DAF FAR XF105
- 2012
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12902 cm³
- 340 kW ≈ 462 k
VINXLRAS47MS0E952338
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 18:21 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLRAS47MS0E952338
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 106 dnů (7. 12. 2016 až 23. 3. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- DAF
- Model
- FAR XF105
- Typ
- DAF FAR XF105 XF05SDN3 AR265MZTZ / XF05SDN3
- Rok výroby
- 2012
- Datum 1. registrace
- 1. 6. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 6. 2012
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12902 cm³
- Výkon
- 340 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Petr Ryšavý - AUTODOPRAVA, s.r.o. (IČO 27470571) od 28. 12. 2022
- Provozovatel: Petr Ryšavý - AUTODOPRAVA, s.r.o. (IČO 27470571) od 28. 12. 2022
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 6. 2012 | První registrace | ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) | Registr silničních vozidel |
| 1. 6. 2012 | Nový provozovatel | Pavel Novotný (IČO 12201596) | Registr silničních vozidel |
| 2. 1. 2015 | Nový provozovatel | Cykloservis Novotný s.r.o. (IČO 25563874) | Registr silničních vozidel |
| 7. 12. 2016 | Nový vlastník | Cykloservis Novotný s.r.o. (IČO 25563874) | Registr silničních vozidel |
| 23. 3. 2017 | Nový vlastník a provozovatel | Zdeněk Pernica AUTOŠKOLA s.r.o. (IČO 29318793) | Registr silničních vozidel |
| 5. 4. 2017 | Nový provozovatel | AUTOŠKOLA Pernica s.r.o. (IČO 26950766) | Registr silničních vozidel |
| 28. 12. 2022 | Nový vlastník a provozovatel | Petr Ryšavý - AUTODOPRAVA, s.r.o. (IČO 27470571) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 16. 4. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Pardubice (č. 3622) | 1 224 468 km | způsobilé | 8 lehkých
| 16. 4. 2028 |
| 16. 4. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Pardubice (č. 3622) | 1 194 531 km | způsobilé | 8 lehkých
| 16. 4. 2027 |
| 1. 4. 2025 | Technická silniční kontrola | Olomouc (č. 7714) | 1 194 071 km | způsobilé | bez závad | |
| 14. 5. 2024 | Opakovaná STK | Pardubice (č. 3622) | 1 109 717 km | způsobilé | 7 lehkých
| 23. 4. 2025 |
| 23. 4. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Pardubice (č. 3622) | 1 104 309 km | dočasně způsobilé | 8 lehkých, 1 vážná
| 23. 4. 2026 |
| 29. 8. 2023 | Technická silniční kontrola | Jihlava (č. 7716) | – | způsobilé | bez závad | |
| 24. 4. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Ústí nad Orlicí (č. 3613) | 1 012 642 km | způsobilé | 5 lehkých
| 24. 4. 2024 |
| 28. 12. 2022 | Evidenční kontrola | Pardubice (č. 3622) | 982 838 km | způsobilé | bez závad | |
| 14. 4. 2022 | Pravidelná STK | Brno (č. 3757) | 928 227 km | způsobilé | 3 lehké
| 14. 4. 2023 |
| 13. 4. 2022 | Měření emisí | Boskovice (č. 570102) | 928 163 km | způsobilé | bez závad | 13. 4. 2024 |
| 19. 4. 2021 | Pravidelná STK | Brno (č. 3757) | 845 071 km | způsobilé | bez závad | 19. 4. 2022 |
| 13. 4. 2021 | Měření emisí | Boskovice (č. 570102) | 844 954 km | způsobilé | bez závad | 13. 4. 2022 |
| 5. 5. 2020 | Pravidelná STK | Brno (č. 3757) | 760 741 km | způsobilé | 5 lehkých
| 5. 5. 2021 |
| 4. 5. 2020 | Měření emisí | Skalice nad Svitavou (č. 570103) | 760 689 km | způsobilé | bez závad | 4. 5. 2021 |
| 20. 2. 2020 | Technická silniční kontrola | Olomouc (č. 7714) | 742 284 km | způsobilé | bez závad | |
| 30. 4. 2019 | Pravidelná STK | Brno (č. 3757) | 677 391 km | způsobilé | 5 lehkých
| 30. 4. 2020 |
| 30. 4. 2019 | Měření emisí | Skalice nad Svitavou (č. 570103) | 677 348 km | způsobilé | bez závad | 30. 4. 2020 |
| 27. 4. 2018 | Pravidelná STK | Skalice nad Svitavou (č. 3718) | 590 619 km | způsobilé | 3 lehké
| 27. 4. 2019 |
| 27. 4. 2018 | Měření emisí | Skalice nad Svitavou (č. 570103) | 590 618 km | – | bez závad | 27. 4. 2019 |
| 25. 4. 2017 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3718) | 499 256 km | způsobilé | bez závad | 25. 4. 2018 |
| 23. 3. 2017 | Evidenční kontrola | Jihomoravský kraj (č. 3766) | 497 949 km | způsobilé | bez závad | |
