 22.5 149/145 L; 315/60 R 22.5 152/148 L.
VOZIDLO JE VYBAVENO OCHRANNOU KONSTRUKCÍ PROTI PŘEVRÁCENÍ (RÁM TYPU 8ROPS1 V.Č.211138)
VOZIDLO JE VYBAVENO VÝROBNÍM ŠTÍTKEM ZÁKLADNÍHO VOZIDLA VÝROBCE SCANIA SWEDEN A DOPLŇKOVÝM VÝROBNÍM ŠTÍTKEM PO PŘESTAVBĚ, KTERÝ JE UMÍSTĚN V BLÍZKOSTI VÝROBNÍHO ŠTÍTKU VOZIDLA
VOZIDLO PO PŘESTAVBĚ PLNÍ POŽADAVKY STANOVENÉ ZÁK. 56/2001 SB. A SPLŇUJE SEZNAM VŠECH REGULAČNÍCH AKTŮ PODLE SMĚRNICE 2003/37/ES.
DOPORUČENÝ ROZMĚR TABULKY REGISTRAČNÍ ZNAČKY 520X110 MM.

Další ověření (externí odkazy)

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.