SCANIA R450

  • 2014
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005370248

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 17:39 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005370248

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo bylo vyvezeno do zahraničíV registru má stav „vývoz“. V Česku už nemá být provozováno; kupovat ho tu je rizikové (může jít o vozidlo, které se vrátilo ze zahraničí nebo má problematickou historii).
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 134 dnů (25. 3. 2019 až 6. 8. 2019). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N320
Datum 1. registrace
14. 11. 2014
Datum 1. registrace v ČR
14. 11. 2014
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyvezené do zahraničí

Aktuálně v registru

  • Vlastník: KLAUZ TRANS D.O.O. od 6. 8. 2019
  • Provozovatel: KLAUZ TRANS D.O.O. od 6. 8. 2019
Stav tachometru
522 808 km
při prohlídce 5. 8. 2019

Obvyklé u modelu ve stáří 5 let: 490–652 tis. km (medián 565 812 km, 232 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

3
Vlastníci v registru
KLAUZ TRANS D.O.O.
od 6. 8. 2019

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
14. 11. 2014 První registrace ZDAR, a.s. (IČO 46965815) Registr silničních vozidel
25. 3. 2019 Nový vlastník a provozovatel R MALEC s.r.o. (IČO 25596314) Registr silničních vozidel
6. 8. 2019 Nový vlastník a provozovatel KLAUZ TRANS D.O.O. Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 2016201720182019 11. 11. 2015: 126 513 km10. 11. 2016: 248 903 km2. 11. 2017: 365 730 km29. 10. 2018: 481 364 km29. 10. 2018: 481 365 km20. 3. 2019: 522 730 km5. 8. 2019: 522 808 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
5. 8. 2019 Evidenční kontrola Jihlava (č. 3709) 522 808 km způsobilé bez závad
20. 3. 2019 Evidenční kontrola Žďár nad Sázavou (č. 3724) 522 730 km způsobilé bez závad
29. 10. 2018 Pravidelná STK Žďár nad Sázavou (č. 3724) 481 365 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
29. 10. 2019
29. 10. 2018 Měření emisí Žďár nad Sázavou (č. 571402) 481 364 km způsobilé bez závad 29. 10. 2019
2. 11. 2017 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3724) 365 730 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
2. 11. 2018
10. 11. 2016 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3724) 248 903 km způsobilé bez závad 10. 11. 2017
11. 11. 2015 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3724) 126 513 km způsobilé bez závad 11. 11. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel ZDAR, a.s. (IČO 46965815)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2015
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2016 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-15-11-0089
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2016 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 11. 2017 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-16-11-0085
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 11. 2018 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-17-11-0023
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 10. 2019 · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-18-10-0197
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU · protokol CZ-3724-19-03-0157
  7. Nový vlastník a provozovatel R MALEC s.r.o. (IČO 25596314)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-19-08-0166
  9. Nový vlastník a provozovatel KLAUZ TRANS D.O.O.
    Konec vyřazení z provozu ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N320
Varianta
C5W1751302AB3AX
Verze
E450OA210E1001D
Typ kód
N320
VIN
YS2R4X20005370248
PČV
13278726
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
14. 11. 2014
Datum 1. registrace v ČR
14. 11. 2014
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 124
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5955/ 2550/ 3995
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
8517
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
20500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
45000/ 45000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
305/70 R22.5 152/148L / 22.5 X 9.00
305/70 R22.5 152/148L [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
4 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VÝVOZ
ZTP
7949-070-00
Číslo TP
UG184587
Číslo ORV
UAX735607
Druh RZ
STD.VÝVOZ-CIZINA
Varianta RZ
161

Další ověření (externí odkazy)