SCANIA R450
- 2017
- MODRÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20002134435
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 14:06 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20002134435
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- / N323
- Datum 1. registrace
- 13. 4. 2017
- Datum 1. registrace v ČR
- 13. 4. 2017
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325) od 13. 4. 2017
- Vlastník: MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325) od 19. 4. 2022
Obvyklé u modelu ve stáří 9 let: 760–1 014 tis. km (medián 899 732 km, 336 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 13. 4. 2017 | První registrace | ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) | Registr silničních vozidel |
| 13. 4. 2017 | Nový provozovatel | MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325) | Registr silničních vozidel |
| 19. 4. 2022 | Nový vlastník | MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 12. 3. 2026 | Pravidelná STK | Slavkov u Brna (č. 3725) | 960 344 km | způsobilé | 3 lehké
| 12. 3. 2027 |
| 12. 3. 2026 | Měření emisí | Slavkov u Brna (č. 571206) | 960 343 km | způsobilé | bez závad | 12. 3. 2027 |
| 25. 3. 2025 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 879 567 km | způsobilé | 5 lehkých
| 25. 3. 2026 |
| 19. 3. 2025 | Měření emisí | Brno (č. 570206) | 878 401 km | způsobilé | bez závad | 19. 3. 2026 |
| 25. 3. 2024 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 789 846 km | způsobilé | 5 lehkých
| 25. 3. 2025 |
| 15. 3. 2024 | Měření emisí | Brno (č. 570206) | 787 809 km | způsobilé | bez závad | 15. 3. 2025 |
| 23. 3. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Brno (č. 3757) | 740 086 km | způsobilé | bez závad | 23. 3. 2024 |
| 8. 4. 2022 | Opakovaná STK | Brno (č. 3757) | 634 785 km | způsobilé | bez závad | 21. 3. 2023 |
| 21. 3. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Brno (č. 3757) | 626 780 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
| 21. 3. 2023 |
| 26. 3. 2021 | Pravidelná STK | Brno (č. 3757) | 498 449 km | způsobilé | bez závad | 26. 3. 2022 |
| 26. 3. 2021 | Měření emisí | Brno (č. 570229) | 498 448 km | způsobilé | bez závad | 26. 3. 2022 |
| 14. 4. 2020 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 387 044 km | způsobilé | 1 lehká
| 14. 4. 2021 |
| 3. 4. 2020 | Měření emisí | Popůvky (č. 470326) | 384 997 km | způsobilé | bez závad | 3. 4. 2021 |
| 12. 4. 2019 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 260 442 km | způsobilé | 1 lehká
| 12. 4. 2020 |
| 16. 4. 2018 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3716) | 131 566 km | způsobilé | 1 lehká
| 16. 4. 2019 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)Nový provozovatel MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 4. 2018Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 4. 2019 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-18-04-0167
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 4. 2020 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-19-04-0116
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 4. 2021 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-20-04-0071
-
Vybavení zapsané v registru: POHON PLYNEM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 3. 2022 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-21-03-1417
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 20. 4. 2022 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-22-03-1379
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 3. 2023 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-22-04-0521
-
Nový vlastník MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 3. 2024 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-23-03-1377
-
Vybavení odstraněno z registru: POHON PLYNEM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 3. 2025 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-24-03-0188
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 3. 2026 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-25-03-0173
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2027 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 68401, SLAVKOV U BRNA · protokol CZ-3725-26-03-0575
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Zprávy z registru
- Potvrzení o možnosti záměny pneumatik. Vystavil: P
- Hromadná přestavba HP-0425
- Hromadná přestavba HP-0425
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- POHON PLYNEM
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (63)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- / N323
- Varianta
- R5W1751152AB3*
- Verze
- H450OA211E100*
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20002134435
- PČV
- 14540086
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA 99
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Datum 1. registrace
- 13. 4. 2017
- Datum 1. registrace v ČR
- 13. 4. 2017
- Druh (typ)
- 99 NOSIČ VÝMĚN NÁST S ÚPRAVOU PRO TAŽENÍ NÁVĚSU
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 148
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5810/ 2550/ 0
- Rozvor [mm]
- 3600
- Provozní hmotnost
- 8680
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 65000/ 45000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R22.5 / 22.5 X 9,00
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- DUCOM spol. s.r.o., Strachotín, ČR
- Výrobní číslo karoserie
- P012/2024
- Barva
- MODRÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- G 50X
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ne
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ES/EU
- E4*2007/46*1128*01
- Číslo ORV
- UBI070046
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- DNE 26.09.2022 BYL PROVEDEN NA ZÁKLADĚ VYJÁDŘENÍ AKREDITOVANÉHO ZÁSTUPCE VÝROBCE VOZIDLA Č. 61/2022,
ZE DNE 22.09.2022 ZÁPIS ALTERNATIVNÍCH PNEUMATIK A RÁFKŮ; NA VOZIDLE LZE ZAMĚNIT NA PŘEDNÍ
NÁPRAVĚ VOZIDLA PNEUMATIKY O ROZMĚRU 315/70 R22,5 NA RÁFKU 9,00 X 22,5 ZA PNEUMATIKY
O ROZMĚRU 385/65 R22,5 NA RÁFKU 11,75 X 22,5.; PŘI ZÁMĚNĚ PNEUMATIK JE NEZBYTNÉ PŘENASTAVIT
VE ZNAČKOVÉM SERVISU SCANIA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY VOZIDLA.
*D.2: N323; R5W1751152AB3AX; H450OA211E1001D.
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
12.02.2024 ROZHODNUTÍM MD ČR Č. HP-0425, ZE DNE 01.02.2021, Č.J.: MD/2740/2021/150/2 BYLA SCHVÁLENA PŘESTAVBA VOZIDLA A ZÁROVEŇ SE MĚNÍ NÁSLEDUJÍCÍ ÚDAJE V TP:
2) BA 99 NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB S ÚPRAVOU PRO TAŽENÍ NÁVĚSU
6) DUCOM SPOL. S.R.O., STRACHOTÍN, ČR
7) 99 NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB S ÚPRAVOU PRO TAŽENÍ NÁVĚSU
8) P012/2024
G) 8 680
VOZIDLO UZPŮSOBENO K PŘEPRAVĚ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB SCHVÁLENÉHO TYPU I K TAŽENÍ NÁVĚSU. SPOJOVACÍ ZAŘÍZENÍ ZACHOVÁNO PRO PŘEPRAVU VN I K TAŽENÍ NÁVĚSU.
VOZIDLO PLNÍ UST. ZÁK. Č. 56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20002134435
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.