SCANIA R450

  • 2014
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005370158

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 2. listopadu 2026 v 16:40 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005370158

Semafor rizik: zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Rok výroby
2014
Datum 1. registrace
14. 11. 2014
Datum 1. registrace v ČR
14. 11. 2014
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2014 v ČR obvykle 3,8, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 13,2 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 38 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel ZDAR, a.s. (IČO 46965815)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2015
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2016 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2016 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-15-11-0081
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 11. 2017 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-16-11-0079
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2018 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-17-11-0040
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 5. 12. 2018 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-18-11-0025
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 11. 2019 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-18-11-0031
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 3. 2019 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-19-03-0168
  8. Nový vlastník a provozovatel R MALEC s.r.o. (IČO 25596314)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 6. 2021 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-20-06-0686
  10. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-21-02-0689
  11. Nový vlastník a provozovatel LION TRANS s.r.o. (IČO 07700326)
    Konec vyřazení z provozu ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
  12. Nový provozovatel Šlechta transport, s.r.o. (IČO 27900266)
  13. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-04-0263
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 6. 2022 · stanice: PALACKÉHO 94, 28101, VELIM · protokol CZ-3238-21-06-1065
  15. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-01-0883
  16. Nový provozovatel LION TRANS s.r.o. (IČO 07700326)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  17. Konec vyřazení z provozu OLOMOUC
  18. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 9. 2023 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-22-09-0046
  20. Konec vyřazení z provozu UNIČOV
  21. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  22. Konec vyřazení z provozu OLOMOUC
  23. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 4. 2027 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-26-04-0310
  24. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  25. Konec vyřazení z provozu UNIČOV
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (57)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751302AB3AX
Verze
E450OA210E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005370158
PČV
13278711
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2014
Datum 1. registrace
14. 11. 2014
Datum 1. registrace v ČR
14. 11. 2014
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 124
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.58
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5940/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
8517
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
20500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
305/70 R22.5 152/148L / 22.5 X 9.00
305/70 R22.5 152/148L [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7949-070-00
ES/EU
e4*2007/46*0030
Číslo ORV
UBN419434
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*1: NÁKLADNÍ AUTOMOBIL ADR;
*3: N3G;
*6: DLE SKUTEČNÉHO PROVEDENÍ;
*7: DLE SKUTEČNÉHO PROVEDENÍ;
*8: P440; G440; R440;
*9: XLEP4X2???; YS2P4X2???; 9BSP4X2???; VLUP4X2???;
XLEG4X2???; YS2G4X2???; 9BSG4X2???; VLUG4X2???;
XLER4X2???; YS2R4X2???; 9BSR4X2???; VLUR4X2???;
XLEP4X4???; YS2P4X4???; 9BSP4X4???; VLUP4X4???;
XLEG4X4???; YS2G4X4???; 9BSG4X4???; VLUG4X4???;
XLER4X4???; YS2R4X4???; 9BSR4X4???; VLUR4X4???
*10: SCANIA NEDERLAND B.V, ZWOLLE, HOLANDSKO;
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO;
SCANIA DO BRASIL LTDA, SAO PAULO, BRAZÍLIE;
SCANIA PRODUCTION ANGERS SA, ANGERS, FRANCIE;
*23: 2 - 6;
*24: 2 - 6;
*26: 0 - 2;
*29: 5 540 - 12 000;
*30: 2 500; 2 550;
*31: 2 800 - 4 000;
*32: 3 300; 3 550; 3 700; 3 900;
*35: 5 790 - 9 290;
*36: 18 200/18 000 - 24 000/18 000
*37-1: 6 700/6 700 - 9 000/9 000;
*37-2: 11 500/11 500 - 15 000/11 500;
*41: 30 000/30 000 - 70 000/48 000;
*42: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-4; TŘÍDA G50-1;
*43: 2 - 2;
*44: 11.75X22.5; 385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*44-45: 22.5X7.5; 22.5X8.25; 8.5-20; 295/55R22.5; 295/60R22.5;
315/60R22.5;
275/70R22.5; 305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5;
295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*48: 85 S OMEZOVAČEM;
*56: ANO; NE;
*57: AUT; MAN;
*60: VOZIDLO SPLŇUJE PODMÍNKY ADR JAKO TYP EX/II; EX/III; FL; AT; OX]
* ČÍSLO HOMOLOGACE TYPU ES E4*2007/46*0030*09
*23: 2
*35: 6 900 - 8 200
*36: 18 000/18 000
*37: 7 100/7 100; 11 500/11 500
*41: 45 000/45 000
*57: MAN
*56X: NE
*57X: ANO
*58X: VZDUCHOVÉ
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
UDANÁ HODNOTA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA JE MAXIMÁLNÍ.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail, až se konec platnosti STK přiblíží na 30 dní, a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.