SCANIA R440
- 2013
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12740 cm³
- 324 kW ≈ 441 k
VINYS2R4X20005334704
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 9:04 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005334704
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 43 dnů (21. 12. 2017 až 2. 2. 2018). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R440
- Typ
- / N320
- Datum 1. registrace
- 21. 11. 2013
- Datum 1. registrace v ČR
- 21. 11. 2013
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12740 cm³
- Výkon
- 324 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Vladimír Petřík (IČO 13270885) od 12. 10. 2021
- Provozovatel: Vladimír Petřík (IČO 13270885) od 12. 10. 2021
Obvyklé u modelu ve stáří 13 let: 825–1 201 tis. km (medián 1 015 130 km, 97 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 21. 11. 2013 | První registrace | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 21. 11. 2013 | Nový provozovatel | František Schubert (IČO 86649868) | Registr silničních vozidel |
| 21. 12. 2017 | Nový vlastník a provozovatel | Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) | Registr silničních vozidel |
| 2. 2. 2018 | Nový vlastník | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 2. 2. 2018 | Nový provozovatel | Petr Hanek (IČO 68568151) | Registr silničních vozidel |
| 12. 10. 2021 | Nový vlastník a provozovatel | Vladimír Petřík (IČO 13270885) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 17. 9. 2026 | Pravidelná STK | Mělník (č. 3202) | 1 357 667 km | způsobilé | 2 lehké
| 17. 9. 2027 |
| 19. 9. 2025 | Pravidelná STK | Mělník (č. 3202) | 1 288 589 km | způsobilé | 1 lehká
| 19. 9. 2026 |
| 25. 9. 2024 | Pravidelná STK | Mělník (č. 3202) | 1 221 135 km | způsobilé | bez závad | 25. 9. 2025 |
| 13. 9. 2023 | Pravidelná STK | Mělník (č. 3202) | 1 152 081 km | způsobilé | 4 lehké
| 13. 9. 2024 |
| 9. 9. 2022 | Pravidelná STK | Mělník (č. 3202) | 1 095 293 km | způsobilé | bez závad | 9. 9. 2023 |
| 11. 10. 2021 | Evidenční kontrola | Mělník (č. 3202) | 1 018 985 km | způsobilé | bez závad | |
| 13. 9. 2021 | Pravidelná STK | Mělník (č. 3202) | 1 014 364 km | způsobilé | 4 lehké
| 13. 9. 2022 |
| 13. 9. 2021 | Měření emisí | Mělník (č. 420620) | 1 014 363 km | způsobilé | bez závad | 13. 9. 2022 |
| 15. 9. 2020 | Pravidelná STK | Mělník (č. 3202) | 937 036 km | způsobilé | 3 lehké
| 15. 9. 2021 |
| 4. 9. 2020 | Měření emisí | Mělník (č. 420620) | 936 985 km | způsobilé | bez závad | 4. 9. 2021 |
| 6. 8. 2020 | Technická silniční kontrola | Plzeň (č. 7703) | 931 119 km | způsobilé | bez závad | |
| 29. 4. 2020 | Technická silniční kontrola | Praha (č. 9933) | 763 892 km nižší než dříve | dočasně způsobilé | 2 vážné
| 10. 3. 2019 |
| 16. 9. 2019 | Pravidelná STK | Mělník (č. 3202) | 833 558 km | způsobilé | 3 lehké
| 16. 9. 2020 |
| 16. 9. 2019 | Měření emisí | Mělník (č. 420620) | 835 558 km | způsobilé | bez závad | 16. 9. 2020 |
| 22. 9. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Roudnice nad Labem (č. 3513) | 725 242 km | způsobilé | 3 lehké
| 22. 9. 2019 |
| 25. 1. 2018 | Evidenční kontrola | Hlavní město Praha (č. 3106) | 655 975 km | způsobilé | bez závad | |
| 20. 12. 2017 | Evidenční kontrola | Hlavní město Praha (č. 3106) | 655 964 km | způsobilé | bez závad | |
| 25. 9. 2017 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3307) | 624 897 km | způsobilé | 1 lehká
| 25. 9. 2018 |
| 5. 10. 2016 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3307) | 476 042 km | způsobilé | bez závad | 5. 10. 2017 |
| 25. 11. 2015 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3107) | 312 150 km | způsobilé | bez závad | 25. 11. 2016 |
| 14. 11. 2014 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3106) | 150 063 km | způsobilé | 4 lehké
| 14. 11. 2015 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel František Schubert (IČO 86649868)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 11. 2014Vybavení zapsané v registru: ABSVybavení zapsané v registru: OMEZ. RYCHLOSTIVybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2015 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-14-11-1255Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2015 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 11. 2016 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 14800, PRAHA 4Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 11. 2016 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 14800, PRAHA 4 · protokol CZ-3107-15-11-0356
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 10. 2017 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-16-10-0728Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 10. 2017 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 9. 2018 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-17-09-3419
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-17-12-1316
-
Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-18-01-1593
-
Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel Petr Hanek (IČO 68568151)Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 9. 2019 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-18-09-1381
-
Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 10. 3. 2019 · stanice: NÁBŘEŽÍ LUDVÍKA SVOBODY 12, 11015, PRAHA · protokol CZ-9933-19-02-1015
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 9. 2020 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-19-09-1008
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 30228, Plzeň · protokol CZ-7703-20-08-0086
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 9. 2021 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-20-09-1099
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 9. 2022 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-21-09-0895
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-21-10-0788
-
Nový vlastník a provozovatel Vladimír Petřík (IČO 13270885)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2023 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-22-09-0568
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 9. 2024 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-23-09-0789
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 9. 2025 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-24-09-1390
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2026 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-25-09-1173
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 9. 2027 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-26-09-0995
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- OMEZ. RYCHLOSTI
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (62)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R440
- Typ
- / N320
- Varianta
- C5W1711152AA3AX
- Verze
- D440OA21xD1001X
- Typ kód
- N320
- VIN
- YS2R4X20005334704
- PČV
- 12865406
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Datum 1. registrace
- 21. 11. 2013
- Datum 1. registrace v ČR
- 21. 11. 2013
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC13 121
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 324 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12740
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2008/74K
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.62
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1425
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5940/ 2550/ 3995
- Rozvor [mm]
- 3700
- Provozní hmotnost
- 8358
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18600/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 60000/ 45000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 305/70 R22.5 152/148L / 22.5 X 9.00
305/70 R22.5 152/148L [2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 4 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7949-028-03
- ES/EU
- e4*2007/46*0030
- Číslo TP
- UF498691
- Číslo ORV
- UAY403845
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005334704
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.