| 6. 12. 2016 | Evidenční kontrola | Jihomoravský kraj (č. 3766) | 497 885 km | způsobilé | bez závad | |
| 11. 5. 2016 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3766) | 459 594 km | způsobilé | 3 lehké
| 11. 5. 2017 |
| 15. 5. 2015 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3766) | 346 781 km | způsobilé | 5 lehkých
| 15. 5. 2016 |
| 30. 12. 2014 | Evidenční kontrola | Jihomoravský kraj (č. 3766) | 300 050 km | způsobilé | bez závad | |
| 17. 5. 2014 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3766) | 227 992 km | způsobilé | 2 lehké
| 17. 5. 2015 |
| 17. 5. 2013 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3766) | 105 406 km | způsobilé | 1 lehká
| 17. 5. 2014 |
| 31. 5. 2012 | Na žádost zákazníka | Kraj Vysočina (č. 3724) | – | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
Prohlídka na žádost provozovatele výsledek: způsobilé k provozu · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOUProhlídka na žádost provozovatele výsledek: způsobilé k provozu · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-12-05-0370
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)Nový provozovatel Pavel Novotný (IČO 12201596)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2013
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 5. 2014 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMOPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 5. 2014 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-13-05-1620
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 5. 2015 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMOPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 5. 2015 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-14-05-1682
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-14-12-1849Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO
-
Nový provozovatel Cykloservis Novotný s.r.o. (IČO 25563874)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2016 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-15-05-1440Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2016 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 5. 2017 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-16-05-1129Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 5. 2017 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-16-12-0386
-
Nový vlastník Cykloservis Novotný s.r.o. (IČO 25563874)
-
Nový vlastník a provozovatel Zdeněk Pernica AUTOŠKOLA s.r.o. (IČO 29318793)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 66902, ZNOJMO · protokol CZ-3766-17-03-2283
-
Nový provozovatel AUTOŠKOLA Pernica s.r.o. (IČO 26950766)Vybavení zapsané v registru: OMEZ. RYCHLOSTIVybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 4. 2018 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-17-04-0218
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 4. 2019 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-18-04-0260
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2020 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-19-04-1797
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: tř. Kosmonautů 10, 77900, Olomouc · protokol CZ-7714-20-02-0220
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2021 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-20-05-0105
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 4. 2022 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-21-04-0757
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 4. 2023 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-22-04-0875
-
Nový vlastník a provozovatel Petr Ryšavý - AUTODOPRAVA, s.r.o. (IČO 27470571)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-22-12-1207
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 4. 2024 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-23-04-0179
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Vrchlického 46, 58724, Jihlava · protokol CZ-7716-23-08-0083
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 23. 5. 2024 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-24-04-1603
