DAF/MONTEX LF 310 FA
- 2023
- ŽLUTÁ
- motorová nafta (NM)
- 6690 cm³
- 227 kW ≈ 309 k
VINXLRAEL3700L525936
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 10:35 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLRAEL3700L525936
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 12 dnů (20. 2. 2026 až 4. 3. 2026). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- DAF/MONTEX
- Model
- LF 310 FA
- Typ
- / MON02
- Rok výroby
- 2023
- Datum 1. registrace
- 13. 3. 2023
- Datum 1. registrace v ČR
- 13. 3. 2023
- Barva
- ŽLUTÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 6690 cm³
- Výkon
- 227 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: OMA CZ, a.s. (IČO 25406761) od 20. 2. 2026
- Vlastník: ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) od 4. 3. 2026
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 13. 3. 2023 | První registrace | KONTAKT - služby motoristům, spol. s r.o. (IČO 45538514) | Registr silničních vozidel |
| 1. 7. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | KONTAKT - Trading s.r.o. | Registr silničních vozidel |
| 20. 2. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | OMA CZ, a.s. (IČO 25406761) | Registr silničních vozidel |
| 4. 3. 2026 | Nový vlastník | ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 11. 3. 2026 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 149 949 km | způsobilé | bez závad | 11. 3. 2027 |
| 10. 3. 2026 | Měření emisí | Mírová pod Kozákovem (č. 560807) | 149 943 km | způsobilé | bez závad | 10. 3. 2027 |
| 12. 3. 2025 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 99 849 km | způsobilé | bez závad | 12. 3. 2026 |
| 11. 3. 2025 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 99 773 km | způsobilé | bez závad | 11. 3. 2026 |
| 12. 3. 2024 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 48 545 km | způsobilé | bez závad | 12. 3. 2025 |
| 12. 3. 2024 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 48 538 km | způsobilé | bez závad | 12. 3. 2026 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel KONTAKT - služby motoristům, spol. s r.o. (IČO 45538514)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 13. 3. 2024
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2025 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-24-03-0774
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2026 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-25-03-0648
-
Nový vlastník a provozovatel KONTAKT - Trading s.r.o.
-
Nový vlastník a provozovatel OMA CZ, a.s. (IČO 25406761)
-
Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 3. 2027 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-26-03-0790
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (51)
Identifikace
- Tovární značka
- DAF/MONTEX
- Obchodní označení
- LF 310 FA
- Typ
- / MON02
- Varianta
- FAAAA
- Verze
- 1900B
- Typ kód
- MON02
- VIN
- XLRAEL3700L525936
- PČV
- 17793085
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- DAF TRUCKS N.V., EINDHOVEN, NIZOZEMÍ
- Rok výroby
- 2023
- Datum 1. registrace
- 13. 3. 2023
- Datum 1. registrace v ČR
- 13. 3. 2023
- Druh (typ)
- 06 BOČNÍ SHRNOVACÍ PLACHTA
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- CUMMINS LTD.
- Typ motoru
- PX-7 227 H5
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 227 / 2300
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 6690
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2019/1939E
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.5
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 82/ 1725
- Za jízdy
- 78
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 9850/ 2550/ 3910
- Rozvor [mm]
- 5850
- Provozní hmotnost
- 7635
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
13000/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 19000/ 18000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70R22.5 156L/ 22.5X9.00ET175
315/70R22.5 150L [2]/ 22.5X9.00ET175
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- MONTEX, SPOL. S R.O., RADOVESNICE II, ČR
- Výrobní číslo karoserie
- 1220157-01
- Barva
- ŽLUTÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- C-10215-021-01
- ES/EU
- e8*NKS18/858*00006*01
- Číslo ORV
- UBL498199
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
D.2:L2EN3, AE190ZD6ZZZ; EDA190AZZZZZZZY7227H5
V.9: 2019/1939E; EURO 6E
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
9.3.2023 Vozidlo je vybaveno výrobním štítkem s homologací typu ES e5*2007/46*1039 základního vozidla výrobce DAF Truck N.V a výrobním štítkem s homologací typu ES e8*NJS18/858*00006*01 výrobce Montex spol. s.r.o.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: XLRAEL3700L525936
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.