SCANIA R500

  • 2018
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20002148118

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 16:15 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20002148118

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
/ N323
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
25. 4. 2018
Datum 1. registrace v ČR
25. 4. 2018
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 30. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
812 596 km
při prohlídce 30. 3. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 479–811 tis. km (medián 638 038 km, 98 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
JASPO - AUTODOPRAVA s.r.o.
od 9. 4. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
25. 4. 2018 První registrace Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
25. 4. 2018 Nový provozovatel JASPO - AUTODOPRAVA s.r.o. (IČO 25175637) Registr silničních vozidel
9. 4. 2025 Nový vlastník JASPO - AUTODOPRAVA s.r.o. (IČO 25175637) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 0001 000 000 2020202120222023202420252026 25. 4. 2019: 104 503 km21. 4. 2020: 209 900 km21. 4. 2021: 310 437 km21. 4. 2022: 414 011 km20. 4. 2023: 514 670 km27. 3. 2024: 607 447 km20. 2. 2025: 698 431 km27. 3. 2025: 708 674 km30. 3. 2026: 812 596 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
30. 3. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Soběslav (č. 3323) 812 596 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
30. 3. 2028
27. 3. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Soběslav (č. 3323) 708 674 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
27. 3. 2027
20. 2. 2025 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 698 431 km způsobilé bez závad
27. 3. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Soběslav (č. 3323) 607 447 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
27. 3. 2026
20. 4. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Soběslav (č. 3323) 514 670 km způsobilé
4 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
20. 4. 2025
21. 4. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Soběslav (č. 3323) 414 011 km způsobilé
4 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
21. 4. 2024
21. 4. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Soběslav (č. 3323) 310 437 km způsobilé bez závad 21. 4. 2022
21. 4. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Soběslav (č. 3323) 209 900 km způsobilé bez závad 21. 4. 2021
25. 4. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Soběslav (č. 3323) 104 503 km způsobilé bez závad 25. 4. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Nový provozovatel JASPO - AUTODOPRAVA s.r.o. (IČO 25175637)
    Vybavení zapsané v registru: TOČNICE
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 4. 2020 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-19-04-0865
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 4. 2021 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-20-04-0607
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 4. 2022 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-21-04-0549
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 4. 2023 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-22-04-0765
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 4. 2024 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-23-04-0631
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 3. 2025 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-24-03-1102
  8. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-25-02-0366
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 3. 2026 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-25-03-0956
  10. Nový vlastník JASPO - AUTODOPRAVA s.r.o. (IČO 25175637)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 3. 2027 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-26-03-1178
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA R500 2018 v ČR obvykle 3,0, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 24,4 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 45 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R500

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (56)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3*
Verze
H5000A211F100*
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20002148118
PČV
15145250
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA NEDERLAND B.V
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
25. 4. 2018
Datum 1. registrace v ČR
25. 4. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV
Typ motoru
DC13 155
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ - 1 STŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5990/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8023
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5 / 22.5 X 11.75
315/80 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ASR
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0173
ES/EU
E4*2007/46*1128*05
Číslo ORV
UBK706303
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
D.2: N323; R5W1751152AB3AX; H5000A211F1001D.

Další ověření (externí odkazy)