SCANIA R380

  • 2006
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 11705 cm³
  • 279 kW ≈ 379 k

VINYS2P6X20002016093

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 16:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2P6X20002016093

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 20. 3. 2023. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2006. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R380
Typ
/ P6X
Datum 1. registrace
26. 10. 2006
Datum 1. registrace v ČR
20. 3. 2023
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
11705 cm³
Výkon
279 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 22. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
499 042 km
při prohlídce 22. 6. 2026
2
Vlastníci v registru
ČSOB Leasing, a.s.
od 28. 5. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
26. 10. 2006 První registrace Registr silničních vozidel
20. 3. 2023 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
20. 3. 2023 Nový vlastník a provozovatel Viktor Burcin (IČO 71985522) Registr silničních vozidel
28. 5. 2024 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
28. 5. 2024 Nový provozovatel Toman Transport & Spedition s.r.o. (IČO 11760699) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

470 000480 000490 000500 000 202420252026 19. 2. 2023: 473 094 km22. 2. 2023: 473 125 km28. 2. 2023: 473 125 km9. 3. 2023: 473 141 km26. 6. 2023: 473 513 km22. 5. 2024: 474 126 km22. 5. 2024: 474 127 km5. 6. 2025: 485 273 km5. 6. 2025: 485 274 km22. 6. 2026: 499 042 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
22. 6. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 499 042 km způsobilé
5 lehkých
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 4.11.1.1 Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
22. 6. 2027
5. 6. 2025 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 485 274 km způsobilé
3 lehké
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
5. 6. 2026
5. 6. 2025 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 485 273 km způsobilé bez závad 5. 6. 2026
22. 5. 2024 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 474 127 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
22. 5. 2025
22. 5. 2024 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 474 126 km způsobilé bez závad 22. 5. 2025
26. 6. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Horoměřice (č. 3225) 473 513 km způsobilé
8 lehkých
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.9.2.1 Některý spojovací prvek upevnění samostatného technického celku je uvolněný, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost upevnění samostatného technického celku. lehká
26. 6. 2024
9. 3. 2023 Před schvál. tech. způsob. vozidla Horoměřice (č. 3225) 473 141 km dočasně způsobilé
9 lehkých, 7 vážných
  • 4.8.1.2.1 Uvolněné uchycení odrazky, které však zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) ani spolehlivost její montáže. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 1.1.12.6 Způsob montáže nebo uchycení brzdových hadic neodpovídá požadavkům. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 6.1.4.2.1 U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany). vážná
  • 6.1.4.1.2 Zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrana, nárazník, je-li vyžadován, chybí, je neúplný nebo některá část zařízení je poškozená tak, že zařízení neplní svůj účel nebo konstrukce zařízení nebo jeho montáž na vozidle není v souladu s požadavky. vážná
  • 4.6.1.3.2 Chybné uchycení nebo způsob montáže zpětného světlometu negativně ovlivňuje jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) nebo může dojít k jeho upadnutí. vážná
  • 6.2.1.1.2 Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. vážná
  • 7.90.1 Vozidlo není označeno předepsanými údaji. vážná
  • 3.2.1.3 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které… vážná
  • 6.2.90.1.4 Bočnice a čela u valníkové karoserie na vozidle chybí (neschválená přestavba). vážná
8. 4. 2023
28. 2. 2023 Měření emisí Chrášťany (č. 421034) 473 125 km způsobilé bez závad 22. 2. 2024
22. 2. 2023 Měření emisí Chrášťany (č. 421034) 473 125 km způsobilé bez závad 22. 2. 2024
19. 2. 2023 Měření emisí Chrášťany (č. 421034) 473 094 km způsobilé bez závad 19. 2. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 8. 4. 2023 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-23-03-0468
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2023 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
    Nový vlastník a provozovatel Viktor Burcin (IČO 71985522)
    Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝ
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 6. 2024 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-23-06-1792
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 5. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-05-0678
  6. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel Toman Transport & Spedition s.r.o. (IČO 11760699)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-06-0110
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 6. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-06-0741
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK ORANŽOVÝ
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R380
Typ
/ P6X
Typ kód
P6X
VIN
YS2P6X20002016093
PČV
17802333
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
26. 10. 2006
Datum 1. registrace v ČR
20. 3. 2023
Druh (typ)
10 SKLÁPĚCÍ VOZIDLO
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC 1213
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
279 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
11705
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -1 DRUHÁ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 98/69B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO IV
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1350
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
7900/ 2550/ 3500
Rozvor [mm]
3900+1320
Provozní hmotnost
12690
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
29000/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
9000/ 9000
10800/ 9500
9200/ 9200
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
41000/ 22000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 48000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5 / 22.5 X 11.00
315/80 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
315/80 R22,5 [2]/ 22.5 X 9.00
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA S-ČEP 40 MM
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo ORV
UBI786192
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
IDV-SRN, MHMP 554704/2023
Další záznamy
TECHNICKÁ ZPŮSOBILOST DOVEZENÉHO VOZIDLA SCHVÁLENA DNE 20.3.2023 POD Č.J.: MHMP 554704/2023.
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: VOZIDLO JE VYBAVENO ZSVZ ORANŽOVÉ BARVY (4X MAJÁK)
VOZIDLO JE VYBAVENO PŘÍDAVNÝM POHONEM TŘETÍ NÁPRAVY.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)