SCANIA R500
- 2013
- ČERVENÁ
- motorová nafta (NM)
- 15607 cm³
- 368 kW ≈ 500 k
VINYS2R4X20005325902
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 2:00 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005325902
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R500
- Typ
- / N320
- Rok výroby
- 2013
- Datum 1. registrace
- 1. 7. 2013
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 7. 2013
- Barva
- ČERVENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 15607 cm³
- Výkon
- 368 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: STS Přeštice, a.s. (IČO 49790358) od 15. 7. 2025
- Provozovatel: STS Přeštice, a.s. (IČO 49790358) od 15. 7. 2025
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 7. 2013 | První registrace | VRZAL s.r.o. (IČO 27768074) | Registr silničních vozidel |
| 15. 7. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | STS Přeštice, a.s. (IČO 49790358) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30. 4. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Horoměřice (č. 3225) | 945 116 km | způsobilé | 3 lehké | 30. 4. 2027 |
| 21. 5. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Olomouc (č. 3818) | 878 609 km | způsobilé | 1 lehká | 21. 5. 2026 |
| 19. 8. 2022 | Pravidelná STK | Olomouc (č. 3818) | 855 205 km | způsobilé | 2 lehké | 19. 8. 2023 |
| 19. 8. 2022 | Měření emisí | Olomouc (č. 580508) | 855 204 km | způsobilé | bez závad | 19. 8. 2023 |
| 19. 8. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Olomouc (č. 3818) | 799 598 km | způsobilé | 2 lehké | 19. 8. 2022 |
| 19. 8. 2021 | Měření emisí | Olomouc (č. 580508) | – | způsobilé | bez závad | 19. 8. 2022 |
| 26. 8. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Olomouc (č. 3818) | 741 510 km | způsobilé | 2 lehké | 26. 8. 2021 |
| 17. 6. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Olomouc (č. 3818) | 697 089 km | způsobilé | 2 lehké | 17. 6. 2020 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel VRZAL s.r.o. (IČO 27768074)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2014
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 6. 2015 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 6. 2016 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 31. 7. 2016 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2017 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2018 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-17-07-0025
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 7. 2019 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-18-07-0108
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2020 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-19-06-0471
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 8. 2021 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-20-08-0603
-
Konec vyřazení z provozu OLOMOUC
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 8. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-08-0463
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 8. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-08-0505
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 5. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-05-0626
-
Konec vyřazení z provozu OLOMOUC
-
Nový vlastník a provozovatel STS Přeštice, a.s. (IČO 49790358)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2027 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-26-04-2065
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (59)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R500
- Typ
- / N320
- Varianta
- C5W1751152AA6AX
- Verze
- D500OA210F1001X
- Typ kód
- N320
- VIN
- YS2R4X20005325902
- PČV
- 12704675
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2013
- Datum 1. registrace
- 1. 7. 2013
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 7. 2013
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC16 22
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 368 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 15607
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Retarder
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2008/74G
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO V
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1350
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5955/ 2550/ 3995
- Rozvor [mm]
- 3700
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8575
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 70000/ 45000
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/55 R22.5 160K / 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 150/147K [2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7949-013-03
- ES/EU
- e4*2007/46*0030
- Číslo ORV
- UBK457639
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Další záznamy
- Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Udaná hodnota celkové výšky vozidla je maximální.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005325902
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.