SCANIA R500

  • 2014
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 15607 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005342525

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 9:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005342525

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
9. 1. 2014
Datum 1. registrace v ČR
9. 1. 2014
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
15607 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 9. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 312 879 km
při prohlídce 9. 1. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 12 let (všechny roky výroby): 810–1 267 tis. km (medián 1 019 108 km, 50 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
VRZAL s.r.o.
od 9. 1. 2014

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
9. 1. 2014 První registrace VRZAL s.r.o. (IČO 27768074) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 201620182020202220242026 15. 1. 2015: 126 500 km14. 1. 2016: 275 338 km6. 1. 2017: 398 193 km8. 1. 2018: 517 710 km4. 1. 2019: 627 367 km7. 1. 2020: 729 328 km6. 1. 2021: 843 491 km4. 1. 2022: 962 406 km4. 1. 2022: 962 407 km3. 1. 2023: 1 084 819 km3. 1. 2023: 1 084 820 km18. 1. 2024: 1 182 519 km6. 1. 2025: 1 228 336 km6. 1. 2025: 1 228 337 km9. 1. 2026: 1 312 879 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
9. 1. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 1 312 879 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
9. 1. 2027
6. 1. 2025 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 1 228 337 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
6. 1. 2026
6. 1. 2025 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 1 228 336 km způsobilé bez závad 6. 1. 2026
18. 1. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 1 182 519 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
18. 1. 2025
3. 1. 2023 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 1 084 820 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
3. 1. 2024
3. 1. 2023 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 1 084 819 km způsobilé bez závad 3. 1. 2024
4. 1. 2022 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 962 407 km způsobilé
3 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
4. 1. 2023
4. 1. 2022 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 962 406 km způsobilé bez závad 4. 1. 2023
6. 1. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 843 491 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
6. 1. 2022
7. 1. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 729 328 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
7. 1. 2021
4. 1. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 627 367 km způsobilé bez závad 4. 1. 2020
8. 1. 2018 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3818) 517 710 km způsobilé bez závad 8. 1. 2019
8. 1. 2018 Měření emisí Olomouc (č. 580508) – – bez závad 8. 1. 2019
6. 1. 2017 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3818) 398 193 km způsobilé bez závad 6. 1. 2018
14. 1. 2016 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3812) 275 338 km způsobilé bez závad 14. 1. 2017
15. 1. 2015 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3818) 126 500 km způsobilé bez závad 15. 1. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel VRZAL s.r.o. (IČO 27768074)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2015
    Vybavení zapsané v registru: ABS
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 1. 2016 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 1. 2017 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 1. 2018 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-17-01-0142
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 1. 2019 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-18-01-0191
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 1. 2020 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-19-01-0095
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 1. 2021 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-20-01-0145
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 1. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-01-0144
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 1. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-01-0055
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-01-0039
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 1. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-01-0509
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 1. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-01-0121
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-01-0238
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
/ N320
Varianta
C5W1711152
Verze
D500OA211D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005342525
PČV
12912185
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
TAHAČ NÁVĚ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV
Datum 1. registrace
9. 1. 2014
Datum 1. registrace v ČR
9. 1. 2014
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV
Typ motoru
DC16 22
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
15607
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2008/74K
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.58
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1350
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
6555
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
305/70 R22.5 152/148L / 22.5 X 9.00
305/70 R22.5 152/148L [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV
Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-013-04
ES/EU
E4*2007/46*0030
Číslo TP
UF498933
Číslo ORV
UAM138672
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
UDANÁ HODNOTA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA JE MAXIMÁLNÍ.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)