SCANIA P440

  • 2024
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 324 kW ≈ 441 k

VINYS2P4X20005717976

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 11:39 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2P4X20005717976

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
P440
Typ
/ P 440 B4X2
Datum 1. registrace
23. 7. 2024
Datum 1. registrace v ČR
23. 7. 2024
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
324 kW
Kategorie
N3 – VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 9. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
17 572 km
při prohlídce 9. 7. 2026
1
Vlastník v registru
Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy
od 23. 7. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
23. 7. 2024 První registrace Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy (IČO 70886288) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

10 00015 00020 00025 00030 000 7/20257/2026 17. 7. 2025: 14 706 km9. 7. 2026: 27 528 km9. 7. 2026: 17 572 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
9. 7. 2026 Pravidelná STK Praha (č. 3106) 17 572 km způsobilé bez závad 9. 7. 2027
9. 7. 2026 Měření emisí Praha (č. 410533) 27 528 km způsobilé bez závad 9. 7. 2027
17. 7. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 14 706 km způsobilé bez závad 17. 7. 2026

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy (IČO 70886288)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 7. 2025
    Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2026 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-25-07-1090
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 7. 2027 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-26-07-0555
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK ORANŽOVÝ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (57)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
P440
Typ
/ P 440 B4X2
Varianta
nb
Typ kód
P 440 B4X2
VIN
YS2P4X20005717976
PČV
18532139
Druh vozidla
VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
Druh vozidla 2. ř.
SG POŽÁRNÍ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
23. 7. 2024
Datum 1. registrace v ČR
23. 7. 2024
Druh (typ)
11 CISTERNA - CAS
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 153
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
324 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
110

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 49-05G
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 5
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.75
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8350/ 2550/ 3250
Rozvor [mm]
4350
Provozní hmotnost
12800
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
18000/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
900/ 900
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
48000/ 21500
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/80 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
THT POLIČKA S.R.O., ČR
Výrobní číslo karoserie
041147
Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
6 / 6 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA S-ČEP 40 MM
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
M-C-1021-360617
Číslo ORV
UBM970420
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
103
Další záznamy
[ZTP ODVOZENÉ Z PŮVODNÍHO Č. M-C-1021-04-09]
VOZIDLO JE URČENO K DOSTAVBĚ VÝHRADNĚ PRO POUŽITÍ OZBROJENÝMI SLOŽKAMI, CIVILNÍ
OCHRANOU, POŽÁRNÍ SLUŽBOU A SLUŽBAMI ODPOVÍDAJÍCÍMI ZA UDRŽOVÁNÍ VEŘEJNÉHO
POŘÁDKU.
NA JINÝ ÚČEL POUŽITÍ SE NEVZTAHUJE JEHO SCHVÁLENÍ TECHNICKÉ ZPŮSOBILOSTI.
PROVOZ A REGISTRACE JINÝM SUBJEKTEM NEJSOU MOŽNÉ.
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*V.9: 49-05G - EURO 5
DOSTAVBA MUSÍ BÝT SCHVÁLENÉHO TYPU NEBO JEDNOTLIVĚ SCHVÁLENA.
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.432/2022 SB.
SCHVÁLENÍ TYPU SAMOSTATNÉHO TECHNICKÉHO CELKU VOZIDLA Č. M-C-1021-04-09, VYDANÉ MD ČR POD Č.J. MD-32731/2022-150/2 ZE DNE 20.12.2022.
VOZIDLO JE VYBAVENO OCHRANNÝMI MŘÍŽKAMI NA HLAVNÍCH SVĚTLOMETECH A/NEBO ZPĚTNÝCH ZRCÁTKÁCH.
VOZIDLO JE VYBAVENO V PŘEDNÍ A/NEBO V ZADNÍ ČÁSTI LANOVÝM NAVIJÁKEM.
VOZIDLO JE VYBAVENO ZVLÁŠTNÍM VÝSTRAŽNÝM SVĚTLEM S PRÁVEM PŘEDNOSTI V JÍZDĚ.
VOZIDLO JE VYBAVENO ZVLÁŠTNÍM VÝSTRAŽNÝM SVĚTELNÝM ZAŘÍZENÍM VYZAŘUJÍCÍM SVĚTLO ORANŽOVÉ BARVY.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB. S VÝJIMKAMI:
- VOZIDLO NEMUSÍ BÝT VYBAVENO ZADNÍM NÁRAZNÍKEM,
- PŘI ZAŘAZENÍ ZPĚTNÉHO PŘEVODOVÉHO STUPNĚ MOHOU BÝT V ČINNOSTI PRACOVNÍ SVĚTLA OSVĚTLUJÍCÍ OKOLÍ POŽÁRNÍHO AUTOMOBILU,
- NENÍ HOMOLOGACE Z HLEDISKA POLOHY SVĚTELNÝCH ZAŘÍZENÍ DLE EHK Č. 48,
- V PŘEDNÍ A ZADNÍ ČÁSTI VOZIDLA JSOU VÝČNĚLKY (VÝSTRAŽNÉ ZAŘÍZENÍ, ŽEBŘÍK, LANOVÝ NAVIJÁK),
- VOZIDLO MŮŽE BÝT VYBAVENO DVĚMA PÁRY DOPLŇKOVÝCH ZVLÁŠTNÍCH VÝSTRAŽNÝCH SVÍTILEN A JEJICH NEJVYŠŠÍ BOD ČINNÉ SVÍTÍCÍ PLOCHY MŮŽE BÝT VÝŠE NEŽ 1500 MM NAD ROVINOU VOZOVKY,
- MAXIMÁLNÍ TECHNICKY POVOLENÁ HMOTNOST NEBRZDĚNÉHO PŘÍVĚSU JE 900 KG ZA PŘEDPOKLADU DODRŽENÍ MAXIMÁLNĚ TECHNICKY POVOLENÉ HMOTNOSTI SOUPRAVY.
M: 4350

Další ověření (externí odkazy)