SCANIA R450

  • 2014
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005367871

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 13:12 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005367871

STK končí 17. 12. 2026. Pošleme vám e-mail 30 a 7 dní předem.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N320
Datum 1. registrace
24. 11. 2014
Datum 1. registrace v ČR
24. 11. 2014
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 39 dnů
platnost do 17. 12. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
758 515 km
při prohlídce 17. 12. 2025

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2014 při prohlídce v roce 2025: 779–1 154 tis. km (medián 1 035 486 km, 94 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
TOMATRANS s.r.o.
od 8. 2. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
24. 11. 2014 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
24. 11. 2014 Nový provozovatel Nera Hořovice s.r.o. (IČO 25676989) Registr silničních vozidel
12. 9. 2016 Nový provozovatel TOMATRANS s.r.o. (IČO 28064909) Registr silničních vozidel
8. 2. 2021 Nový vlastník TOMATRANS s.r.o. (IČO 28064909) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 0001 000 000 20162018202020222024 8. 12. 2015: 132 094 km8. 9. 2016: 230 588 km8. 12. 2016: 247 286 km8. 12. 2017: 341 253 km7. 12. 2018: 418 050 km3. 12. 2019: 472 288 km3. 12. 2020: 523 955 km14. 1. 2021: 527 867 km6. 12. 2021: 583 729 km8. 12. 2022: 630 702 km11. 12. 2023: 671 274 km5. 6. 2024: 695 418 km5. 12. 2024: 720 775 km17. 12. 2025: 758 515 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 12. 2025 Pravidelná STK Mělník (č. 3202) 758 515 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
17. 12. 2026
5. 12. 2024 Pravidelná STK Mělník (č. 3202) 720 775 km způsobilé bez závad 5. 12. 2025
5. 6. 2024 TSK - Opakovaná Mělník (č. 3202) 695 418 km způsobilé bez závad 11. 12. 2024
20. 5. 2024 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) – dočasně způsobilé
1 vážná
  • 5.2.3.6.1 Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. vážná
11. 12. 2023 Pravidelná STK Mělník (č. 3202) 671 274 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
11. 12. 2024
8. 12. 2022 Pravidelná STK Mělník (č. 3202) 630 702 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
8. 12. 2023
6. 12. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Mělník (č. 3202) 583 729 km způsobilé bez závad 6. 12. 2022
14. 1. 2021 Evidenční kontrola Mělník (č. 3202) 527 867 km způsobilé bez závad
3. 12. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Mělník (č. 3202) 523 955 km způsobilé bez závad 3. 12. 2021
3. 12. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Mělník (č. 3202) 472 288 km způsobilé bez závad 3. 12. 2020
7. 12. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Mělník (č. 3202) 418 050 km způsobilé
1 lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
7. 12. 2019
8. 12. 2017 Pravidelná STK + měření emisí Středočeský kraj (č. 3202) 341 253 km způsobilé bez závad 8. 12. 2018
8. 12. 2016 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3202) 247 286 km způsobilé bez závad 8. 12. 2017
8. 9. 2016 Evidenční kontrola Středočeský kraj (č. 3217) 230 588 km způsobilé bez závad
8. 12. 2015 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3217) 132 094 km způsobilé bez závad 8. 12. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Nera Hořovice s.r.o. (IČO 25676989)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 11. 2015
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2016 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 268 01, HOŘOVICE · protokol CZ-3217-15-12-0060
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2016 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 268 01, HOŘOVICE
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 268 01, HOŘOVICE · protokol CZ-3217-16-09-0073
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 268 01, HOŘOVICE
  4. Nový provozovatel TOMATRANS s.r.o. (IČO 28064909)
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2017 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-16-12-0638
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2018 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-17-12-0489
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2019 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-18-12-0406
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2020 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-19-12-0136
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2021 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-20-12-0267
  10. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-21-01-0740
  11. Nový vlastník TOMATRANS s.r.o. (IČO 28064909)
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 12. 2022 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-21-12-0311
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2023 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-22-12-0424
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 12. 2024 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-23-12-0513
  15. Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 19. 6. 2024 · stanice: Lidické náměstí 9, 401 79, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-24-05-0254
  16. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 12. 2024 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-24-06-0305
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 12. 2025 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-24-12-0254
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 12. 2026 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-25-12-0901
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N320
Varianta
C5W1711152
Verze
E450OA210E100LD
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005367871
PČV
13287592
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
24. 11. 2014
Datum 1. registrace v ČR
24. 11. 2014
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 124
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
64/2012A
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,58
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1425
Za jízdy
87

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5940/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8720
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
305/70 R22.5 152/148L / 22.5 X 9.00
305/70 R22.5 152/148L [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
4 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-070-00
Číslo TP
UG035984
Číslo ORV
UBA310436
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ

Další ověření (externí odkazy)