SCANIA R440

  • 2011
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12740 cm³
  • 324 kW ≈ 441 k

VINYS2R4X20002056417

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 4:55 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20002056417

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Švédské království), datum dovozu 26. 3. 2024. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R440
Typ
/ N320
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
17. 2. 2011
Datum 1. registrace v ČR
26. 3. 2024
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12740 cm³
Výkon
324 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 7. 4. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
480 264 km
při prohlídce 7. 4. 2026
2
Vlastníci v registru
Apodeata CZ s.r.o.
od 29. 4. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
17. 2. 2011 První registrace Registr silničních vozidel
26. 3. 2024 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
26. 3. 2024 Nový vlastník a provozovatel Assente CZ, s.r.o. (IČO 28881648) Registr silničních vozidel
29. 4. 2025 Nový vlastník a provozovatel Apodeata CZ s.r.o. (IČO 06002480) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

420 000440 000460 000480 000500 000 20252026 7. 3. 2024: 423 144 km7. 3. 2024: 422 144 km7. 4. 2025: 445 573 km7. 4. 2025: 445 608 km16. 6. 2025: 458 614 km7. 4. 2026: 480 264 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
7. 4. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Jičín (č. 3615) 480 264 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
7. 4. 2027
16. 6. 2025 Technická silniční kontrola Liberec (č. 7718) 458 614 km způsobilé bez závad
7. 4. 2025 Pravidelná STK Jičín (č. 3615) 445 608 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 4.11.3.1 Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
7. 4. 2026
7. 4. 2025 Měření emisí Vrchlabí (č. 561012) 445 573 km způsobilé bez závad 7. 4. 2026
7. 3. 2024 Před schvál. tech. způsob. vozidla Jičín (č. 3615) 422 144 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.12.2.3.1 Úpravy na vozidle, které ovlivňují vnější povrch rozptylového skla, avšak nezasahují do svítící plochy nebo plochy výstupu světla (jiného) světelného zařízení. lehká
7. 3. 2025
7. 3. 2024 Měření emisí Jičín (č. 560401) 423 144 km způsobilé bez závad 7. 3. 2025

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2025 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-24-03-0078
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Švédské království
    Nový vlastník a provozovatel Assente CZ, s.r.o. (IČO 28881648)
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 4. 2026 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-25-04-0089
  5. Nový vlastník a provozovatel Apodeata CZ s.r.o. (IČO 06002480)
  6. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: nám. Dr. E. Beneše 26, 46032, Liberec 3 · protokol CZ-7718-25-06-0101
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 4. 2027 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-26-04-0040
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (58)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R440
Typ
/ N320
Verze
R440la4x2mna
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20002056417
PČV
18349800
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
17. 2. 2011
Datum 1. registrace v ČR
26. 3. 2024
Druh (typ)
TAHAČ NÁVĚSŮ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13109
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
324 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12740
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2005/55*2006/81G
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 5
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.25
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5900/ 2540/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
7980
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5 152/148L/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 152/148L [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e4*2007/46*0030*08
Číslo ORV
UBK829608
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
DOVOZ ŠVÉDSKO
Další záznamy
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
M: 3700

Další ověření (externí odkazy)