SCANIA R450

  • 2014
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005356498

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 18:11 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005356498

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
2. 6. 2014
Datum 1. registrace v ČR
2. 6. 2014
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
804 316 km
při prohlídce 8. 8. 2022

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 714–939 tis. km (medián 843 420 km, 153 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
František Marchal
od 27. 7. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
2. 6. 2014 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
2. 6. 2014 Nový provozovatel HEBÍK TRANSPORT s. r. o. (IČO 26065924) Registr silničních vozidel
11. 4. 2019 Nový vlastník a provozovatel Weidinger Nutzfahrzeuge Registr silničních vozidel
11. 4. 2019 Nový vlastník HEBÍK TRANSPORT s. r. o. (IČO 26065924) Registr silničních vozidel
27. 7. 2020 Nový vlastník a provozovatel František Marchal (IČO 75263122) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 0001 000 000 2016201720182019202020212022 17. 6. 2015: 171 249 km22. 6. 2016: 328 711 km28. 6. 2017: 477 382 km12. 6. 2018: 580 368 km29. 3. 2019: 649 111 km27. 7. 2020: 649 146 km27. 7. 2020: 649 146 km27. 7. 2020: 649 152 km2. 8. 2021: 737 608 km2. 8. 2021: 737 608 km2. 8. 2021: 737 614 km8. 8. 2022: 804 311 km8. 8. 2022: 804 316 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
8. 8. 2022 Pravidelná STK České Budějovice (č. 3307) 804 316 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
8. 8. 2023
8. 8. 2022 Měření emisí České Budějovice (č. 530107) 804 311 km způsobilé bez závad 8. 8. 2023
2. 8. 2021 Pravidelná STK České Budějovice (č. 3307) 737 614 km způsobilé
8 lehkých
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
2. 8. 2022
2. 8. 2021 Měření emisí České Budějovice (č. 530107) 737 608 km způsobilé bez závad 2. 8. 2022
2. 8. 2021 Měření emisí České Budějovice (č. 530107) 737 608 km způsobilé bez závad 2. 8. 2022
27. 7. 2020 Pravidelná STK České Budějovice (č. 3307) 649 152 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
27. 7. 2021
27. 7. 2020 Měření emisí České Budějovice (č. 530107) 649 146 km způsobilé bez závad 27. 7. 2021
27. 7. 2020 Měření emisí České Budějovice (č. 530107) 649 146 km způsobilé bez závad 27. 7. 2021
29. 3. 2019 Evidenční kontrola Písek (č. 3318) 649 111 km způsobilé bez závad
12. 6. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Jihočeský kraj (č. 3323) 580 368 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
12. 6. 2019
28. 6. 2017 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3323) 477 382 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
28. 6. 2018
22. 6. 2016 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3323) 328 711 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
22. 6. 2017
17. 6. 2015 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3323) 171 249 km způsobilé bez závad 17. 6. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel HEBÍK TRANSPORT s. r. o. (IČO 26065924)
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2016 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-15-06-0700
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2016 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 6. 2017 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-16-06-0692
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 6. 2017 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 6. 2018 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-17-06-0886
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 6. 2019 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-18-06-0424
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-19-03-0306
  7. Nový vlastník a provozovatel Weidinger Nutzfahrzeuge
    Nový vlastník HEBÍK TRANSPORT s. r. o. (IČO 26065924)
  8. Nový vlastník a provozovatel František Marchal (IČO 75263122)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 7. 2021 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-20-07-4039
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2022 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-21-08-0156
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 8. 2023 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-22-08-1144
  11. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751152AA3Ax
Verze
E450OA210E1001x
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005356498
PČV
13076542
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
2. 6. 2014
Datum 1. registrace v ČR
2. 6. 2014
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 124
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8574
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5 160K / 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 154/150L [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
7949-070-00
ES/EU
e4*2007/46*0030
Číslo ORV
UBK118552
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
Kooperativa a.s. CZ/0010/6334888836
Další záznamy
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*1: NÁKLADNÍ AUTOMOBIL ADR;
*3: N3G;
*6: DLE SKUTEČNÉHO PROVEDENÍ;
*7: DLE SKUTEČNÉHO PROVEDENÍ;
*8: P440; G440; R440;
*9: XLEP4X2???; YS2P4X2???; 9BSP4X2???; VLUP4X2???;
XLEG4X2???; YS2G4X2???; 9BSG4X2???; VLUG4X2???;
XLER4X2???; YS2R4X2???; 9BSR4X2???; VLUR4X2???;
XLEP4X4???; YS2P4X4???; 9BSP4X4???; VLUP4X4???;
XLEG4X4???; YS2G4X4???; 9BSG4X4???; VLUG4X4???;
XLER4X4???; YS2R4X4???; 9BSR4X4???; VLUR4X4???
*10: SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, HOLANDSKO;
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO;
SCANIA DO BRASIL LTDA, SAO PAULO, BRAZÍLIE;
SCANIA PRODUCTION ANGERS SA, ANGERS, FRANCIE;
*23: 2 - 6;
*24: 2 - 6;
*26: 0 - 2;
*29: 5 540 - 12 000;
*30: 2 500; 2 550;
*31: 2 800 - 4 000;
*32: 3 300; 3 550; 3 700; 3 900;
*35: 5 790 - 9 290;
*36: 18 200/18 000 - 24 000/18 000
*37-1: 6 700/6 700 - 9 000/9 000;
*37-2: 11 500/11 500 - 15 000/11 500;
*41: 30 000/30 000 - 70 000/48 000;
*42: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-4; TŘÍDA G50-1;
*43: 2 - 2;
*44: 11.75X22.5; 385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*44-45: 22.5X7.5; 22.5X8.25; 8.5-20; 295/55R22.5; 295/60R22.5;
315/60R22.5;
275/70R22.5; 305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5;
295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*48: 85 S OMEZOVAČEM;
*56: ANO; NE;
*57: AUT; MAN;
*60: VOZIDLO SPLŇUJE PODMÍNKY ADR JAKO TYP EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
* ČÍSLO HOMOLOGACE TYPU ES E4*2007/46*0030*09
*23: 2
*35: 6 900 - 8 200
*36: 18 000/18 000
*37: 7 100/7 100; 11 500/11 500
*41: 45 000/45 000
*57: MAN
*56X: NE
*57X: ANO
*58X: VZDUCHOVÉ
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
UDANÁ HODNOTA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA JE MAXIMÁLNÍ.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)