DAF XF 530 FTP
- 2024
- ŠEDÁ
- motorová nafta (NM)
- 12902 cm³
- 390 kW ≈ 530 k
VINXLRTGF5300G513548
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 0:39 · https://www.provervozidlo.cz/vin/XLRTGF5300G513548
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- DAF
- Model
- XF 530 FTP
- Typ
- / F53N3
- Rok výroby
- 2024
- Datum 1. registrace
- 24. 4. 2024
- Datum 1. registrace v ČR
- 24. 4. 2024
- Barva
- ŠEDÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12902 cm³
- Výkon
- 390 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Pavel Trnka (IČO 67874355) od 5. 1. 2026
- Provozovatel: Pavel Trnka (IČO 67874355) od 5. 1. 2026
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 24. 4. 2024 | První registrace | PZ Group a.s. (IČO 46356878) | Registr silničních vozidel |
| 5. 1. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | Pavel Trnka (IČO 67874355) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 28. 4. 2026 | Technická silniční kontrola | Praha (č. 9933) | – | způsobilé | bez závad | |
| 16. 4. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Rybnice (č. 3415) | 167 945 km | způsobilé | bez závad | 16. 4. 2027 |
| 15. 7. 2025 | Technická silniční kontrola | Karlovy Vary (č. 7719) | 103 624 km | způsobilé | bez závad | |
| 26. 5. 2025 | Technická silniční kontrola | Plzeň (č. 7703) | 93 956 km | způsobilé | bez závad | |
| 24. 4. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Rybnice (č. 3415) | 85 822 km | způsobilé | bez závad | 24. 4. 2027 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel PZ Group a.s. (IČO 46356878)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 4. 2025
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 4. 2026 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-25-04-2211
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 30228, Plzeň · protokol CZ-7703-25-05-0215
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Závodní 386/100, 36009, Karlovy Vary · protokol CZ-7719-25-07-0056
-
Nový vlastník a provozovatel Pavel Trnka (IČO 67874355)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 4. 2027 · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE · protokol CZ-3415-26-04-1368
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NÁBŘEŽÍ LUDVÍKA SVOBODY 12, 11015, PRAHA · protokol CZ-9933-26-04-0421
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Zprávy z registru
- Hromadná přestavba HP-0425
- 2025P096_0G513548 Class VI GCW
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (51)
Identifikace
- Tovární značka
- DAF
- Obchodní označení
- XF 530 FTP
- Typ
- / F53N3
- Varianta
- TP239CD6ZZZ
- Verze
- 7S080046120ZZZ239500LRSZZKA3390H5
- Typ kód
- F53N3
- VIN
- XLRTGF5300G513548
- PČV
- 18392679
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- DAF TRUCKS N.V., EINDHOVEN, NIZOZEMÍ
- Rok výroby
- 2024
- Datum 1. registrace
- 24. 4. 2024
- Datum 1. registrace v ČR
- 24. 4. 2024
- Druh (typ)
- 99
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- DAF TRUCKS NV
- Typ motoru
- MX-13 390 H5
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 390 / 1600
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12902
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2019/1939E
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 87/ 1200
- Za jízdy
- 77
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6570/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 2950+1100
- Provozní hmotnost
- 8080
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 23900/ 23900
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
4600/ 4500
12000/ 11500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 60000/ 48000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65R22.5 160 K/ 22.5X11.75ET135
235/75R17.5 144 F/ 17.5X6.75ET130
315/80R22.5 150 L [2]/ 22.5X9.00ET162
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- DUCOM SPOL.S R.O., STRACHOTÍN, ČR
- Výrobní číslo karoserie
- P202/2024
- Barva
- ŠEDÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 12866-313-07
- ES/EU
- e4*2018/858*00076*07
- Číslo ORV
- UBN020879
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- [ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*35: (#G): DLE PROVEDENÍ
*42: (#16): TŘÍDA G]
#D.2; #3; #4: F53N3; TP239CD6ZZZ; 7S080046120ZZZ239500LRSZZKA3390H5
#V.9: 2019/1939E; EURO 6 E
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
M: 2950+1100
16/12/2024 - ROZHODNUTÍM MINISTERSTVA DOPRAVY ČR Č. HP-0425, Č. J. MD/2740/2021/150/2, ZE DNE 01.02.2021 BYLA PROVEDENA PŘESTAVBA VOZIDLA A ZÁROVEŇ SE MĚNÍ NÁSLEDUJÍCÍ ÚDAJE: 2 / BLIŽŠÍ SPECIFIKACE: BA99 NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB S ÚPRAVOU PRO
TAŽENÍ NÁVĚSU 8 / KAROSERIE – VÝROBCE: DUCOM SPOL. S R.O., STRACHOTÍN, ČR 9 / KAROSERIE – DRUH: 99 NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB S ÚPRAVOU PRO TAŽENÍ NÁVĚSU 10 / KAROSERIE – VÝROBNÍ ČÍSLO (DALŠÍ STUPEŇ): P202/2024 G / PROVOZNÍ HMOTNOST: 8 080
VOZIDLO UZPŮSOBENO K PŘEPRAVĚ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB SCHVÁLENÉHO TYPU I K TAŽENÍ NÁVĚSŮ. VOZIDLO PLNÍ UST. ZÁKONA Č. 56/2001 SB. - DUCOM SPOL. S R.O.
DNE 16.12.2024 ZAEVIDOVÁNA PŘESTAVBA, MONTÁŽ NÁSTAVBY BA99 NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB S ÚPRAVOU PRO TAŽENÍ NÁVĚSU, ZMĚNA V POL.: *2; *8; *9; *10; *G.
DNE 16.06.2025 ZAEVIDOVÁNA ZMĚNA HMOTNOSTI JÍZDNÍ SOUPRAVY: 60000/48000
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: XLRTGF5300G513548
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.