DAF XF 530 FTP
- 2022
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12902 cm³
- 390 kW ≈ 530 k
VINXLRTGF5300G399054
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 3:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLRTGF5300G399054
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- DAF
- Model
- XF 530 FTP
- Typ
- / F53N3
- Datum 1. registrace
- 26. 4. 2022
- Datum 1. registrace v ČR
- 26. 4. 2022
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12902 cm³
- Výkon
- 390 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: KERAX, s.r.o. (IČO 28788320) od 26. 4. 2022
- Provozovatel: KERAX, s.r.o. (IČO 28788320) od 26. 4. 2022
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 26. 4. 2022 | První registrace | KERAX, s.r.o. (IČO 28788320) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7. 11. 2025 | Pravidelná STK | Svitavy (č. 3616) | 268 273 km | způsobilé | 4 lehké | 7. 11. 2026 |
| 7. 11. 2025 | Měření emisí | Chornice (č. 560904) | 268 242 km | způsobilé | bez závad | 7. 11. 2026 |
| 15. 1. 2025 | Technická silniční kontrola | Pardubice (č. 7717) | 206 228 km | způsobilé | bez závad | |
| 8. 11. 2024 | Pravidelná STK | Svitavy (č. 3616) | 194 950 km | způsobilé | bez závad | 8. 11. 2025 |
| 8. 11. 2024 | Měření emisí | Chornice (č. 560904) | 194 919 km | způsobilé | bez závad | 8. 11. 2025 |
| 8. 11. 2023 | Pravidelná STK | Svitavy (č. 3616) | 104 392 km | způsobilé | bez závad | 8. 11. 2024 |
| 8. 11. 2023 | Měření emisí | Chornice (č. 560904) | 104 329 km | způsobilé | bez závad | 8. 11. 2024 |
| 27. 3. 2023 | Pravidelná STK | Pardubice (č. 3622) | 52 129 km | způsobilé | bez závad | 27. 3. 2024 |
| 24. 3. 2023 | Měření emisí | Pardubice (č. 560613) | 52 123 km | způsobilé | bez závad | 24. 3. 2024 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel KERAX, s.r.o. (IČO 28788320)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 4. 2023
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 3. 2024 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-23-03-1298Konec vyřazení z provozu MORAVSKÁ TŘEBOVÁ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2024 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-23-11-0040
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2025 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-24-11-0042
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 53048, Pardubice · protokol CZ-7717-25-01-0077
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 11. 2026 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-25-11-0051
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (50)
Identifikace
- Tovární značka
- DAF
- Obchodní označení
- XF 530 FTP
- Typ
- / F53N3
- Varianta
- TP239CD6Z*
- Verze
- PCF239JMLRSNNKA3390H5
- Typ kód
- F53N3
- VIN
- XLRTGF5300G399054
- PČV
- 17344236
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- DAF TRUCKS N.V., EINDHOVEN, NIZOZEMÍ
- Datum 1. registrace
- 26. 4. 2022
- Datum 1. registrace v ČR
- 26. 4. 2022
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- DAF TRUCKS NV
- Typ motoru
- MX-13 390 H5
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 390 / 1600
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12902
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2019/1939E
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 87/ 1200
- Za jízdy
- 77
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6370/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 2750+1100
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8449
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 23900/ 23900
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
4400/ 4400
11500/ 11500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 50000/ 48000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65R22.5 160K/ 22.5X11.75ET135
235/75R17.5 144F/ 17.5X6.75ET000
315/80R22.5 150L [2]/ 22.5X9.00ET162
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 12866-103
- ES/EU
- e4*2018/858*00076*00
- Číslo TP
- UM714682
- Číslo ORV
- UBD560710
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: XLRTGF5300G399054
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.