SCANIA R450

  • 2014
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005364765

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 2:30 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005364765

STK končí 16. 12. 2026. Pošleme vám e-mail 30 a 7 dní předem.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,8 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 40 dnů (29. 11. 2024 až 8. 1. 2025). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Rok výroby
2014
Datum 1. registrace
16. 9. 2014
Datum 1. registrace v ČR
16. 9. 2014
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 40 dnů
platnost do 16. 12. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 220 529 km
při prohlídce 16. 12. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 11 let: 779–1 154 tis. km (medián 1 035 486 km, 94 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

5
Vlastníků v registru
ČSOB Leasing, a.s.
od 8. 1. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
16. 9. 2014 První registrace Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
29. 5. 2015 Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606) Registr silničních vozidel
29. 5. 2015 Nový provozovatel KARIPO s.r.o. (IČO 26255081) Registr silničních vozidel
26. 5. 2021 Nový vlastník KARIPO s.r.o. (IČO 26255081) Registr silničních vozidel
29. 11. 2024 Nový vlastník a provozovatel ČAŇO TRANSPORT s.r.o. (IČO 26922029) Registr silničních vozidel
8. 1. 2025 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
8. 1. 2025 Nový provozovatel Michael Kropáček (IČO 07658575) Registr silničních vozidel
29. 12. 2025 Nový provozovatel MSK Transport & Logistic s.r.o. (IČO 22328459) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 20162018202020222024 21. 5. 2015: 79 351 km1. 6. 2015: 79 507 km1. 6. 2015: 79 514 km1. 6. 2015: 79 515 km31. 5. 2016: 225 234 km31. 5. 2016: 225 234 km29. 5. 2017: 360 679 km29. 5. 2017: 360 679 km28. 5. 2018: 510 199 km28. 5. 2018: 510 199 km27. 5. 2019: 652 253 km27. 5. 2019: 652 254 km27. 5. 2019: 652 254 km26. 5. 2020: 801 517 km26. 5. 2020: 801 521 km26. 5. 2020: 801 521 km24. 5. 2021: 951 184 km24. 5. 2021: 951 217 km20. 5. 2022: 1 095 321 km19. 6. 2023: 1 164 109 km19. 6. 2023: 1 164 110 km25. 11. 2024: 1 169 254 km16. 12. 2025: 1 220 529 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
16. 12. 2025 Pravidelná STK Staré Město (č. 3719) 1 220 529 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.11.1.1 Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
16. 12. 2026
16. 12. 2025 Měření emisí Staré Město (č. 470544) – způsobilé bez závad 16. 12. 2026
25. 11. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Staré Město (č. 3719) 1 169 254 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
25. 11. 2025
19. 6. 2023 Pravidelná STK Přerov (č. 3812) 1 164 110 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
19. 6. 2024
19. 6. 2023 Měření emisí Přerov (č. 180805) 1 164 109 km způsobilé bez závad 19. 6. 2024
20. 5. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Přerov (č. 3812) 1 095 321 km způsobilé
2 lehké
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
20. 5. 2023
24. 5. 2021 Pravidelná STK Přerov (č. 3812) 951 217 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
24. 5. 2022
24. 5. 2021 Měření emisí Zlín (č. 570504) 951 184 km způsobilé bez závad 24. 5. 2022
26. 5. 2020 Na žádost zákazníka Přerov (č. 3812) 801 521 km způsobilé bez závad
26. 5. 2020 Pravidelná STK Přerov (č. 3812) 801 521 km způsobilé bez závad 26. 5. 2021
26. 5. 2020 Měření emisí Horní Moštěnice (č. 580811) 801 517 km způsobilé bez závad 26. 5. 2021
27. 5. 2019 Na žádost zákazníka Přerov (č. 3812) 652 254 km způsobilé bez závad
27. 5. 2019 Pravidelná STK Přerov (č. 3812) 652 254 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
27. 5. 2020
27. 5. 2019 Měření emisí Přerov (č. 580802) 652 253 km způsobilé bez závad 27. 5. 2020
28. 5. 2018 Na žádost zákazníka Přerov (č. 3812) 510 199 km způsobilé bez závad
28. 5. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Přerov (č. 3812) 510 199 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
28. 5. 2019
29. 5. 2017 Na žádost zákazníka Olomoucký kraj (č. 3812) 360 679 km způsobilé bez závad
29. 5. 2017 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3812) 360 679 km způsobilé
2 lehké
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
29. 5. 2018
31. 5. 2016 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3812) 225 234 km způsobilé bez závad 31. 5. 2017
31. 5. 2016 Na žádost zákazníka Olomoucký kraj (č. 3812) 225 234 km způsobilé bez závad
1. 6. 2015 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3812) 79 515 km způsobilé
1 lehká
  • 7.13.2.1 Označení nebo nápisy na vozidle jsou částečně poškozené, avšak jsou čitelné a plní svoji funkci. lehká
1. 6. 2016
1. 6. 2015 Na žádost zákazníka Olomoucký kraj (č. 3812) 79 514 km způsobilé bez závad
1. 6. 2015 Evidenční kontrola Olomoucký kraj (č. 3812) 79 507 km způsobilé bez závad
21. 5. 2015 Evidenční kontrola Jihomoravský kraj (č. 3716) 79 351 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 9. 2015
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE
  3. Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)
    Nový provozovatel KARIPO s.r.o. (IČO 26255081)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2016 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
    Prohlídka na žádost provozovatele výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
    Prohlídka na žádost provozovatele výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
  5. Prohlídka na žádost provozovatele výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 5. 2017 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 5. 2018 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-17-05-0485
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 5. 2019 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-18-05-0440
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 5. 2020 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-19-05-0409
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2021 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-20-05-0417
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 5. 2022 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-21-05-0322
  11. Nový vlastník KARIPO s.r.o. (IČO 26255081)
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2023 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-22-05-0349
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 6. 2024 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-23-06-0294
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 11. 2025 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-24-11-0244
  15. Nový vlastník a provozovatel ČAŇO TRANSPORT s.r.o. (IČO 26922029)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  16. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel Michael Kropáček (IČO 07658575)
    Konec vyřazení z provozu LUHAČOVICE
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 12. 2026 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-25-12-0184
  18. Nový provozovatel MSK Transport & Logistic s.r.o. (IČO 22328459)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Zprávu zapsal: Vilímková Lucie,Typ vozu: R450LA4x
  • Zprávu zapsal: Vilímková Lucie,Typ vozu: R450LA4x
  • Potvrzení alternativního použití pneumatik. Vystav

