SCANIA R450

  • 2014
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005351997

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 3. listopadu 2026 v 10:44 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005351997

Semafor rizik: oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 7 dnů (14. 10. 2020 až 21. 10. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
12. 5. 2014
Datum 1. registrace v ČR
12. 5. 2014
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
T1b – TRAKTOR KOLOVÝ
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)
    Nový provozovatel Derpal Logistic s.r.o. (IČO 24133671)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 5. 2015
    Vybavení zapsané v registru: ABS
    Vybavení zapsané v registru: OMEZ. RYCHLOSTI
    Vybavení zapsané v registru: TOČNICE
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2015 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-15-05-2150
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2015 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2016 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-15-05-4016
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2016 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 5. 2017 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 5. 2017 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-16-05-0783
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2018 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-17-05-2682
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2019 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-18-05-2763
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2019 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-19-03-0792
  8. Nový vlastník Derpal Logistic s.r.o. (IČO 24133671)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2020 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-19-05-2807
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2021 · stanice: DOLNÍ TŘEBONÍN 195, 38201, DOLNÍ TŘEBONÍN · protokol CZ-3302-20-05-0897
  11. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U VOZOVNY 6, 108 56, PRAHA · protokol CZ-3103-20-10-0023
  12. Nový vlastník a provozovatel Truck Centre Praha s.r.o. (IČO 25709682)
  13. Nový vlastník Pro LeaseKredit, s.r.o. (IČO 07033893)
    Nový provozovatel Roman Seifert (IČO 04638913)
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2023 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 28163, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-22-01-0875
  15. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-22-06-0022
  16. Nový provozovatel XENO TRANSFER s.r.o. (IČO 06863973)
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2024 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-23-02-0115
  18. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 30228, Plzeň · protokol CZ-7703-23-03-0030
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 1. 2025 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-24-01-0442
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 1. 2027 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-25-01-0372
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneumatik. P22/79

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • OMEZ. RYCHLOSTI
  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (63)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1711152AA3AX
Verze
E450OA210E1001X
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005351997
PČV
13049241
Druh vozidla
TRAKTOR KOLOVÝ
Kategorie vozidla
T1b
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
12. 5. 2014
Datum 1. registrace v ČR
12. 5. 2014
Druh (typ)
(99) TAHAČ NÁVĚSŮ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 124
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.58
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6040/ 2550/ 3840
Rozvor [mm]
3700
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
8287
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 6700
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
56713/ 36713
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
295/60 R 22.5 150/147 K/ 22.5 X 9.00
295/60 R 22.5 150/147 K [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
RAMAT servis s.r.o., ZLIV, ČR
Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo ORV
UBL505497
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
DNE 6.5.2024 PROVEDENA PŘESTAVBA VOZIDLA - ZMĚNA KATEGORIE
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
UDANÁ HODNOTA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA JE MAXIMÁLNÍ.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
DLE VYJÁDŘENÍ AKREDITOVANÉHO ZÁSTUPCE:
N.1: 385/65 R 22,5; 11,75 X 22,5
N.2: 315/70 R22,5; 9,00 X 22,5
PŘEDCHOZÍ ZÁZNAMY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI
VOZIDLO JE VYBAVENO OCHRANNOU KONSTRUKCÍ PROTI PŘEVRÁCENÍ RÁM TYPU 8ROPS1 V.Č.241035
VOZIDLO JE VYBAVENO VÝROBNÍM ŠTÍTKEM ZÁKLADNÍHO VOZIDLA VÝROBCE SCANIA S VYZNAČENÍM TYPOVÉHO SCHVÁLENÍ Č. E4*2007/46*0030 A DOPLŇKOVÝM VÝROBNÍM ŠTÍTKEM PO PŘESTAVBĚ, KTERÝ JE UMÍSTĚN V BLÍZKOSTI VÝROBNÍHO ŠTÍTKU VOZIDLA.
VOZIDLO PO PŘESTAVBĚ PLNÍ POŽADAVKY STANOVENÉ ZÁK. 56/2001 SB. A SPLŇUJE SEZNAM VŠECH REGULAČNÍCH AKTŮ PODLE SMĚRNICE 2003/37/ES.
DOPORUČENÝ ROZMĚR TABULKY REGISTRAČNÍ ZNAČKY 520X110 MM.

Další ověření (externí odkazy)

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.