SCANIA P440

  • 2022
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 324 kW ≈ 441 k

VINYS2P4X20002191999

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 13:44 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2P4X20002191999

STK propadla 8. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
P440
Typ
/ P 440 B4X2
Datum 1. registrace
10. 10. 2022
Datum 1. registrace v ČR
10. 10. 2022
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
324 kW
Kategorie
N3 – VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 8. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
17 857 km
při prohlídce 6. 10. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 4 roky (všechny roky výroby): 5–15 tis. km (medián 7 698 km, 178 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o.
od 10. 10. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
10. 10. 2022 První registrace SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
10. 10. 2022 Nový provozovatel Lovochemie, a.s. (IČO 49100262) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

5 00010 00015 00020 000 202420252026 10. 10. 2023: 5 607 km10. 10. 2024: 9 483 km8. 10. 2025: 13 678 km6. 10. 2026: 17 856 km6. 10. 2026: 17 857 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
6. 10. 2026 Pravidelná STK Litoměřice (č. 3505) 17 857 km způsobilé bez závad 6. 10. 2027
6. 10. 2026 Měření emisí Litoměřice (č. 450602) 17 856 km způsobilé bez závad 6. 10. 2027
8. 10. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Litoměřice (č. 3505) 13 678 km způsobilé bez závad 8. 10. 2026
10. 10. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Litoměřice (č. 3505) 9 483 km způsobilé bez závad 10. 10. 2025
10. 10. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Litoměřice (č. 3505) 5 607 km způsobilé bez závad 10. 10. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel Lovochemie, a.s. (IČO 49100262)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2023
    Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ČERVENÝ
    Vybavení zapsané v registru: MAJÁK MODRÝ
    Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝ
    Vybavení zapsané v registru: NAVIJÁK
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2024 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE · protokol CZ-3505-23-10-0538
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2025 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE · protokol CZ-3505-24-10-0443
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 10. 2026 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE · protokol CZ-3505-25-10-0327
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK ČERVENÝ
  • MAJÁK MODRÝ
  • MAJÁK ORANŽOVÝ
  • NAVIJÁK
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (52)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
P440
Typ
/ P 440 B4X2
Varianta
NZ
Typ kód
P 440 B4X2
VIN
YS2P4X20002191999
PČV
17590725
Druh vozidla
VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
Druh vozidla 2. ř.
SG POŽÁRNÍ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
10. 10. 2022
Datum 1. registrace v ČR
10. 10. 2022
Druh (typ)
11 CISTERNA - CAS
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Vozidlo s předností práva v jízdě

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 153
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
324 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
110

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
49-05G /
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO V
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.75
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8600/ 2550/ 2950
Rozvor [mm]
4550
Provozní hmotnost
14260
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
900/ 900
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
30000/ 30000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5 / 22.5 X 11.75
315/80 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
KOBIT - THZ CZ S.R.O., SLATIŇANY, ČR
Výrobní číslo karoserie
TK9739111NSPS5051
Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
6 / 6 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA S-ČEP RINGFEDER 2020
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
8543-166
Číslo TP
UM913148
Číslo ORV
UBC224803
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
103
Další záznamy
VOZIDLO JE URČENO K DOSTAVBĚ VÝHRADNĚ PRO POUŽITÍ OZBROJENÝMI SLOŽKAMI, CIVILNÍ OCHRANOU, POŽÁRNÍ SLUŽBOU A SLUŽBAMI ODPOVÍDAJÍCÍMI ZA UDRŽOVÁNÍ VEŘEJNÉHO POŘÁDKU. NA JINÝ ÚČEL POUŽITÍ SE NEVZTAHUJE JEHO SCHVÁLENÍ TECHNICKÉ ZPŮSOBILOSTI./ PROVOZ A REGISTRACEJINÝM SUBJEKTEM NEJSOU MOŽNÉ./ VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: V.9: 49-05 EURO 5./ DOSTAVBA MUSÍ BÝT SCHVÁLENÉHO TAPU NEBO JEDNOTLIVĚ SCHVÁLENA./ ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE NEUVÁDÍ./ LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
ZÁPIS DLE SCHVÁLENÍ MD Č.J. MD -2704/2021-150/2
MECHANICKÉ SPOJOVACÍ ZAŘÍZENÍ MÁ OMEZENÉ NATÁČENÍ PŘÍPOJNÉHO OKA OJE VE VODOROVNÉ ROVINĚ OKOLO SVISLÉ OSY OD PODÉLNÉ OSY VOZIDLA. VOZIDLO JE VYBAVENO NA ZADNÍ ČÁSTI ZVLÁŠTNÍM VÝSTRAŽNÝM SVĚTELNÝM ZAŘÍZENÍM ORANŽOVÉ BARVY. VOZIDLO JE VYBAVENO VYPROŠŤOVACÍM NAVIJÁKEM. REG. ZNAČKA JE VÝŠ NEŽ 1200MM NEBO VLEVO. VOZIDLO JE VYBAVENO OCHRANNÝMI KRYTY. ROZHODNUTÍM MDČ.J. 346/2020-150-SCH2 BYLA PROVEDENA MONTÁŽ TAŽNÉHO ZAŘÍZENÍ TŘÍDA S-ČEP, RINGFEDER 2020. VOZIDLO JE VYBAVENO ZVLÁŠTNÍM VÍCEPRVKOVÝM VÝSTRAŽNÝM SVĚTELNÝM ZAŘÍZENÍM MODRÉ/MODROČERVENÉ BARVY, KTERÉ MŮŽE BÝT UVEDENO DO ČINNOSTI PODLE ZVLÁŠTNÍCH PŘEDPISŮ. JEHO NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ JE: - OSVĚTLENÍ NA BOKU NÁSTAVBY VOZIDLA V HORNÍ ČÁSTI, KTERÉ TVOŘÍ SAMOSTATNÉ /SESKUPENÉ MODULY. NÁSTAVBA PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB. S VYJÍMKAMI: - OSTRÉ HRANY A VÝČNĚLKY, - ZVLÁŠTNÍ VÝSTRAŽNÉ SVĚTELNÉ ZAŘÍZENÍ NENÍ UMÍSTĚNO NA NEJVYŠŠÍM MÍSTĚ KAROSERIE VOZIDLA NEBO NÁSTAVBY.

Další ověření (externí odkazy)