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 5 (SCANIA R450 2014 v ČR obvykle 3,8, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 13,2 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 38 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1711152AB3AX
Verze
E450OA211E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005364765
PČV
13206074
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2014
Datum 1. registrace
16. 9. 2014
Datum 1. registrace v ČR
16. 9. 2014
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 124
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.58
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8433
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5 154/148L / 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 152/147K [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-070-00
ES/EU
E4*2007/46*0030
Číslo ORV
UBM582033
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
DNE 26.05.2021 LEASING UKONČEN
Další záznamy
DNE 19.06.2018 NA ZÁKLADĚ POTVRZENÍ AKR. DOVOZCE SCANIA CZECH REPUBLIC S.R.O.
VYDANÉ DNE 01.06.2018 PROVEDEN ZÁPIS ALT. POUŽITÍ PNEU:
PŘEDNÍ NÁPRAVA 385/65 R22,5, 385/55 R22,5, 355/50 R22,5 NA RÁFKU 11,7X22,5.
PŘEDNÍ A ZADNÍ NÁPRAVA 295/80 R22,5, 315/80 R22,5, 315/70 R22,5, 315/60 R22,5,
295/60 R22,5 NA RÁFKU 9X22,5.
POKAŽDÉ ZÁMĚNĚ PNEUMATIK JE NEZBYTNÉ PŘENASTAVIT VE ZNAČKOVÉM SERVISU SCANIA
ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY VOZIDLA.
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Udaná hodnota celkové výšky vozidla je maximální.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)