SCANIA R450

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20002136965

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 11:02 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20002136965

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 12 dnů (19. 7. 2017 až 31. 7. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N323
Datum 1. registrace
19. 7. 2017
Datum 1. registrace v ČR
19. 7. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 18. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
650 051 km
při prohlídce 18. 5. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2017 při prohlídce v roce 2026: 760–1 014 tis. km (medián 899 732 km, 336 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
Miroslav Zíka s.r.o.
od 22. 7. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
19. 7. 2017 První registrace Miroslav Zíka (IČO 15718581) Registr silničních vozidel
31. 7. 2017 Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
7. 5. 2020 Nový provozovatel Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195) Registr silničních vozidel
22. 7. 2020 Nový vlastník Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

02 000 0004 000 000 20182020202220242026 31. 7. 2017: 42 km18. 7. 2018: 86 940 km17. 7. 2019: 170 025 km17. 7. 2019: 170 034 km20. 4. 2020: 222 649 km17. 7. 2020: 244 971 km13. 8. 2020: 251 462 km8. 7. 2021: 318 535 km8. 7. 2021: 3 187 535 km11. 5. 2022: 379 611 km5. 5. 2023: 436 619 km20. 5. 2024: 495 383 km27. 5. 2025: 571 281 km18. 5. 2026: 650 051 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
18. 5. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 650 051 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
18. 5. 2027
27. 5. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 571 281 km způsobilé bez závad 27. 5. 2026
20. 5. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 495 383 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
20. 5. 2025
5. 5. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 436 619 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
5. 5. 2024
11. 5. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 379 611 km nižší než dříve způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
11. 5. 2023
8. 7. 2021 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 3 187 535 km způsobilé bez závad 8. 7. 2022
8. 7. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 318 535 km způsobilé bez závad 8. 7. 2022
13. 8. 2020 Technická silniční kontrola Plzeň (č. 7703) 251 462 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 3.2.1.3 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které… vážná
17. 7. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 244 971 km způsobilé bez závad 17. 7. 2021
20. 4. 2020 Evidenční kontrola Plzeň (č. 3413) 222 649 km způsobilé bez závad
17. 7. 2019 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 170 034 km způsobilé bez závad 17. 7. 2020
17. 7. 2019 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 170 025 km způsobilé bez závad 17. 7. 2020
18. 7. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 86 940 km způsobilé bez závad 18. 7. 2019
31. 7. 2017 Evidenční kontrola Plzeňský kraj (č. 3413) 42 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Miroslav Zíka (IČO 15718581)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 7. 2018
  2. Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-17-07-5721
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 7. 2019 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-18-07-3701
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2020 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-19-07-3848
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-20-04-3678
  6. Nový provozovatel Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2021 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-20-07-3635
  8. Nový vlastník Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195)
  9. Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2021 · stanice: Nádražní, 302 28, Plzeň · protokol CZ-7703-20-08-0138
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 7. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-21-07-1381
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 5. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-22-05-3270
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2024 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-23-05-1174
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2025 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-24-05-4943
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 5. 2026 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-25-05-7221
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 5. 2027 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-26-05-4198
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N323
Varianta
R5W1751152AB3*
Verze
H4500A2*
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20002136965
PČV
14707960
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
19. 7. 2017
Datum 1. registrace v ČR
19. 7. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5810/ 2550
Rozvor [mm]
3600
Provozní hmotnost
8190
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0048
ES/EU
E4*2007/46*1128*02
Číslo TP
UH994802
Číslo ORV
UAY772607
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101

Další ověření (externí odkazy)