SCANIA R440
- 2014
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12740 cm³
- 324 kW ≈ 441 k
VINYS2R4X20005339625
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 0:36 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005339625
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 110 dnů (12. 1. 2017 až 2. 5. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R440
- Typ
- / N320
- Rok výroby
- 2014
- Datum 1. registrace
- 2. 1. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 1. 2014
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12740 cm³
- Výkon
- 324 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Obvyklé u modelu ve stáří 12 let (všechny roky výroby): 818–1 194 tis. km (medián 983 839 km, 161 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2. 1. 2014 | První registrace | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 2. 1. 2014 | Nový provozovatel | ŠMÍDL s.r.o. (IČO 26009030) | Registr silničních vozidel |
| 12. 1. 2017 | Nový vlastník a provozovatel | Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) | Registr silničních vozidel |
| 2. 5. 2017 | Nový vlastník | UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) | Registr silničních vozidel |
| 2. 5. 2017 | Nový provozovatel | MERIMAC s.r.o. (IČO 27578950) | Registr silničních vozidel |
| 25. 1. 2021 | Nový vlastník | Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) | Registr silničních vozidel |
| 25. 1. 2021 | Nový provozovatel | Jan Šváb (IČO 07957874) | Registr silničních vozidel |
| 11. 12. 2023 | Nový vlastník | Jan Šváb (IČO 07957874) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 8. 10. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Jičín (č. 3615) | 1 266 144 km | způsobilé | 2 lehké
| 8. 10. 2027 |
| 8. 10. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Jičín (č. 3615) | 1 196 993 km | způsobilé | 1 lehká
| 8. 10. 2026 |
| 7. 10. 2024 | Pravidelná STK | Jičín (č. 3615) | 1 117 097 km | způsobilé | 1 lehká
| 7. 10. 2025 |
| 7. 10. 2024 | Měření emisí | Jičín (č. 560401) | 1 117 096 km | způsobilé | bez závad | 7. 10. 2025 |
| 13. 6. 2024 | Technická silniční kontrola | Olomouc (č. 7714) | – | způsobilé | bez závad | |
| 9. 10. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Jičín (č. 3615) | 1 030 502 km | způsobilé | 3 lehké
| 9. 10. 2024 |
| 10. 10. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Jičín (č. 3615) | 938 188 km | způsobilé | 3 lehké
| 10. 10. 2023 |
| 12. 10. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Nymburk (č. 3220) | 854 958 km | způsobilé | 2 lehké
| 12. 10. 2022 |
| 6. 1. 2021 | Evidenční kontrola | Kutná Hora (č. 3216) | 795 037 km | způsobilé | bez závad | |
| 12. 10. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Kutná Hora (č. 3216) | 784 733 km | způsobilé | 5 lehkých
| 12. 10. 2021 |
| 14. 10. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Kutná Hora (č. 3216) | 700 556 km | způsobilé | 3 lehké
| 14. 10. 2020 |
| 29. 10. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Kutná Hora (č. 3216) | 559 656 km | způsobilé | 3 lehké
| 29. 10. 2019 |
| 23. 10. 2017 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3216) | 399 677 km | způsobilé | 1 lehká
| 23. 10. 2018 |
| 20. 4. 2017 | Evidenční kontrola | Hlavní město Praha (č. 3106) | 331 006 km | způsobilé | bez závad | |
| 6. 1. 2017 | Evidenční kontrola | Královéhradecký kraj (č. 3618) | 330 857 km | způsobilé | bez závad | |
| 2. 11. 2016 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3613) | 312 877 km | způsobilé | 1 lehká
| 2. 11. 2017 |
| 9. 11. 2015 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3613) | 182 319 km | způsobilé | bez závad | 9. 11. 2016 |
| 14. 11. 2014 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3217) | 93 636 km | způsobilé | bez závad | 14. 11. 2015 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel ŠMÍDL s.r.o. (IČO 26009030)Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 1. 2015 · stanice: FIKTIVNÍ, 99999, OBECNÍ ÚŘADY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2015 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 26801, HOŘOVICEPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2015 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 26801, HOŘOVICE · protokol CZ-3217-14-11-0112
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 11. 2016 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-15-11-0083Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 11. 2016 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 11. 2017 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-16-11-0035Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 11. 2017 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-17-01-0237
-
Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
-
Vyřazení z provozu ČERNOŠICE
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-17-04-1561
-
Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)Nový provozovatel MERIMAC s.r.o. (IČO 27578950)Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 10. 2018 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-17-10-0791
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 10. 2019 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-18-10-1056
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 10. 2020 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-19-10-0557
-
Vyřazení z provozu KUTNÁ HORA
-
Konec vyřazení z provozu KUTNÁ HORA
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 10. 2021 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-20-10-0482
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-21-01-0160
-
Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)Nový provozovatel Jan Šváb (IČO 07957874)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 10. 2022 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-21-10-0143
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2023 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-22-10-0100
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2024 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-23-10-0095
-
Nový vlastník Jan Šváb (IČO 07957874)
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: tř. Kosmonautů 10, 77900, Olomouc · protokol CZ-7714-24-07-0081
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 10. 2025 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-24-10-0063
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 10. 2026 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-25-10-0082
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Zprávy z registru
- Potvrzení o možnosti změny pneu. Vystavila: Fejfar
- Potvrzení o možnosti změny pneu. Fejfarová
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 5. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (67)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R440
- Typ
- / N320
- Varianta
- C5W1711152AA3AX
- Verze
- D440OA210D1001X
- Typ kód
- N320
- VIN
- YS2R4X20005339625
- PČV
- 12904578
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- NOSIČ KONTEJNERU
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2014
- Datum 1. registrace
- 2. 1. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 1. 2014
- Druh (typ)
- 99 NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC13 121
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 324 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12740
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2008/74K
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.62
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1425
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5955/ 2550/ 3995
- Rozvor [mm]
- 3700
- Provozní hmotnost
- 8035
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18600/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 60000/ 45000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R22.5 156/150L / 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 154/150L [2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- DUCOM SPOL. S R.O, STRACHOTÍN, ČR
- Výrobní číslo karoserie
- 108/2023
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7949-028-03
- ES/EU
- e4*2007/46*0030
- Číslo TP
- UF498906
- Číslo ORV
- UBF394689
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- Dne 20.07.2020 chybně zadán vývoz - PL, USLUGI TRANSPORTOWE MARZENA, MONTUSIEWICZ-BANIA.
- Další záznamy
- Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Udaná hodnota celkové výšky vozidla je maximální.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
ALTERNATIVNĚ LZE NA PŘEDNÍ NÁPRAVĚ VOZIDLA POUŽÍT PNEUMATIKY: 385/65 R 22,5 NA RÁFCÍCH 11,75X22,5.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005339625
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.