SCANIA R500

  • 2014
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 15607 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005342440

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 20:45 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005342440

STK končí 7. 1. 2027. Pošleme vám e-mail 30 a 7 dní předem.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
N320
Datum 1. registrace
9. 1. 2014
Datum 1. registrace v ČR
9. 1. 2014
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
15607 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 60 dnů
platnost do 7. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 157 543 km
při prohlídce 7. 1. 2026

Obvyklé u modelu 12 let po roce výroby (všechny roky výroby): 810–1 267 tis. km (medián 1 019 108 km, 50 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
VRZAL s.r.o.
od 9. 1. 2014

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
9. 1. 2014 První registrace VRZAL s.r.o. (IČO 27768074) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 201620182020202220242026 15. 1. 2015: 133 500 km12. 1. 2016: 266 883 km5. 1. 2017: 389 590 km8. 1. 2018: 526 712 km8. 1. 2018: 526 713 km3. 1. 2019: 639 369 km3. 1. 2019: 639 370 km3. 1. 2020: 745 520 km5. 1. 2021: 856 464 km4. 1. 2022: 971 867 km3. 1. 2023: 1 006 990 km3. 1. 2023: 1 006 991 km4. 1. 2024: 1 056 070 km13. 1. 2025: 1 111 804 km13. 1. 2025: 1 111 805 km7. 1. 2026: 1 157 543 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
7. 1. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 1 157 543 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
7. 1. 2027
13. 1. 2025 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 1 111 805 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
13. 1. 2026
13. 1. 2025 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 1 111 804 km způsobilé bez závad 13. 1. 2026
4. 1. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 1 056 070 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
4. 1. 2025
3. 1. 2023 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 1 006 991 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
3. 1. 2024
3. 1. 2023 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 1 006 990 km způsobilé bez závad 3. 1. 2024
4. 1. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 971 867 km způsobilé
3 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
4. 1. 2023
5. 1. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 856 464 km způsobilé
2 lehké
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
5. 1. 2022
3. 1. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 745 520 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
3. 1. 2021
3. 1. 2019 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 639 370 km způsobilé bez závad 3. 1. 2020
3. 1. 2019 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 639 369 km způsobilé bez závad 3. 1. 2020
8. 1. 2018 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3818) 526 713 km způsobilé bez závad 8. 1. 2019
8. 1. 2018 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 526 712 km – bez závad 8. 1. 2019
5. 1. 2017 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3818) 389 590 km způsobilé bez závad 5. 1. 2018
12. 1. 2016 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3812) 266 883 km způsobilé bez závad 12. 1. 2017
15. 1. 2015 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3818) 133 500 km způsobilé bez závad 15. 1. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel VRZAL s.r.o. (IČO 27768074)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2015
    Vybavení zapsané v registru: ABS
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 1. 2016 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 1. 2017 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 750 13, PŘEROV
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2018 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-17-01-0109
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 1. 2019 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-18-01-0190
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2020 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-19-01-0063
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2021 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-20-01-0052
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-01-0045
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 1. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-01-0073
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-01-0037
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 1. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-01-0125
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 1. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-01-0311
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 1. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-01-0119
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
N320
Varianta
C5W1751152AA6AX
Verze
D500OA210F1001X
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005342440
PČV
12912133
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
9. 1. 2014
Datum 1. registrace v ČR
9. 1. 2014
Druh (typ)
TAHAČ NÁVĚSŮ
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC16 22
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
15607
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2008/74K
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,58
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1350
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8555
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5 160K / 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 150/147K [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-013-04
ES/EU
E4*2007/46*0030
Číslo TP
UF498934
Číslo ORV
UAM138671
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ

Další ověření (externí odkazy)