SCANIA R450

  • 2014
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005366245

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 1:51 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005366245

STK propadla 9. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 178 dnů (6. 10. 2014 až 2. 4. 2015). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
6. 10. 2014
Datum 1. registrace v ČR
6. 10. 2014
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 9. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 416 340 km
při prohlídce 9. 10. 2026
5
Vlastníků v registru
DDBEN s.r.o.
od 17. 10. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
6. 10. 2014 První registrace Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
2. 4. 2015 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
2. 4. 2015 Nový provozovatel ČAŇO TRANSPORT s.r.o. (IČO 26922029) Registr silničních vozidel
12. 2. 2020 Nový vlastník ČAŇO TRANSPORT s.r.o. (IČO 26922029) Registr silničních vozidel
4. 7. 2022 Nový vlastník a provozovatel DVOŘÁK TRUCK-SERVIS s.r.o. (IČO 02461587) Registr silničních vozidel
17. 10. 2022 Nový vlastník a provozovatel DDBEN s.r.o. (IČO 06973451) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

750 0001 000 0001 250 0001 500 000 2020202120222023202420252026 7. 10. 2019: 766 560 km30. 1. 2020: 812 116 km16. 10. 2020: 904 380 km13. 10. 2021: 1 016 680 km1. 7. 2022: 1 080 994 km11. 10. 2022: 1 081 586 km11. 10. 2022: 1 081 590 km9. 10. 2023: 1 158 751 km9. 10. 2023: 1 158 752 km17. 10. 2024: 1 249 451 km31. 10. 2024: 1 249 594 km7. 10. 2025: 1 331 725 km9. 10. 2025: 1 332 336 km7. 10. 2026: 1 416 322 km9. 10. 2026: 1 416 340 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
9. 10. 2026 Pravidelná STK Staré Město (č. 3719) 1 416 340 km způsobilé 3 lehké 9. 10. 2027
7. 10. 2026 Měření emisí Uherské Hradiště (č. 171101) 1 416 322 km způsobilé bez závad 7. 10. 2028
9. 10. 2025 Pravidelná STK Staré Město (č. 3719) 1 332 336 km způsobilé 1 lehká 9. 10. 2026
7. 10. 2025 Měření emisí Uherské Hradiště (č. 171101) 1 331 725 km způsobilé bez závad 7. 10. 2027
31. 10. 2024 Pravidelná STK Staré Město (č. 3719) 1 249 594 km způsobilé 3 lehké 31. 10. 2025
17. 10. 2024 Měření emisí Uherské Hradiště (č. 171101) 1 249 451 km způsobilé bez závad 17. 10. 2026
9. 10. 2023 Pravidelná STK Staré Město (č. 3719) 1 158 752 km způsobilé 4 lehké 9. 10. 2024
9. 10. 2023 Měření emisí Uherské Hradiště (č. 171101) 1 158 751 km způsobilé bez závad 9. 10. 2025
11. 10. 2022 Pravidelná STK Jihlava (č. 3709) 1 081 590 km způsobilé 3 lehké 11. 10. 2023
11. 10. 2022 Měření emisí Jihlava (č. 570703) 1 081 586 km způsobilé bez závad 11. 10. 2023
1. 7. 2022 Evidenční kontrola Staré Město (č. 3719) 1 080 994 km způsobilé bez závad
13. 10. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Staré Město (č. 3719) 1 016 680 km způsobilé 2 lehké 13. 10. 2022
16. 10. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Staré Město (č. 3719) 904 380 km způsobilé 1 lehká 16. 10. 2021
30. 1. 2020 Evidenční kontrola Staré Město (č. 3719) 812 116 km způsobilé bez závad
7. 10. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Staré Město (č. 3719) 766 560 km způsobilé 3 lehké 7. 10. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 10. 2015
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 3. 2015 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-15-03-0304
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 3. 2015 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 3. 2015 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 3. 2015 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 3. 2015 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE
  3. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel ČAŇO TRANSPORT s.r.o. (IČO 26922029)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2016 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-15-10-0026
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2016 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2017 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-16-10-0006
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2017 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2018 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-17-10-0112
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2017 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-17-10-0104
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 10. 2019 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-18-10-0083
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 10. 2020 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-19-10-0086
  9. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 1. 2020 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-20-01-0373
  10. Nový vlastník ČAŇO TRANSPORT s.r.o. (IČO 26922029)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 10. 2021 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-20-10-0198
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 10. 2022 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-21-10-0165
  13. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-22-07-0010
  14. Nový vlastník a provozovatel DVOŘÁK TRUCK-SERVIS s.r.o. (IČO 02461587)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2023 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-22-10-0377
  16. Nový vlastník a provozovatel DDBEN s.r.o. (IČO 06973451)
    Konec vyřazení z provozu VELKÉ MEZIŘÍČÍ
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2024 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-23-10-0126
  18. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 53048, Pardubice · protokol CZ-7717-24-07-0040
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 10. 2025 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-24-10-0351
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2026 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-25-10-0111
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneumatik. Vystavil: P

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 5. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1711152AB3AX
Verze
E450OA211E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005366245
PČV
13229188
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
6. 10. 2014
Datum 1. registrace v ČR
6. 10. 2014
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 124
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.58
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
8393
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5 160J/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 154/150L [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-070-00
ES/EU
e4*2007/46*0030
Číslo TP
UM865934
Číslo ORV
UBE209514
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
UDANÁ HODNOTA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA JE MAXIMÁLNÍ.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)