VALTRA N163

  • 2016
  • ORANŽOVÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 4910 cm³
  • 117 kW ≈ 159 k

VINYK5N163D0FS251007

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 2:34 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YK5N163D0FS251007

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VALTRA
Model
N163
Typ
/ N-SERIES
Datum 1. registrace
7. 1. 2016
Datum 1. registrace v ČR
17. 2. 2016
Barva
ORANŽOVÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
4910 cm³
Výkon
117 kW
Kategorie
T5 – Traktor kolový
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 20. 4. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
885 km
při prohlídce 20. 4. 2026
1
Vlastník v registru
Město Humpolec
od 17. 2. 2016

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
7. 1. 2016 První registrace Registr silničních vozidel
17. 2. 2016 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
17. 2. 2016 Nový vlastník a provozovatel Město Humpolec (IČO 00248266) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

05001 000 201620182020202220242026 8. 12. 2015: 60 km9. 12. 2015: 60 km3. 5. 2022: 671 km3. 5. 2022: 672 km25. 4. 2024: 788 km20. 4. 2026: 885 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
20. 4. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Humpolec (č. 3316) 885 km způsobilé bez závad 20. 4. 2030
25. 4. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Humpolec (č. 3316) 788 km způsobilé bez závad 25. 4. 2028
3. 5. 2022 Pravidelná STK Humpolec (č. 3316) 672 km způsobilé bez závad 3. 5. 2024
3. 5. 2022 Měření emisí Humpolec (č. 430422) 671 km – bez závad 3. 5. 2026
30. 4. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Humpolec (č. 3316) – způsobilé bez závad 30. 4. 2024
9. 12. 2015 Před registrací Kraj Vysočina (č. 3311) 60 km způsobilé bez závad
8. 12. 2015 Před registrací Kraj Vysočina (č. 3311) 60 km způsobilé bez závad 8. 12. 2015

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SKRÝŠOVSKÁ 1968, 39301, PELHŘIMOV
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SKRÝŠOVSKÁ 1968, 39301, PELHŘIMOV
  3. První registrace ve světě
    Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 1. 2020
  4. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel Město Humpolec (IČO 00248266)
    Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝ
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2022 · stanice: PELHŘIMOVSKÁ 738, 39601, HUMPOLEC · protokol CZ-3316-20-54-9139
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 5. 2024 · stanice: PELHŘIMOVSKÁ 738, 39601, HUMPOLEC · protokol CZ-3316-22-55-9001
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 4. 2026 · stanice: PELHŘIMOVSKÁ 738, 39601, HUMPOLEC · protokol CZ-3316-24-04-1487
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 4. 2028 · stanice: PELHŘIMOVSKÁ 738, 39601, HUMPOLEC · protokol CZ-3316-26-04-0942
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK ORANŽOVÝ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (58)

Identifikace

Tovární značka
VALTRA
Obchodní označení
N163
Typ
/ N-SERIES
Varianta
N163
Verze
N163DAC14
Typ kód
N-SERIES
VIN
YK5N163D0FS251007
PČV
13882325
Druh vozidla
Traktor kolový
Kategorie vozidla
T5
Výrobce vozidla
VALTRA, INC., SUOLAHTI, FINSKO
Datum 1. registrace
7. 1. 2016
Datum 1. registrace v ČR
17. 2. 2016
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
AGCO SISU POWER, INC., LINNAVUORI, FINSKO
Typ motoru
49AWI.861
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
117 / 2200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
4910
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
50

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 97/68MA
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
84/ 1930
Za jízdy
83

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4664/ 2238/ 2945
Rozvor [mm]
2665
Provozní hmotnost
5000
Hmotnosti provozní Do
5590
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
11000/ 10820
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
5000/ 4120
8000/ 6700
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
32200/ 8385
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
12000/ 1500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
43200/ 13975
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
420/70 R28 133B/ W12 X 28
520/70 R38 150B/ DW16L X 38
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
VALTRA, INC., SUOLAHTI, FINSKO
Barva
ORANŽOVÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
ZADNÍ TBZ KAT. 3
ABS
ne
ASR
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo TP
ZA093074
Číslo ORV
ZAA498929
Druh RZ
STD. ZVLÁŠTNÍ
Doplňkový text na TP
Dovoz SRN.
Další záznamy
Variabilní provedení vozidla:
*D.2: N163 D AC14.32
*13: až 2 538
*58: jednohadicové, dvouhadicové.
Vozidlo vybaveno čelním zvedacím závěsem, vývodovým hřídelem vpředu.
Vozidlo je dále vybaveno připojením stlačeného vzduchu pro provoz s přívěsem - při
provozu s s přívěsem činí F.1 i F.2 max 9 000 kg.
Vybavení traktoru přídavnými závažími, dalšími spojovacími zařízeními
vč. svislého zatížení, zatížení náprav a schválenými rozměry pneumatik a jejich
kombinacemi, je uvedeno v návodu k obsluze, který je nutné vozit s sebou.
Pro provoz traktoru na pozemních komunikacích platí podmínky
stanovené vyhláškou č. 341/2014 Sb., příloha 12, odst. I); pro
konkrétní hodnoty hmotností přípojného vozidla platí podmínky
stanovené v §§ 34 a 35 v závislosti na konkrétní sestavě přídavných
závaží, případně další výbavě traktoru.
Traktor plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb. s výjimkami při
překročení šířky 2.55 m (při použití dvojmontáže kol zadní nápravy nebo při změně
rozchodu kol):
- celková šířka je větší než je předepsáno,
- vzdálenost světelných zařízení od bočního obrysu vozidla je větší než je předepsáno.
Dovoz SRN, RZ: BZ BI706, TP č. WM976479.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb. ve znění pozdějších doplnění.

Další ověření (externí odkazy)