SCANIA R450

  • 2015
  • ŽLUTÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20002115186

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 3. listopadu 2026 v 11:15 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20002115186

Semafor rizik: oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Rakouská republika), datum dovozu 31. 1. 2019. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Rok výroby
2015
Datum 1. registrace
1. 10. 2015
Datum 1. registrace v ČR
31. 1. 2019
Barva
ŽLUTÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
T1b – TRAKTOR KOLOVÝ
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA R450 2015 v ČR obvykle 3,9, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 10 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,1 %

Srovnáváme s 110 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 1. 2019 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-19-01-1125
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Rakouská republika
    Nový vlastník NL-Leasing s.r.o. (IČO 25191241)
    Nový provozovatel Jaroslav Nohejl (IČO 60147008)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 1. 2020 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 1. 2021 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-20-01-0131
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 1. 2022 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-21-01-0126
  6. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 15664, Praha · protokol CZ-7701-21-09-0038
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2023 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-22-01-0072
  8. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  9. Konec vyřazení z provozu ŽATEC
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2024 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-23-01-0032
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 8. 2025 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-23-08-0005
  12. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-23-08-0110
  13. Nový vlastník Jaroslav Nohejl (IČO 60147008)
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 7. 2029 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-25-07-0166
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (53)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C001751152AA3A
Verze
E450OA210E2001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20002115186
PČV
15583202
Druh vozidla
TRAKTOR KOLOVÝ
Kategorie vozidla
T1b
Výrobce vozidla
SCANIA CV
Rok výroby
2015
Datum 1. registrace
1. 10. 2015
Datum 1. registrace v ČR
31. 1. 2019
Druh (typ)
(99) TAHAČ NÁVĚSŮ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV
Typ motoru
DC13 124
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
78/ 1425
Za jízdy
88

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 4000
Rozvor [mm]
3 700
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
8465
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
21500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8 500/ 8 500
11 500/ 11 500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
35035/ 35035
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
43500/ 43500
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5 160K/ 22.5 X 11.75
385/65 R22.5 160K [2] / 22.5 X 11.75
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
RAMAT servis s.r.o., ZLIV, ČR
Barva
ŽLUTÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo ORV
UBM817340
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
Dne 27.07.2023 vozidlo přestavěno z NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU TAHAČ NÁVĚSŮ kategorie N3 na TRAKTOR KOLOVÝ (99) TAHAČ NÁVĚSŮ kategorie T1B, pod č.j. MUBlov 12017/23/23/DO.
Další záznamy
Alternativní pneu:
315/70 R22.5-/150L; 9.00 X 22.5
*28: RETARDÉR OLEJOVÝ
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Dovoz Rakousko; datum první registrace v zahraničí - 01.10.2015.
Na vozidla namontována 2x výstražná světla oranžové barvy.
Dne 27.07.2023 vozidlo přestavěno z NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU TAHAČ NÁVĚSŮ kategorie N3
na TRAKTOR KOLOVÝ (99) TAHAČ NÁVĚSŮ kategorie T1B, pod č.j. MUBlov 12017/23/23/DO.
mění se viz změna ZTP: #1, #J, #8, #9, #G, #O.1, #16.
Vozidlo je vybaveno ochrannou konstrukcí proti převrácení rám typu 8rops1 v.č.231077
Vozidlo je vybaveno výrobním štítkem základního vozidla výrobce SCANIA s vyznačením
typového schválení č. e4*2007/46*0030 a doplňkovým výrobním štítkem po přestavbě
který je umístěn v blízkosti výrobního štítku vozidla.
Vozidlo po přestavbě plní požadavky stanovené zák. 56/2001 Sb. a splňuje seznam všech
regulačních aktů podle směrnice 2003/37/ES.

Další ověření (externí odkazy)

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.