SCANIA R500
- 2018
- ČERVENÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 368 kW ≈ 500 k
VINYS2R4X20002147702
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 2. listopadu 2026 v 23:05 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20002147702
Semafor rizik: oranžová
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 20 dnů (4. 11. 2022 až 24. 11. 2022). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R500
- Typ
- / N323
- Rok výroby
- 2018
- Datum 1. registrace
- 12. 4. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 4. 2018
- Barva
- ČERVENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 368 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: MERIMAC s.r.o. (IČO 27578950) od 24. 11. 2022
- Vlastník: MERIMAC s.r.o. (IČO 27578950) od 3. 7. 2026
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (SCANIA R500 2018 v ČR obvykle 3,0, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 24,4 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %
Srovnáváme s 45 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R500
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel JAS trans s.r.o. (IČO 27604985)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 12. 4. 2019
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 4. 2020 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 26801, HOŘOVICE · protokol CZ-3217-19-04-0081
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 3. 2021 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-20-03-1822
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 3. 2022 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 26801, HOŘOVICE · protokol CZ-3217-21-03-0156
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 3. 2023 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-22-03-1445
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-22-11-0139
-
Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)Vyřazení z provozu ČERNOŠICE
-
Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)Nový provozovatel MERIMAC s.r.o. (IČO 27578950)Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 3. 2024 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-23-03-0636
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 3. 2025 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-24-03-0734
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 3. 2026 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-25-03-0377
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 3. 2027 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-26-03-0724
-
Nový vlastník MERIMAC s.r.o. (IČO 27578950)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (51)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R500
- Typ
- / N323
- Varianta
- R5W1801152AB3AX
- Verze
- H500OA211F1001D
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20002147702
- PČV
- 15121309
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2018
- Datum 1. registrace
- 12. 4. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 4. 2018
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 155
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 368 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3750
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8233
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19500/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 70000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G 50-X
- Airbag
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462U0102
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*03
- Číslo ORV
- UBN955097
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- #D.2: N323; R5W1801152AB3AX; H5000A211F1001D
Údaje o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20002147702
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.