SCANIA R560

  • 2013
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 15607 cm³
  • 412 kW ≈ 560 k

VINYS2R4X20005327142

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 3. listopadu 2026 v 12:02 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005327142

Semafor rizik: zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R560
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
5. 8. 2013
Datum 1. registrace v ČR
5. 8. 2013
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
15607 cm³
Výkon
412 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Zdeněk Vápeník (IČO 12966444)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 8. 2014
  2. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
  3. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2015 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
  4. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 5. 2016 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
  5. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2017 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
  6. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2017 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-17-05-0332
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2018 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-17-05-0333
  7. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 5. 2018 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-18-05-0243
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 5. 2019 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-18-05-0244
  8. Nový vlastník Zdeněk Vápeník (IČO 12966444)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 8. 2018 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-18-08-1238
  9. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2019 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-19-05-0213
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2020 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-19-05-0214
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2021 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-20-05-0098
    Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2020 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-20-05-0101
  11. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 5. 2021 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-21-05-0132
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 5. 2022 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-21-05-0133
  12. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2022 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-22-05-0059
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2023 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-22-05-0060
  13. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 2. 2023 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-23-02-0114
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 2. 2024 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-23-02-0115
  14. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 2. 2024 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-24-02-0118
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 2. 2025 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-24-02-0119
  15. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 2. 2025 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-25-02-0099
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 2. 2026 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-25-02-0100
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 3. 2027 · stanice: PLOTIŠTĚ NAD LABEM U ČKD - PAR. Č. 320/88, 320/83,, 50002, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3651-26-03-0297
    Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PLOTIŠTĚ NAD LABEM U ČKD - PAR. Č. 320/88, 320/83,, 50002, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3651-26-03-0305
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R560
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AA6Ax
Verze
B561MA210F1001x
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005327142
PČV
12745603
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
5. 8. 2013
Datum 1. registrace v ČR
5. 8. 2013
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC16 18
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
412 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
15607
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
85
Nejvyšší rychlost omezení
85

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2008/74G
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.68
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
8405
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5 160k / 22.5 X 11.75
315/80 R22.5 156/1150L[2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-014-02
Číslo TP
UF118991
Číslo ORV
UAT524559
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
Dne 21.10.2013 vydáno osvědčení o schválení vozidla pro přepravu nebezpečných věcí (ADR), pod Č.j.: MUHO/14807/2013;
Další záznamy
: VOZIDLO SPLŇUJE PODMÍNKY ADR JAKO TYP EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
* ČÍSLO HOMOLOGACE TYPU ES E4*2007/46*0030*06
ZVS ORANŽOVÉ BARVY
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
UDANÁ HODNOTA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA JE MAXIMÁLNÍ.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.