SCANIA R410

  • 2014
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 302 kW ≈ 411 k

VINYS2R4X20005352364

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 21:34 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005352364

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 45 dnů (26. 5. 2017 až 10. 7. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R410
Typ
N320
Datum 1. registrace
2. 5. 2014
Datum 1. registrace v ČR
2. 5. 2014
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
302 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Vlastník: Jakub Zima (IČO 87396742) od 23. 11. 2021
  • Provozovatel: Jakub Zima (IČO 87396742) od 23. 11. 2021
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 27. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 064 235 km
při prohlídce 27. 2. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2014 při prohlídce v roce 2026: 884–1 167 tis. km (medián 1 028 199 km, 133 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

5
Vlastníků v registru
Jakub Zima
od 23. 11. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
2. 5. 2014 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
2. 5. 2014 Nový provozovatel ŠMÍDL s.r.o. (IČO 26009030) Registr silničních vozidel
26. 5. 2017 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
10. 7. 2017 Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel
10. 7. 2017 Nový provozovatel KATMAR CZ s.r.o. (IČO 28988671) Registr silničních vozidel
23. 11. 2021 Nový vlastník KATMAR CZ s.r.o. (IČO 28988671) Registr silničních vozidel
23. 11. 2021 Nový vlastník a provozovatel Jakub Zima (IČO 87396742) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 201620182020202220242026 21. 4. 2015: 132 562 km13. 4. 2016: 253 158 km7. 4. 2017: 374 248 km19. 5. 2017: 360 616 km27. 6. 2017: 380 803 km29. 3. 2018: 473 235 km26. 3. 2019: 599 531 km26. 3. 2020: 704 470 km15. 3. 2021: 820 208 km10. 11. 2021: 877 904 km15. 3. 2022: 883 686 km14. 3. 2023: 915 847 km14. 3. 2023: 915 547 km14. 3. 2024: 953 710 km14. 3. 2024: 953 711 km11. 3. 2025: 995 755 km27. 2. 2026: 1 064 206 km27. 2. 2026: 1 064 235 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
27. 2. 2026 Pravidelná STK Velim (č. 3238) 1 064 235 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
27. 2. 2027
27. 2. 2026 Měření emisí Čáslav (č. 520501) 1 064 206 km způsobilé bez závad 27. 2. 2027
11. 3. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Velim (č. 3238) 995 755 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
11. 3. 2026
14. 3. 2024 Pravidelná STK Kutná Hora (č. 3216) 953 711 km způsobilé bez závad 14. 3. 2025
14. 3. 2024 Měření emisí Kutná Hora (č. 420507) 953 710 km způsobilé bez závad 14. 3. 2025
14. 3. 2023 Pravidelná STK Kutná Hora (č. 3216) 915 547 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
14. 3. 2024
14. 3. 2023 Měření emisí Kutná Hora (č. 420507) 915 847 km způsobilé bez závad 14. 3. 2024
15. 3. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Kutná Hora (č. 3216) 883 686 km způsobilé
4 lehké
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.9.1.1 Některý upevňovací prvek výbavy vozidla je uvolněný, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost upevnění výbavy. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
15. 3. 2023
10. 11. 2021 Evidenční kontrola Kutná Hora (č. 3216) 877 904 km způsobilé bez závad
15. 3. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Kutná Hora (č. 3216) 820 208 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
15. 3. 2022
26. 3. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Velim (č. 3238) 704 470 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
26. 3. 2021
26. 3. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Kutná Hora (č. 3216) 599 531 km způsobilé
3 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.1.1 Některý upevňovací prvek výbavy vozidla je uvolněný, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost upevnění výbavy. lehká
26. 3. 2020
29. 3. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Kutná Hora (č. 3216) 473 235 km způsobilé
4 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 8.2.2.1.2.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému lehká
29. 3. 2019
27. 6. 2017 Evidenční kontrola Hlavní město Praha (č. 3106) 380 803 km způsobilé bez závad
19. 5. 2017 Evidenční kontrola Královéhradecký kraj (č. 3611) 360 616 km nižší než dříve způsobilé bez závad
7. 4. 2017 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3613) 374 248 km způsobilé bez závad 7. 4. 2018
13. 4. 2016 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3613) 253 158 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
13. 4. 2017
21. 4. 2015 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3613) 132 562 km způsobilé bez závad 21. 4. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel ŠMÍDL s.r.o. (IČO 26009030)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2015 · stanice: FIKTIVNÍ, 999 99, OBECNÍ ÚŘADY
    Vybavení zapsané v registru: ABS
    Vybavení zapsané v registru: TOČNICE
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 4. 2016 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-15-04-0281
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 4. 2016 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 4. 2017 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 4. 2017 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-16-04-0183
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 4. 2018 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 562 03, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-17-04-0077
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-17-05-0189
  6. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
  7. Vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-17-06-2162
  9. Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
    Nový provozovatel KATMAR CZ s.r.o. (IČO 28988671)
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 3. 2019 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 284 45, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-18-03-1093
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 3. 2020 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 284 45, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-19-03-0964
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 3. 2021 · stanice: PALACKÉHO 94, 281 01, VELIM · protokol CZ-3238-20-03-1374
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 3. 2022 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 284 45, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-21-03-0582
  14. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 284 45, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-21-11-0426
  15. Nový vlastník KATMAR CZ s.r.o. (IČO 28988671)
    Nový vlastník a provozovatel Jakub Zima (IČO 87396742)
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 3. 2023 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 284 45, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-22-03-0502
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 3. 2024 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 284 45, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-23-03-0373
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 3. 2025 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 284 45, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-24-03-0493
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 3. 2026 · stanice: PALACKÉHO 94, 281 01, VELIM · protokol CZ-3238-25-03-0547
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2027 · stanice: PALACKÉHO 94, 281 01, VELIM · protokol CZ-3238-26-02-1365
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneu. P24/43

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 5. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R410
Typ
N320
Varianta
C5W1711152AA3AX
Verze
E410OA210D1001X
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005352364
PČV
13039798
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
2. 5. 2014
Datum 1. registrace v ČR
2. 5. 2014
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 115
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
302 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1425
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5940/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8068
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 45000
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5 156/150L / 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 156/150L [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-080-00
ES/EU
e4*2007/46*0030
Číslo ORV
UBJ649784
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
Dne 11.11.2024 zapsání alt. použití pneu na přední nápravě 385/65 R22,5 na ráfcích 22,5 x 11,75 na základě potvrzení akreditovaného zástupce.
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
UDANÁ HODNOTA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA JE MAXIMÁLNÍ.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
Dne 11.11.2024 zapsání alt. použití pneu na přední nápravě 385/65 R22,5 na ráfcích 22,5 x 11,75
na základě potvrzení akreditovaného zástupce.

Další ověření (externí odkazy)