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2025 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-24-05-0880
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: tř. Kosmonautů 10, 77900, Olomouc · protokol CZ-7714-25-04-0010
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 4. 2026 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-25-04-1010
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 4. 2027 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-26-04-1009
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Zprávy z registru
- 2024V78_Souhlas s obnovou VIN_0E952338
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- OMEZ. RYCHLOSTI
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (67)
Identifikace
- Tovární značka
- DAF
- Obchodní označení
- FAR XF105
- Typ
- DAF FAR XF105 XF05SDN3 AR265MZTZ / XF05SDN3
- Varianta
- AR265MZTZ
- Verze
- MX340U4
- Typ kód
- XF05SDN3
- VIN
- XLRAS47MS0E952338
- PČV
- 11831667
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- DAF, N.V., EINDHOVEN, NIZOZEMÍ
- Rok výroby
- 2012
- Datum 1. registrace
- 1. 6. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 6. 2012
- Druh (typ)
- KONTEJNEROVÁ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- ., N.V., EINDHOVEN, NIZOZEMÍ
- Typ motoru
- MX340U4
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 340 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12902
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ - 1 STŘEDNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2008/74K
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.66
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 91/ 1425
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 9430/ 2500/ 3860
- Rozvor [mm]
- 4800; 1400
- Provozní hmotnost
- 8890
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 26500/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
7500/ 7500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 35960/ 35960
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 44000/ 44000
- Ložná délka
- 7100
- Ložná šířka
- 2500
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R 22.5 154/150 L / 22.5 X 9.00
315/70 R 22.5 154/150 L / 22.5 X 9.00
315/70 R 22.5 154/150 L / 22.5 X 9.00
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- ..VEZEKO., S.R.O, VELKÉ MEZIŘÍČÍ, ČESKÁ REPUBLIKA
- Výrobní číslo karoserie
- XLRAS47MS0E952338
- Barva
- BÍLÁ
- Barva doplňková
- STŘÍBRNÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA C
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7508-054-01
- Číslo ORV
- UBI360167
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- DOSTAVBA VEZEKO s.r.o. DNE 7.5.2024 PROVEDEN ZÁPIS OBNOVY VIN NÁHRADNÍ TECHNOLOGIÍ Z DŮVODU POŠKOZENÍ A NEČITELNOSTI (ROZHODNUTÍ MUVM/032503/2024) VIN VYRAŽENO NA NOSNÝ RÁM, VEDLE PŮVODNÍHO MÍSTA RAŽENÍ.
- Další záznamy
- [ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*44,46: 22.5 X 11.75; 355/50 R 22.5 154 K (- DO MAX. ZAT. 7 500)
22.5 X 9.00; 315/80 R 22.5 156/150 K
22.5 X 9.00; 13 R 22.5 156/150 K (- DO MAX. ZAT. 8 000)
22.5 X 11.75; 385/55 R 22.5 160 J
22.5 X 11.75; 385/65 R 22.5 160 J (- DO MAX. ZAT. 9 000)
*45: 22.5 X 9.00; 295/60 R 22,5 150/147 K [2] (- DO MAX. ZAT. 12 300)
22.5 X 8.25; 305/70 R 22,5 152/148 J [2]
22.5 X 8.25; 295/80 R 22,5 152/148 J [2]
22.5 X 8.25; 12 R 22.5 152/148 K [2]
22.5 X 9.00; 315/60 R 22,5 152/148 K [2] (- DO MAX. ZAT. 12 600)
22.5 X 9.00; 315/70 R 22.5 154/150 L [2]
22.5 X 9.00; 315/80 R 22.5 156/150 K [2]
22.5 X 9.00; 13 R 22.5 156/150 K [2] (- DO MAX. ZAT. 13 400)
*42: TŘÍDA C50-X, TŘÍDA A50-X
DOSTAVBA MUSÍ BÝT SCHVÁLENÉHO TYPU NEBO JEDNOTLIVĚ SCHVÁLENA
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ ZÁKONA Č.56/2001 SB.
VOZIDLO S NAMONTOVANOU NÁSTAVBOU PLNÍ POŽDAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.,
KROMĚ VÝJIMEK POVOLENÝCH PRO PODVOZEK.
DNE 7.5.2024 PROVEDEN ZÁPIS OBNOVY VIN NÁHRADNÍ TECHNOLOGIÍ Z DŮVODU POŠKOZENÍ A NEČITELNOSTI (ROZHODNUTÍ MUVM/032503/2024) VIN VYRAŽENO NA NOSNÝ RÁM, VEDLE PŮVODNÍHO MÍSTA RAŽENÍ.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: XLRAS47MS0E952338
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.