SCANIA R 440
- 2012
- ZELENÁ
- motorová nafta (NM)
- 12740 cm³
- 324 kW ≈ 441 k
VINYS2R4X20002073656
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 8:23 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20002073656
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Švýcarská konfederace). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R 440
- Typ
- R 440 LB4X2
- Datum 1. registrace
- 31. 7. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 17. 7. 2025
- Barva
- ZELENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12740 cm³
- Výkon
- 324 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Kubový s.r.o. (IČO 27462315) od 17. 7. 2025
- Provozovatel: Kubový s.r.o. (IČO 27462315) od 17. 7. 2025
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 31. 7. 2012 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 17. 7. 2025 | Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) | Registr silničních vozidel | |
| 17. 7. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | Kubový s.r.o. (IČO 27462315) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 17. 9. 2026 | Pravidelná STK | Pardubice (č. 3622) | 695 216 km | způsobilé | 2 lehké
| 17. 9. 2027 |
| 16. 9. 2026 | Měření emisí | Pardubice (č. 460634) | 695 215 km | nezpůsobilé | 1 vážná
| |
| 16. 9. 2026 | Měření emisí | Pardubice (č. 460634) | 695 215 km | způsobilé | bez závad | 16. 9. 2028 |
| 22. 9. 2025 | Pravidelná STK | Brno (č. 3757) | 688 805 km | způsobilé | 3 lehké
| 22. 9. 2026 |
| 22. 9. 2025 | Měření emisí | Brno (č. 470293) | 688 798 km | způsobilé | bez závad | 22. 9. 2026 |
| 8. 9. 2025 | Měření emisí | Holice (č. 560617) | 688 525 km | nezpůsobilé | 1 vážná
| |
| 15. 7. 2025 | Před schvál. tech. způsob. vozidla | Skuteč (č. 3634) | 688 194 km | dočasně způsobilé | 1 lehká, 1 vážná
| 14. 8. 2025 |
| 14. 7. 2025 | Měření emisí | Skuteč (č. 560307) | 688 193 km | nezpůsobilé | 1 vážná
|
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 14. 8. 2025 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 539 73, SKUTEČ · protokol CZ-3634-25-07-0628
-
První registrace v ČRNový vlastník a provozovatel Kubový s.r.o. (IČO 27462315)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 8. 2025
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 9. 2026 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 627 00, BRNO · protokol CZ-3757-25-09-1324
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 9. 2027 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-26-09-0953
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Záznamy bez uvedeného data
- Dovoz ze zahraničí – Švýcarská konfederace (datum dovozu není v registru uvedeno)
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (48)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R 440
- Typ
- R 440 LB4X2
- Typ kód
- R 440 LB4X2
- VIN
- YS2R4X20002073656
- PČV
- 19056606
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Datum 1. registrace
- 31. 7. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 17. 7. 2025
- Druh (typ)
- 06 BOČNÍ SHRNOVACÍ PLACHTA
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC13 109
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 324 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12740
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 - ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 64/2012B
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 0,5
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 85/ 1425
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 9900/ 2550/ 4000
- Rozvor [mm]
- 5100
- Provozní hmotnost
- 10880
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 21000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
13000/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 24000/ 24000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 46000/ 46000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 305/70 R22.5 152/148L/ 22.5 X 9.00
305/70 R22.5 152/148L [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- MEUSBURGER GMBH, EGING AM SEE, NĚMECKO
- Barva
- ZELENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA C50-X, VBG, 8500,
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo ORV
- UBK781480
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- [Alternativní provedení vozidla:
*38: Z 500; Z 700; Z 950; Z 1 000; Z 2000
*44: 11,75 x 22,5; 385/65 R22,5 158L; 355/50 R22,5 154K;
*44-45: 315/80 R22,5 154/150M; 295/80 R22,5 152/148M;
305/70 R22,5 150/147M; 295/60 R22,5 149/145L; 315/60 R22,5 152/148L;
315/70 R22,5 154/150L; 305/60 R22,5 150/147L; 13R22,5 154/150K;
*60: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
*Vozidlo vybaveno hydraulickou zvedací plošinou výrobce: DHOLLANDIA, typ: DHLM.20,
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20002073656
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.