SCANIA P440

  • 2023
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 324 kW ≈ 441 k

VINYS2P4X20002198916

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 13:01 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2P4X20002198916

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
P440
Typ
/ P 440 B4X2
Datum 1. registrace
11. 10. 2023
Datum 1. registrace v ČR
11. 10. 2023
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
324 kW
Kategorie
N3 – VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 25. 9. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
5 048 km
při prohlídce 25. 9. 2026
1
Vlastník v registru
Městská část Praha 15
od 11. 10. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
11. 10. 2023 První registrace Městská část Praha 15 (IČO 00231355) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

2 0003 0004 0005 0006 000 20252026 10. 10. 2024: 2 294 km10. 10. 2024: 2 295 km1. 10. 2025: 3 244 km25. 9. 2026: 5 048 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
25. 9. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3112) 5 048 km způsobilé bez závad 25. 9. 2027
1. 10. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3112) 3 244 km způsobilé bez závad 1. 10. 2026
10. 10. 2024 Pravidelná STK Praha (č. 3112) 2 295 km způsobilé bez závad 10. 10. 2025
10. 10. 2024 Měření emisí Praha (č. 411046) 2 294 km způsobilé bez závad 10. 10. 2025

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Městská část Praha 15 (IČO 00231355)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2024
    Vybavení zapsané v registru: MAJÁK MODRÝ
    Vybavení zapsané v registru: ZÁVĚS
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2025 · stanice: K MĚCHOLUPŮM 3, 10900, PRAHA 10 · protokol CZ-3112-24-10-0537
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2026 · stanice: K MĚCHOLUPŮM 3, 10900, PRAHA 10 · protokol CZ-3112-25-10-0062
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 9. 2027 · stanice: K MĚCHOLUPŮM 3, 10900, PRAHA 10 · protokol CZ-3112-26-09-1132
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK MODRÝ
  • ZÁVĚS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (51)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
P440
Typ
/ P 440 B4X2
Varianta
nb
Typ kód
P 440 B4X2
VIN
YS2P4X20002198916
PČV
18123666
Druh vozidla
VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
Druh vozidla 2. ř.
SG POŽÁRNÍ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
11. 10. 2023
Datum 1. registrace v ČR
11. 10. 2023
Druh (typ)
31 POŽÁRNÍ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Vozidlo s předností práva v jízdě

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 153
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
324 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
110

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
49-05G /
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.75
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8100/ 2550/ 3000
Rozvor [mm]
4350
Provozní hmotnost
14260
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
900/ 900
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
45000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5 / 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
KOBIT - THZ CZ S.R.O., SLATIŇANY, ČR
Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
6 / 6 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA S
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
M-C-1100-01-29
Číslo TP
UN622751
Číslo ORV
UBF908668
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
103
Další záznamy
VOZIDLO JE URČENO K DOSTAVBĚ VÝHRADNĚ PRO POUŽITÍ OZBROJENÝMI SLOŽKAMI, CIVILNÍ
OCHRANOU, POŽÁRNÍ SLUŽBOU A SLUŽBAMI ODPOVÍDAJÍCÍMI ZA UDRŽOVÁNÍ VEŘEJNÉHO POŘÁDKU.
NA JINÝ ÚČEL POUŽITÍ SE NEVZTAHUJE JEHO SCHVÁLENÍ TECHNICKÉ ZPŮSOBILOSTI.
PROVOZ A REGISTRACE JINÝM SUBJEKTEM NEJSOU MOŽNÉ.
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*V.9: 49-05 - EURO 5
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
ZÁPIS DLE SCHVÁLENÍ MD-9702/2023-150/5.
MECHANICKÉ SPOJOVACÍ ZAŘÍZENÍ MÁ OMEZENÉ NATÁČENÍ PŘÍPOJNÉHO OKA OJE VE VODOROVNÉ ROVINĚ OKOLO SVISLÉ OSY OD PODÉLNÉ OSY VOZIDLA.
VOZIDLO JE VYBAVENO NA ZADNÍ ČÁSTI NÁSTAVBY ZVLÁŠTNÍM VÝSTRAŽNÝM SVĚTELNÝM ZAŘÍZENÍM ORANŽOVÉ BARVY.
VOZIDLO JE VYBAVENO VYPROŠŤOVACÍM NAVIJÁKEM.
PROVEDENA MONTÁŽ TAŽNÉHO ZAŘÍZENÍ, TŘÍDA S-ČEP, RINGFEDER 2020.
TABULKA S REG. ZNAČKOU JE VÝŠ NEŽ 1200 MM NEBO VLEVO.
VOZIDLO JE VYBAVENO ZVLÁŠTNÍM VÍCEPRVKOVÝM VÝSTRAŽNÝM SVĚTELNÝM ZAŘÍZENÍM MODRÉ/ MODROČERVENÉ BARVY, KTERÉ MŮŽE BÝT UVEDENO DO ČINNOSTI PODLE ZVLÁŠTNÍCH PŘEDPISŮ.
JEHO NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ JE:
- OSVĚTLENÍ NA BOKU NÁSTAVBY VOZIDLA V HORNÍ ČÁSTI, KTERÉ TVOŘÍ SAMOSTATNÉ/SESKUPENÉ MODULY.
NÁSTAVBA PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB. S VÝJIMKAMI:
- OSTRÉ HRANY A VÝČNĚLKY,
- ZVLÁŠTNÍ VÝSTRAŽNÉ SVĚTELNÉ ZAŘÍZENÍ NENÍ UMÍSTĚNO NA NEJVYŠŠÍM MÍSTĚ KAROSERIE
VOZIDLA NEBO NÁSTAVBY.

Další ověření (externí odkazy)