SCANIA R450
- 2014
- ČERNÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20005358010
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 0:01 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005358010
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- / N320
- Rok výroby
- 2014
- Datum 1. registrace
- 28. 7. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 28. 7. 2014
- Barva
- ČERNÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Robert Záboj (IČO 66446198) od 4. 4. 2024
- Provozovatel: AD Robert Záboj s.r.o. (IČO 22225421) od 16. 12. 2024
Obvyklé u modelu ve stáří 11 let: 779–1 154 tis. km (medián 1 035 486 km, 94 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 28. 7. 2014 | První registrace | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 28. 7. 2014 | Nový provozovatel | EUROFRIGO Trucking s.r.o. (IČO 27923461) | Registr silničních vozidel |
| 7. 4. 2015 | Nový provozovatel | EUROFRIGO Logistics s.r.o. (IČO 02900386) | Registr silničních vozidel |
| 4. 4. 2024 | Nový vlastník a provozovatel | Robert Záboj (IČO 66446198) | Registr silničních vozidel |
| 16. 12. 2024 | Nový provozovatel | AD Robert Záboj s.r.o. (IČO 22225421) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9. 12. 2025 | Pravidelná STK | Kladno (č. 3242) | 1 220 120 km | způsobilé | 2 lehké
| 9. 12. 2026 |
| 12. 12. 2024 | Pravidelná STK | Kladno (č. 3242) | 1 156 700 km | způsobilé | 2 lehké
| 12. 12. 2025 |
| 20. 12. 2023 | Pravidelná STK | Praha (č. 3106) | 1 122 338 km | způsobilé | 7 lehkých
| 20. 12. 2024 |
| 19. 12. 2023 | Měření emisí | Praha (č. 510516) | 1 122 327 km | způsobilé | bez závad | 19. 12. 2024 |
| 5. 10. 2022 | Pravidelná STK | Praha (č. 3106) | 1 116 483 km | způsobilé | 5 lehkých
| 5. 10. 2023 |
| 5. 10. 2022 | Měření emisí | Praha (č. 410533) | 1 116 482 km | způsobilé | bez závad | 5. 10. 2023 |
| 11. 10. 2021 | Pravidelná STK | Horoměřice (č. 3225) | 999 430 km | způsobilé | 5 lehkých
| 11. 10. 2022 |
| 11. 10. 2021 | Měření emisí | Horoměřice (č. 421024) | 999 429 km | způsobilé | bez závad | 11. 10. 2022 |
| 11. 8. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Praha (č. 3106) | 889 212 km | způsobilé | 4 lehké
| 11. 8. 2021 |
| 12. 8. 2019 | Pravidelná STK | Praha (č. 3106) | 740 043 km | způsobilé | 3 lehké
| 12. 8. 2020 |
| 31. 8. 2018 | Opakovaná STK | Praha (č. 3106) | 596 577 km | způsobilé | 2 lehké
| 10. 8. 2019 |
| 10. 8. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Praha (č. 3106) | 588 371 km | dočasně způsobilé | 2 lehké, 4 vážné
| 10. 8. 2019 |
| 14. 8. 2017 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 454 901 km | způsobilé | 1 lehká
| 14. 8. 2018 |
| 22. 8. 2016 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3239) | 304 156 km | způsobilé | 2 lehké
| 22. 8. 2017 |
| 27. 7. 2015 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3622) | 135 174 km | způsobilé | bez závad | 27. 7. 2016 |
| 3. 4. 2015 | Evidenční kontrola | Hlavní město Praha (č. 3106) | 82 740 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel EUROFRIGO Trucking s.r.o. (IČO 27923461)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 7. 2015Vybavení zapsané v registru: ABSVybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJEEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE
-
Nový provozovatel EUROFRIGO Logistics s.r.o. (IČO 02900386)Vybavení zapsané v registru: OMEZ. RYCHLOSTI
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 7. 2016 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 8. 2017 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 8. 2018 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ · protokol CZ-3239-17-08-0505
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2018 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-18-08-0691
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 8. 2019 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-18-08-2040
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 8. 2020 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-19-08-0668
