SCANIA R580

  • 2014
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 16353 cm³
  • 427 kW ≈ 581 k

VINYS2R4X20005357976

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 3. listopadu 2026 v 20:41 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005357976

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Belgické království), datum dovozu 11. 7. 2017. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 14 dnů (11. 7. 2017 až 25. 7. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R580
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
22. 7. 2014
Datum 1. registrace v ČR
11. 7. 2017
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
16353 cm³
Výkon
427 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 25. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
4
Vlastníků v registru
ČSOB Leasing, a.s.
od 29. 6. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
22. 7. 2014 První registrace Registr silničních vozidel
11. 7. 2017 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
11. 7. 2017 Nový vlastník a provozovatel SCANTECH s.r.o. (IČO 26012936) Registr silničních vozidel
25. 7. 2017 Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606) Registr silničních vozidel
25. 7. 2017 Nový provozovatel SPOTLIN s.r.o. (IČO 02005441) Registr silničních vozidel
10. 8. 2022 Nový vlastník SPOTLIN s.r.o. (IČO 02005441) Registr silničních vozidel
29. 6. 2023 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
29. 6. 2023 Nový provozovatel Josef Švanda (IČO 61529443) Registr silničních vozidel

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Belgické království
    Nový vlastník a provozovatel SCANTECH s.r.o. (IČO 26012936)
    Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 7. 2017 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-17-07-0314
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 7. 2018 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV
  3. Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)
    Nový provozovatel SPOTLIN s.r.o. (IČO 02005441)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 6. 2019 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-18-06-1682
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 6. 2020 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-19-06-0663
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 6. 2021 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-20-06-0875
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 6. 2022 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-21-06-0731
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 6. 2023 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-22-06-0671
  9. Nový vlastník SPOTLIN s.r.o. (IČO 02005441)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-22-08-0327
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 6. 2024 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-23-06-0761
  11. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel Josef Švanda (IČO 61529443)
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 5. 2025 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-24-05-1239
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 5. 2026 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-25-05-1916
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 5. 2027 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-26-05-1564
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Zprávy z registru

  • Potvrzení hmotnostních údajů. Potvrzení číslo: D17

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (59)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R580
Typ
/ N320
Varianta
C5W11801302AB6Bx
Verze
E581OA21AF1001x
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005357976
PČV
14691648
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
22. 7. 2014
Datum 1. registrace v ČR
11. 7. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC16 102
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
427 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
16353
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6115/ 2550/
Rozvor [mm]
3700
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
9299
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
21000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5 / 22.5 X 11.75
315/80 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e4*2007/46*0030*14
Číslo TP
UF785628
Číslo ORV
UBE544239
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
Dovoz Belgie, datum první registrace vozidla v zahraničí 22.07.2014.
Další záznamy
Dovoz Belgie, datum první registrace vozidla v zahraničí 22.07.2014.
Plnění emisní normy EURO VI dle zápisu v TP a COC.
Homologace typu ES vyznačena na výrobnám štítku, v TP a COC.
Vozidlo vyhovuje technickým požadavkům zákona č. 56/2001 Sb., ve znění pozdějších změn a doplňků.
Dne 25.7.2017 byla zapsána změna hmotnosti jízní soupravy (*18).

Další ověření (externí odkazy)