SCANIA R450

  • 2014
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005368651

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 18:32 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005368651

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N320
Datum 1. registrace
3. 11. 2014
Datum 1. registrace v ČR
3. 11. 2014
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Provozovatel: Petr Šotka (IČO 45107017) od 21. 11. 2017
  • Vlastník: Petr Šotka (IČO 45107017) od 15. 8. 2023
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 18. 9. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 343 661 km
při prohlídce 18. 9. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2014 při prohlídce v roce 2026: 776–1 208 tis. km (medián 1 033 808 km, 70 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
Petr Šotka
od 15. 8. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
3. 11. 2014 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
3. 11. 2014 Nový provozovatel Nera Hořovice s.r.o. (IČO 25676989) Registr silničních vozidel
21. 11. 2017 Nový vlastník Nera Hořovice s.r.o. (IČO 25676989) Registr silničních vozidel
21. 11. 2017 Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606) Registr silničních vozidel
21. 11. 2017 Nový provozovatel Petr Šotka (IČO 45107017) Registr silničních vozidel
15. 8. 2023 Nový vlastník Petr Šotka (IČO 45107017) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 201620182020202220242026 9. 11. 2015: 149 638 km7. 11. 2016: 294 936 km10. 11. 2017: 447 577 km22. 10. 2018: 563 475 km22. 10. 2018: 563 476 km23. 9. 2019: 659 076 km13. 6. 2020: 749 403 km29. 9. 2020: 793 576 km29. 9. 2020: 793 580 km27. 9. 2021: 936 627 km26. 9. 2022: 1 035 251 km3. 10. 2023: 1 126 121 km3. 10. 2023: 1 126 122 km26. 9. 2024: 1 207 522 km11. 9. 2025: 1 288 423 km18. 9. 2026: 1 343 661 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
18. 9. 2026 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 1 343 661 km způsobilé bez závad 18. 9. 2027
11. 9. 2025 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 1 288 423 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
11. 9. 2026
26. 9. 2024 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 1 207 522 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
26. 9. 2025
3. 10. 2023 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 1 126 122 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
3. 10. 2024
3. 10. 2023 Měření emisí Mladá Boleslav (č. 520701) 1 126 121 km způsobilé bez závad 3. 10. 2025
26. 9. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Kosmonosy (č. 3218) 1 035 251 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
26. 9. 2023
27. 9. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Kosmonosy (č. 3218) 936 627 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 4.2.3.1.4 Svítilna je umístěna na pohyblivých částech, nebo její umístění na pohyblivých částech není v souladu s požadavky. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
27. 9. 2022
29. 9. 2020 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 793 580 km způsobilé
4 lehké
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
29. 9. 2021
29. 9. 2020 Měření emisí Mladá Boleslav (č. 520701) 793 576 km způsobilé bez závad 29. 9. 2022
13. 6. 2020 Technická silniční kontrola Liberec (č. 7718) 749 403 km způsobilé bez závad
23. 9. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Kosmonosy (č. 3218) 659 076 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
23. 9. 2020
22. 10. 2018 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 563 476 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
22. 10. 2019
22. 10. 2018 Měření emisí Mladá Boleslav (č. 520701) 563 475 km způsobilé bez závad 22. 10. 2019
10. 11. 2017 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3217) 447 577 km způsobilé
2 lehké
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
10. 11. 2018
7. 11. 2016 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3106) 294 936 km způsobilé
1 lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
7. 11. 2017
9. 11. 2015 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3217) 149 638 km způsobilé bez závad 9. 11. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Nera Hořovice s.r.o. (IČO 25676989)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 11. 2015
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 11. 2016 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 268 01, HOŘOVICE
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 11. 2017 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-16-11-0487
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 11. 2018 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 268 01, HOŘOVICE · protokol CZ-3217-17-11-0094
  5. Nový vlastník Nera Hořovice s.r.o. (IČO 25676989)
    Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)
    Nový provozovatel Petr Šotka (IČO 45107017)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2019 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-18-10-0635
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 9. 2020 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-19-09-0615
  8. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: nám. Dr. E. Beneše 26, 460 32, Liberec 3 · protokol CZ-7718-20-06-0084
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 9. 2021 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-20-09-0783
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 9. 2022 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-21-09-0817
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 9. 2023 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-22-09-0739
  12. Nový vlastník Petr Šotka (IČO 45107017)
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2024 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-23-10-0123
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 9. 2025 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-24-09-0928
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 9. 2026 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-25-09-0253
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 9. 2027 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-26-09-0489
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (62)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N320
Varianta
C5W1711152AA3Ax
Verze
E450OA210E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005368651
PČV
13261968
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
3. 11. 2014
Datum 1. registrace v ČR
3. 11. 2014
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 124
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,58
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8681
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5 156K / 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 150/147L [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-070-00
Číslo TP
UG184525
Číslo ORV
UBG399248
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
[Alternativní provedení vozidla:
*1: NÁKLADNÍ AUTOMOBIL ADR;
*3: N3G;
*6: Dle skutečného provedení;
*7: Dle skutečného provedení;
*8: P440; G440; R440;
*9: XLEP4X2???; YS2P4X2???; 9BSP4x2???; VLUP4x2???;
XLEG4X2???; YS2G4X2???; 9BSG4x2???; VLUG4x2???;
XLER4X2???; YS2R4X2???; 9BSR4x2???; VLUR4x2???;
XLEP4X4???; YS2P4X4???; 9BSP4x4???; VLUP4x4???;
XLEG4X4???; YS2G4X4???; 9BSG4x4???; VLUG4x4???;
XLER4X4???; YS2R4X4???; 9BSR4x4???; VLUR4x4???
*10: SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, HOLANDSKO;
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO;
SCANIA DO BRASIL LTDA, SAO PAULO, BRAZÍLIE;
SCANIA PRODUCTION ANGERS SA, ANGERS, FRANCIE;
*23: 2 - 6;
*24: 2 - 6;
*26: 0 - 2;
*29: 5 540 - 12 000;
*30: 2 500; 2 550;
*31: 2 800 - 4 000;
*32: 3 300; 3 550; 3 700; 3 900;
*35: 5 790 - 9 290;
*36: 18 200/18 000 - 24 000/18 000
*37-1: 6 700/6 700 - 9 000/9 000;
*37-2: 11 500/11 500 - 15 000/11 500;
*41: 30 000/30 000 - 70 000/48 000;
*42: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-4; TŘÍDA G50-1;
*43: 2 - 2;
*44: 11.75x22.5; 385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*44-45: 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20; 295/55R22.5; 295/60R22.5;
315/60R22.5;
275/70R22.5; 305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5;
295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*48: 85 S OMEZOVAČEM;
*56: ANO; NE;
*57: AUT; MAN;
*60: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
* Číslo homologace typu ES e4*2007/46*0030*09
*23: 2
*35: 6 900 - 8 200
*36: 18 000/18 000
*37: 7 100/7 100; 11 500/11 500
*41: 45 000/45 000
*57: MAN
*56x: NE
*57x: ANO
*58x: VZDUCHOVÉ
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Udaná hodnota celkové výšky vozidla je maximální.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)