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 8. 2021 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-20-08-0610
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2022 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-21-10-0708
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 10. 2023 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-22-10-0327
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 12. 2024 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-23-12-1133
-
Nový vlastník a provozovatel Robert Záboj (IČO 66446198)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 12. 2025 · stanice: KROČEHLAVSKÁ 1025, 27203, KLADNO - DUBÍ · protokol CZ-3242-24-12-0524
-
Nový provozovatel AD Robert Záboj s.r.o. (IČO 22225421)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 12. 2026 · stanice: KROČEHLAVSKÁ 1025, 27203, KLADNO - DUBÍ · protokol CZ-3242-25-12-0367
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Zprávy z registru
- Potvrzení o možnosti záměny pneu. P24/25
- Potvrzení o možnosti záměny pneu. P24/45
- Hromadná přestavba HP-0425
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (SCANIA R450 2014 v ČR obvykle 3,8, medián 4)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 13,2 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %
Srovnáváme s 38 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- OMEZ. RYCHLOSTI
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (65)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- / N320
- Varianta
- C5W1711152AA3AX
- Verze
- E450OA210E1001X
- Typ kód
- N320
- VIN
- YS2R4X20005358010
- PČV
- 13150046
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA99
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2014
- Datum 1. registrace
- 28. 7. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 28. 7. 2014
- Druh (typ)
- 99 NOSIČ VÝMĚNÝCH NÁSTAVEB S ÚPRAVOU PRO TAŽENÍ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC13 124
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 64/2012A
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO VI
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.58
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 87/ 1425
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5955/ 2550/ 3995
- Rozvor [mm]
- 3700
- Provozní hmotnost
- 8460
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18600/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 65000/ 45000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R22,5 156/150L/ 22.5 X 9.00
315/70 R22,5 156/150L[2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- DUCOM S.R.O., STRACHOTÍN, ČR
- Výrobní číslo karoserie
- P204/2024
- Barva
- ČERNÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7949-070-00
- ES/EU
- E4*2007/46*0030
- Číslo ORV
- UBJ751219
- Druh RZ
- RZP
- Varianta RZ
- 701
- Doplňkový text na TP
- 16.12.2024 PŘESTAVBA VOZIDLA
- Další záznamy
- ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
UDANÁ HODNOTA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA JE MAXIMÁLNÍ.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB. ZÁZNAM O SCHVÁLENÍ TECHNICKÉ ZPŮSOBILOSTI 09.06.2014 SCANIA, RUDNÁ U PRAHY.
DNE 03.06.2024 ZAPSÁNY ALTERNATIVNÍ KOLA A PNEU DLE VYJÁDŘENÍ AKREDITOVANÉHO ZÁSTUPCE VÝROBCE VOZIDLA:
#N.1:385/65 R 22,5; 22,5 X 11,75.
DNE 18.09.2024 ZÁPIS ALT. KOL A PNEU NA ZÁKLADĚ VYJÁDŘENÍ AZ VÝROBCE :
JAKO AKREDITOVANÝ DOVOZCE VOZIDEL SCANIA DO ČESKÉ REPUBLIKY, SCANIA CZECH REPUBLIC S.R.O.
POTVRZUJEME, ŽE NA VOZIDLE SCANIA R 450 LA4X2MLA, ČÍSLO PODVOZKU YS2R4X20005358010, LZE
ZAMĚNIT NA PŘEDNÍ NÁPRAVĚ VOZIDLA PNEUMATIKY O ROZMĚRU 315/70 R22,5 NA RÁFCÍCH 22,5X9,00
ZA PNEUMATIKY O ROZMĚRU 385/55 R22,5 NA RÁFCÍCH 22,5X11,75.
16.12.2024 PROVEDENA HROMADNÁ PŘESTAVBA NA NÁKLADNÍ AUTOMOBIL-NOSIČ VÝMĚNÝCH NÁSTAVEB. SCHVÁLENO MD ČR Č. OSV.: HP-0425, Č.J: MD/2740/2021/150/2. VOZIDLO UZPŮSOBENO K PŘEPRAVĚ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB SCHVÁLENÉHO TYPU A ALTERNATIVNĚ K TAŽENÍ NÁVĚSŮ. PLNÍ USTANOVENÍ ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005358010
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.