SCANIA R500

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20002134553

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 22:53 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20002134553

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: BRNO.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 76 dnů (8. 7. 2026 až 22. 9. 2026). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
N323
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
19. 4. 2017
Datum 1. registrace v ČR
19. 4. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
Vozidlo není v provozu
platnost do 8. 7. 2027
poslední zapsaná platnost STK
Stav tachometru
933 736 km
při prohlídce 8. 7. 2026

Obvyklé u modelu 9 let po roce výroby (všechny roky výroby): 758–1 051 tis. km (medián 914 482 km, 90 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

5
Vlastníků v registru
Pro Resale Trucks, s.r.o.
od 22. 9. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
19. 4. 2017 První registrace Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
8. 11. 2017 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
8. 11. 2017 Nový provozovatel T - BIOMASA s.r.o. (IČO 28136551) Registr silničních vozidel
5. 5. 2021 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
5. 5. 2021 Nový provozovatel HL CZECH Transportation s.r.o. (IČO 06939660) Registr silničních vozidel
8. 7. 2026 Nový vlastník HL CZECH Transportation s.r.o. (IČO 06939660) Registr silničních vozidel
22. 9. 2026 Nový vlastník a provozovatel Pro Resale Trucks, s.r.o. (IČO 14224801) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 20182020202220242026 3. 11. 2017: 39 051 km19. 4. 2018: 91 957 km12. 4. 2019: 209 405 km1. 4. 2020: 315 998 km23. 4. 2021: 396 093 km23. 4. 2021: 396 094 km10. 8. 2021: 427 419 km3. 5. 2022: 480 618 km3. 5. 2022: 480 619 km9. 5. 2023: 576 651 km10. 5. 2023: 576 657 km27. 5. 2024: 707 739 km6. 6. 2024: 707 755 km11. 6. 2025: 818 368 km17. 6. 2025: 818 374 km8. 7. 2026: 933 736 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
8. 7. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Šumperk (č. 3807) 933 736 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
8. 7. 2027
17. 6. 2025 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 818 374 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
17. 6. 2026
11. 6. 2025 Měření emisí Šumperk (č. 180901) 818 368 km způsobilé bez závad 11. 6. 2027
6. 6. 2024 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 707 755 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
6. 6. 2025
27. 5. 2024 Měření emisí Šumperk (č. 180901) 707 739 km způsobilé bez závad 27. 5. 2026
10. 5. 2023 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 576 657 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
10. 5. 2024
9. 5. 2023 Měření emisí Šumperk (č. 180901) 576 651 km způsobilé bez závad 9. 5. 2025
3. 5. 2022 Pravidelná STK Šumperk (č. 3807) 480 619 km způsobilé
5 lehkých
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
3. 5. 2023
3. 5. 2022 Měření emisí Šumperk (č. 580903) 480 618 km způsobilé bez závad 3. 5. 2023
10. 8. 2021 Technická silniční kontrola Zlín (č. 7715) 427 419 km způsobilé bez závad
23. 4. 2021 Pravidelná STK České Budějovice (č. 3307) 396 094 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
23. 4. 2022
23. 4. 2021 Měření emisí České Budějovice (č. 530104) 396 093 km způsobilé bez závad 23. 4. 2022
1. 4. 2020 Pravidelná STK + měření emisí České Budějovice (č. 3307) 315 998 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
1. 4. 2021
12. 4. 2019 Pravidelná STK + měření emisí České Budějovice (č. 3307) 209 405 km způsobilé bez závad 12. 4. 2020
19. 4. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Jihočeský kraj (č. 3307) 91 957 km způsobilé bez závad 19. 4. 2019
3. 11. 2017 Evidenční kontrola Jihočeský kraj (č. 3307) 39 051 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 4. 2018
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-17-11-0558
  3. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel T - BIOMASA s.r.o. (IČO 28136551)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 4. 2019 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-18-04-3802
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 4. 2020 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-19-04-2600
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 4. 2021 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-20-04-0098
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2022 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-21-04-2942
  8. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel HL CZECH Transportation s.r.o. (IČO 06939660)
  9. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: J.A. Bati 5637, 760 01, Zlín · protokol CZ-7715-21-08-0019
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 5. 2023 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-22-05-0046
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 5. 2024 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-23-05-0105
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 6. 2025 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-24-06-0079
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2026 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-25-06-0245
  14. Nový vlastník HL CZECH Transportation s.r.o. (IČO 06939660)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 7. 2027 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 787 01, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-26-07-0076
  15. Nový vlastník a provozovatel Pro Resale Trucks, s.r.o. (IČO 14224801)
    Vyřazení z provozu BRNO
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 5. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H500OA211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20002134553
PČV
14545532
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
19. 4. 2017
Datum 1. registrace v ČR
19. 4. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 155
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5810/ 2550
Rozvor [mm]
3 600
Provozní hmotnost
8048
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7 500/ 7 500
11 500/ 11 500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
10462-0024
ES/EU
e4*2007/46*1128*01
Číslo ORV
UBP252682
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Udaná hodnota celkové výšky vozidla je maximální.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)