SCANIA R410

  • 2014
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 302 kW ≈ 411 k

VINYS2R4X20005361541

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 17:08 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005361541

STK končí 18. 12. 2026. Pošleme vám e-mail 30 a 7 dní předem.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Nizozemské království), datum dovozu 28. 12. 2021. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R410
Typ
N331
Datum 1. registrace
24. 9. 2014
Datum 1. registrace v ČR
28. 12. 2021
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
302 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 40 dnů
platnost do 18. 12. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 231 612 km
při prohlídce 18. 12. 2025

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2014 při prohlídce v roce 2025: 892–1 177 tis. km (medián 1 023 621 km, 178 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
AUTONOVEX Transport s.r.o.
od 28. 12. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
24. 9. 2014 První registrace Registr silničních vozidel
28. 12. 2021 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
28. 12. 2021 Nový vlastník a provozovatel AUTONOVEX Transport s.r.o. (IČO 29095018) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

900 0001 000 0001 100 0001 200 0001 300 000 2022202320242025 23. 12. 2021: 980 685 km6. 1. 2023: 1 048 623 km9. 1. 2023: 1 048 636 km15. 12. 2023: 1 107 697 km15. 12. 2023: 1 107 710 km18. 12. 2024: 1 162 405 km18. 12. 2024: 1 162 430 km18. 12. 2025: 1 231 612 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
18. 12. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Sadov (č. 3409) 1 231 612 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
18. 12. 2026
18. 12. 2024 Opakovaná STK Sadov (č. 3409) 1 162 430 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
18. 12. 2025
18. 12. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Sadov (č. 3409) 1 162 405 km nezpůsobilé
2 lehké, 3 vážné, 1 nebezpečná
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.12.1.2.3 Elektrické zapojení nebo způsob uvedení v činnost (jiného) světelného zařízení (povinného / nepovinného) není v souladu s požadavky. vážná
  • 4.12.2.2 Povinná kontrolka činnosti / signalizace poruchy /zapojení obvodu (optická nebo zvuková) světelného zařízení (jiného) nebo světelného systému, je-li vyžadována, chybí. vážná
  • 5.3.1.5.1 Některá část stabilizátoru je poškozená nebo nadměrně zkorodovaná (např. úchyty) a tato závada ovlivňuje spolehlivost funkce stabilizátoru. vážná
  • 1.2.1.2.2 Rozdíl brzdných sil (při brzdění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. nebezpečná
15. 12. 2023 Pravidelná STK Sadov (č. 3409) 1 107 710 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
15. 12. 2024
15. 12. 2023 Měření emisí Sadov (č. 540303) 1 107 697 km způsobilé bez závad 15. 12. 2024
9. 1. 2023 Pravidelná STK Sadov (č. 3409) 1 048 636 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
9. 1. 2024
6. 1. 2023 Měření emisí Sadov (č. 540303) 1 048 623 km způsobilé bez závad 6. 1. 2024
23. 12. 2021 Evidenční kontrola Sokolov (č. 3416) 980 685 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Nizozemské království
    Nový vlastník a provozovatel AUTONOVEX Transport s.r.o. (IČO 29095018)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 12. 2022 · stanice: Chebská 2239, 356 01, Sokolov
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2024 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 362 61, SADOV · protokol CZ-3409-23-01-0065
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 12. 2024 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 362 61, SADOV · protokol CZ-3409-23-12-0103
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 362 61, SADOV · protokol CZ-3409-24-12-0150
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 12. 2025 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 362 61, SADOV · protokol CZ-3409-24-12-0160
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 12. 2026 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 362 61, SADOV · protokol CZ-3409-25-12-0143
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (57)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R410
Typ
N331
Typ kód
N331
VIN
YS2R4X20005361541
PČV
17174977
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
VALNÍKOVÝ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV
Datum 1. registrace
24. 9. 2014
Datum 1. registrace v ČR
28. 12. 2021
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV
Typ motoru
DC13 115
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
302 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2 -1 ZADNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
64/2012A EURO 6
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1425
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
9900/ 2550/ 4000
Rozvor [mm]
5700
Provozní hmotnost
10740
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 19000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
24000/ 24000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 50000
Ložná délka
7400
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5 154/148L / 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 150/147K [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
4 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA C ČEP 50 MM
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
8157-037-00
ES/EU
e4*2007/46*0031
Číslo TP
UL113114
Číslo ORV
UBA458768
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ALT. PNEU: PŘEDNÍ NÁPRAVA: 355/50 R22.5 NA RÁFKU 11.75 X 22.5; ZADNÍ NÁPRAVA: 315/60 R22.5 NA RÁFKU 9.00 X 22.5. VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ ZÁKONA 56/2001 SB.
DATUM PRVNÍ REGISTRACE DLE TP NIZOZEMÍ 24.9.2014.

Další ověření (externí odkazy)