SCANIA R410
- 2014
- ČERVENÁ
- 12742 cm³
- 302 kW ≈ 411 k
VINYS2R4X20005365077
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 12:21 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005365077
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 39 dnů (31. 10. 2016 až 9. 12. 2016). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R410
- Typ
- N320
- Datum 1. registrace
- 3. 10. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 10. 2014
- Barva
- ČERVENÁ
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 302 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: Petr Šotka (IČO 45107017) od 9. 12. 2016
- Vlastník: Petr Šotka (IČO 45107017) od 6. 3. 2023
Obvyklé u vozidel z roku výroby 2014 při prohlídce v roce 2026: 884–1 167 tis. km (medián 1 028 199 km, 133 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 3. 10. 2014 | První registrace | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 3. 10. 2014 | Nový provozovatel | INEX LOGISTICS s.r.o. (IČO 46505610) | Registr silničních vozidel |
| 31. 10. 2016 | Nový vlastník a provozovatel | ProScan a.s. (IČO 25964992) | Registr silničních vozidel |
| 9. 12. 2016 | Nový vlastník | ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) | Registr silničních vozidel |
| 9. 12. 2016 | Nový provozovatel | Petr Šotka (IČO 45107017) | Registr silničních vozidel |
| 6. 3. 2023 | Nový vlastník | Petr Šotka (IČO 45107017) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 8. 1. 2026 | Pravidelná STK | Kosmonosy (č. 3218) | 1 326 323 km | způsobilé | 1 lehká
| 8. 1. 2027 |
| 3. 1. 2025 | Pravidelná STK | Kosmonosy (č. 3218) | 1 240 727 km | způsobilé | 1 lehká
| 3. 1. 2026 |
| 5. 1. 2024 | Pravidelná STK | Kosmonosy (č. 3218) | 1 131 661 km | způsobilé | 2 lehké
| 5. 1. 2025 |
| 5. 1. 2024 | Měření emisí | Mladá Boleslav (č. 520701) | 113 661 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 5. 1. 2026 |
| 14. 11. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 993 201 km | způsobilé | 3 lehké
| 14. 11. 2023 |
| 9. 9. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 878 920 km | způsobilé | 4 lehké
| 9. 9. 2022 |
| 7. 9. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 749 845 km | způsobilé | 3 lehké
| 7. 9. 2021 |
| 6. 9. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 625 709 km | způsobilé | 3 lehké
| 6. 9. 2020 |
| 10. 9. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 513 086 km | způsobilé | 5 lehkých
| 10. 9. 2019 |
| 11. 9. 2017 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3218) | 358 845 km | způsobilé | 6 lehkých
| 11. 9. 2018 |
| 7. 12. 2016 | Evidenční kontrola | Královéhradecký kraj (č. 3615) | 255 891 km | způsobilé | bez závad | |
| 27. 10. 2016 | Evidenční kontrola | Královéhradecký kraj (č. 3601) | 255 824 km | způsobilé | bez závad | |
| 7. 9. 2016 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3610) | 239 608 km | způsobilé | bez závad | 7. 9. 2017 |
| 14. 9. 2015 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3615) | 116 637 km | způsobilé | 1 lehká
| 14. 9. 2016 |
| 6. 10. 2014 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3615) | 14 km | způsobilé | bez závad | 6. 10. 2015 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel INEX LOGISTICS s.r.o. (IČO 46505610)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2015Vybavení zapsané v registru: ABSVybavení zapsané v registru: OMEZ. RYCHLOSTIVybavení zapsané v registru: ZÁVĚS
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 10. 2015 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍNPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 10. 2015 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-14-10-0070
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 9. 2016 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-15-09-0210Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 9. 2016 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 9. 2017 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 533 53, PARDUBICE, POLABINYPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 9. 2017 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 533 53, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-16-09-0296
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 541 02, TRUTNOVEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 541 02, TRUTNOV · protokol CZ-3601-16-10-0924
-
Nový vlastník a provozovatel ProScan a.s. (IČO 25964992)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-16-12-0069
-
Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)Nový provozovatel Petr Šotka (IČO 45107017)Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 9. 2018 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-17-09-0208
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 9. 2019 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-18-09-0130
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 9. 2020 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-19-09-0204
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 9. 2021 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-20-09-0152
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2022 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-21-09-0329
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2023 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-22-11-0506
-
Nový vlastník Petr Šotka (IČO 45107017)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2025 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-24-01-0185
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2026 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-25-01-0037
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 1. 2027 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-26-01-0165
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- OMEZ. RYCHLOSTI
- ZÁVĚS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (59)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R410
- Typ
- N320
- Varianta
- C5W1751152AA3A
- Verze
- H410OA210D1001D
- Typ kód
- N320
- VIN
- YS2R4X20005365077
- PČV
- 13228740
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Datum 1. registrace
- 3. 10. 2014
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 10. 2014
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC13 115
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 302 / 1900
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 64/2012A
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO VI
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1425
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5955/ 2550/ 3995
- Rozvor [mm]
- 3700
- Provozní hmotnost
- 8635
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 60000/ 45000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 305/70 R22.5 152/148L / 22.5 X 9.00
305/70 R22.5 152/148L [2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G 50-X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7949-080-00
- ES/EU
- E4*2007/46*0030
- Číslo TP
- UG035842
- Číslo ORV
- UBE721969
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Další záznamy
- [Alternativní provedení vozidla:
*1: NÁKLADNÍ AUTOMOBIL ADR;
*3: N3G;
*6: Dle skutečného provedení;
*7: Dle skutečného provedení;
*8: P440; G440; R440;
*9: XLEP4X2???; YS2P4X2???; 9BSP4x2???; VLUP4x2???;
XLEG4X2???; YS2G4X2???; 9BSG4x2???; VLUG4x2???;
XLER4X2???; YS2R4X2???; 9BSR4x2???; VLUR4x2???;
XLEP4X4???; YS2P4X4???; 9BSP4x4???; VLUP4x4???;
XLEG4X4???; YS2G4X4???; 9BSG4x4???; VLUG4x4???;
XLER4X4???; YS2R4X4???; 9BSR4x4???; VLUR4x4???
*10: SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, HOLANDSKO;
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO;
SCANIA DO BRASIL LTDA, SAO PAULO, BRAZÍLIE;
SCANIA PRODUCTION ANGERS SA, ANGERS, FRANCIE;
*23: 2 - 6;
*24: 2 - 6;
*26: 0 - 2;
*29: 5 540 - 12 000;
*30: 2 500; 2 550;
*31: 2 800 - 4 000;
*32: 3 300; 3 550; 3 700; 3 900;
*35: 5 790 - 9 290;
*36: 18 200/18 000 - 24 000/18 000
*37-1: 6 700/6 700 - 9 000/9 000;
*37-2: 11 500/11 500 - 15 000/11 500;
*41: 30 000/30 000 - 70 000/48 000;
*42: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-4; TŘÍDA G50-1;
*43: 2 - 2;
*44: 11.75x22.5; 385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*44-45: 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20; 295/55R22.5; 295/60R22.5;
315/60R22.5;
275/70R22.5; 305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5;
295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*48: 85 S OMEZOVAČEM;
*56: ANO; NE;
*57: AUT; MAN;
*60: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
* Číslo homologace typu ES e4*2007/46*0030*10
*23: 2
*35: 6 900 - 8 200
*36: 18 000/18 000
*37: 7 100/7 100; 11 500/11 500
*41: 45 000/45 000
*57: MAN
*56x: NE
*57x: ANO
*58x: VZDUCHOVÉ
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Udaná hodnota celkové výšky vozidla je maximální.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005365077
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.