SCANIA R450
- 2018
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20002145134
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 2. listopadu 2026 v 21:14 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20002145134
Semafor rizik: oranžová
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 152 dnů (1. 11. 2019 až 1. 4. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- / N323
- Rok výroby
- 2018
- Datum 1. registrace
- 2. 5. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 5. 2018
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: LP Okno - Trans s.r.o. (IČO 27780597) od 16. 6. 2020
- Vlastník: LP Okno - Trans s.r.o. (IČO 27780597) od 9. 4. 2026
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 5 (SCANIA R450 2018 v ČR obvykle 3,4, medián 4)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99 %
Srovnáváme s 209 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2022Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2020 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-19-10-2140
-
Nový vlastník a provozovatel TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 3. 2020 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-20-03-0230
-
Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-20-05-0144
-
Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
-
Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel LP Okno - Trans s.r.o. (IČO 27780597)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 10. 2021 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-20-10-0408
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2022 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-21-11-0842
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 10. 2023 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-22-10-0627
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 10. 2024 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-23-10-0425
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 10. 2025 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-24-10-0537
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 10. 2026 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-25-10-0637
-
Nový vlastník LP Okno - Trans s.r.o. (IČO 27780597)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Zprávy z registru
- Výměna motoru vozidla. Potvrzení číslo: P21/69
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (63)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- / N323
- Varianta
- R5W1801152AB3
- Verze
- H450OA211E100
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20002145134
- PČV
- 15156567
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV
- Rok výroby
- 2018
- Datum 1. registrace
- 2. 5. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 5. 2018
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV
- Typ motoru
- DC13 124
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 810
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3750
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8725
- Hmotnosti zatížení SZ
- 1000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19500/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 18000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 65000/ 45000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R 22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- SCANIA CV
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X/TŘÍDA C50-X
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*04
- Číslo ORV
- UBN681964
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- [*D.2: N323; R5W1801152AB3AX; H450OA211E1001D
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Rozhodnutím MD č. HP- 0467, č.j. 921/2019-150-SCH2, ze dne 01.07.2019 byla provedena přestavba vozidla a zároveň se mění následující údaje v TP
G: 8 725 kg
17. 1000 kg
O.1 18000/18000 kg
19. TŘÍDA G50-X/TŘÍDA C50-X
PORGEST A.S.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20002145134
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.